Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket várok! Azért lenne...

Ikreket várok! Azért lenne egy - két kérdésem?

Figyelt kérdés

Az elején kiderült, hogy ikreket várunk. Kicsit sokkolt a dolog, de természetesen nagyon boldogok voltunk/vagyunk.

Nem rág voltunk újra uh-on, viszont ott kiderült, hogy nem ketten vannak, hanem négyen.

Azt mondta a doktor úr, hogy ilyenkor még sajnos könnyen elmehet bármelyik baba. Beszélt nekünk olyanról is, hogy a testvérei "felszívják". Igazából ezt nem értem/értjük micsoda? Esetleg a ha az egyik baba meghal, akkor a többi magzat felemészti? Vagy magába szívja?


Volt még arról szó, hogy császárt fog alkalmazni. Ebben az esetben ez kötelező vagy meg lehet próbálni természetes úton is?

- Mennyi időt kell ilyenkor a kórházba tölteni?

- Hogyan lehet őket (maximum ugye 2 babát) egyszerre szoptatni?

- Egy szobába rakjuk őket vagy kettesével külön - külön?

- Mennyi ruha kell ilyenkor?

- Igaz az, hogy az utoljára születő baba a legkisebb és legvékonyabb? Túl élheti az első pár napot?

- Mennyi fehérje bevitel kell nekik naponta?

- Hogyan fognak befordulni a szülőcsatornába?

- Milyen babakocsit vegyünk?

- Egy kiságyban ketten legyenek vagy mindenkinek külön ágya legyen?

- Pelenkázóasztalból elég kettő?

- Ha nem lesz elegendő tejem vagy nem indul el, akkor a kórházban írnak fel tápszert? Vagy segítenek a táplálásukban?


De ami a legjobban izgat:

- Mekkora az esély arra, hogy valamelyik gyermekem/gyermekünk nem éli túl a terhességet vagy a szülést?

- Többikres esetben nagy a halálozási százalék?


Mire kell odafigyelnünk/odafigyelnem?


Egyébként jelenleg még dolgozom, amíg tudok.


18 hkm


2012. márc. 21. 14:16
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

5 válaszoló vagyok!

Igen államilag meg van határozva,hogy 3 vagy annál több iker esetén segítőt rendelnek ki az anyához!Próbálj minnél hosszabb időre kérni segítséget és ha megy egyedül is,akkor ott a vége...!

Minden jót!

2012. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

18 hetesen még dolgozol? Négyes ikrekkel?

Ne haragudj, nem tudom ki az orvosod, de nekem ez fura. Én "csak" 2 babával voltam ikerterhes, de az én dokim közölte,hogy max. a 20. hétig dolgozhatok, de higgyem el, hamarabb fogom kívánni a pihenést...és igaza lett, 16-17 hetesen már nem igazán bírtam és nem is akartam erőltetni magam. És ne azt gondold,hogy azért, mert elhagytam magam, a terhességem végéig tettem-vettem, sőt szülni is úgy mentem,hogy gyalog a harmadikra, de egyszerűen én a 15. hét után ha többet álltam, le akart szakadni a hasam. Mit dolgozol?

A természetes szülésre biztos,hogy semmi esély nincs, még kettes ikreknél is kevés doki vállalja be. Én simán szültem az ikreim, de az sem volt egyszerű. A babáid érdekeit nézd!

2012. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog tényleg sántít... Nem akarlak meghazudtolni, de nem véletlenül egy tini vagy, aki csak unatkozik?

18 hetes terhesen már régen nem kellene dolgoznod, megerőltetned magad. Most körülbelül úgy nézhetsz ki, mint egy 32-34 hetes egyes terhes, igen nagy pocakkal, tekintve, hogy a babáid súlya körülbelül egyenként 200-250 gramm (plusz a mellékrészek).

Ha még is igaz lenne, akkor minden elismerésem!


Hogy válaszoljak a kérdéseidre:


1.) Mivel már a 12. hetet bőven betöltötted, nem valószínű, hogy "felszívják" egymást.


2.) Mindenképpen császárral fogsz szülni, mégpedig olyan kórházban, ahol fel vannak készülve arra, hogy 1-1,5 kilós koraszülötteknek fogsz életet adni - tekintve, hogy a még 6 kilónál több anyagmennyiséget képtelen kihordani. Így saccolva nagyon maximum a 31-32. hétig húzhatod, és a babáid 2 hónappal hamarabb jönnek majd. Fel kell készülnöd egy hosszabb kórházi tartózkodásra is, a terhesség vége felé, és a babák megszületése után - akár 1 hónapot is bent tarthatják őket (persze neked nem kötelező bent maradni velük). Fel kell készülni arra, hogy a tüdejük éretlen, szükségük lehet lélegeztetésre is.


3.) Nyilván a komplikáció nagy, bármi megeshet, akár az egyik baba elvesztése is. Százalékot nem lehet mondani - minden tőled, a babák fejlettségéből, és az orvos csapattól és a kórház felszereltségétől függ.


4.) Szoptatni nem fogod tudni mindet, hacsak mellékesként tápszer mellé - egyszerűen képtelen leszel ennyi tejet termelni, na meg gondolom, nem egész nap és éjszaka akarsz szoptatni.


5.) Az ikreket megnyugtatja a másik közelsége. Ajánlom az 1 ágyba 2 baba megoldást, de mindenképp egy szobában.


6.) Ruha 4x annyi kell, mint egyébként, és lehet számolni elejében a legkisebb méretekkel is.


7.) Babakocsiból a legkézenfekvőbb a 2x ikres, de nem hiszem, hogy 4 gyermekkel lesz időd akárhova velük kimozdulni - legalábbis elejében. Egyedül nem fogod tudni megoldani.


8.) Nagyon fontos az egészséges táplálkozás, ezen belül a bő fehérje bevitel (zsírok nélkül). A normális fehérjebevitel nem terhesen 1 gramm minden kilogrammodra. Terhesség alatt ez körülbelül a 20-80%-ára nő. Ami azt jelenti, hogy ha 60 kiló vagy, a napi fehérje beviteled kb 72-108 gramm. Mivel négyes terhességről van szó, ezt lehet duplázni / triplázni, de a szervezeted úgy is jelez, mikor kell több, vagy kevesebb.

A legegészségesebb ezt halakkal, fehér húsokkal bevinni. Hiszen a babáid ezekből nőnek.


9.) Másik fontos dolog a vas pótlása, és a különböző terhes vitaminok. Mindenképpen kérd ki erről orvos véleményét!


Minden jót, és könnyű terhességet!


Szülésznő, aki ikrek anyukája

2012. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló mindent leírt. Még annyi jutott eszembe, hogy ha vannak köztük egypetéjűek, akkor az egyik elszívhatja a másik elől a tápanyagot, már ha egy méhlepényen osztoznak, ez az iker-iker transzfúzió, vagyis az egyik több tápanyagot kap mint a másik, jobban fejlődik,másik pedig nem vagy akár vissza is.

Biztos hogy császár lesz, kettes ikreknél is akkor lehet csak természetes szülés, ha az első baba be van fordulva,második meg vagy befordult vagy faros. (én utóbbai esettel szültem az ikerfiaimat természtes úton, vagyis a második faros volt, de ők csak ketten voltak)

RUha legalább 3x annyi kell mintha egy baba lenne. Szoba kérdés ahogy kényelmesebb, nálunk voltak együtt és külön is.

Babakocsit szerintem is két kettest érdemes venni, úgyis legalább ketten kelletek a sétákhoz, és egy négyes kocsit tolni....(én kettes kocsit tolok 19 hós ikrekkel+testvérfellépőn a 3,5 éves lányom, nem könnyű)

Biztos hogy korababák lesznek, úgyhogy csak ott szülhetsz, ahol van korababás részleg.

És igen, miért dolgozol? Amint lehet hagyd abba,még ha bírod is. Ez nem vicc dolog, egy négyes ikerterhesség. És hogy a dokid ilyen könnyen veszi hogy négyen vannak, akkor ő vagy nagyon tapasztalt, vagy nagyon felelőtlen. Ennek azért feltétlen járj utána!

Vigyázz magatokra!

2012. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem, nem felelőtlen, unatkozó tini vagyok, hanem felnőtt nő.

28 éves. A munkám pedig: vállalkozó vagyok. Az orvos azt mondta, hogy dolgozhatok tovább, de lehetőleg itthonról. Csak akkor csináljak valamit a munkámmal kapcsolatban, hogyha nem hosszútávú dolog és nem jár stresszel.

Jelenleg csak a megrendeléseket adom le és 1-2 hozzám közelálló (régóta beszállító) partnerrel tartom a kapcsolatot. Minden mást a munkatársaim csinálnak, azaz a "beosztottaim". (Bocsi, de nem szeretem ezt mondani rájuk!)


Egyik ismerősöm mondta, hogy igény szerint készítenek egyéni babakocsit is. Egy külföldi cég. Holnap kapom meg az elérhetőségeiket. Ha olyan kivitelezést tudnak mondani, akkor lehet, hogy egy babakocsit tudunk majd használni 4 gyermekhez.

Én mindenképpen szeretném szoptatni a babákat, de ha nem lesz más megoldás, akkor kapnak tápszert is.

Utána érdeklődtem a dadának is, elméletileg jogosult vagyok rá csak valamilyen papíron kell kérvényeznem. Bár fogalma sincs, hogy hol és kinél.

A kiságyakat megrendeltem, 2 darabot és hozzá légzésfigyelőt is, bár nem tudom hogy két babás egy ágyban helyzethez hogy tudom majd jól alkalmazni.

2012. márc. 21. 21:10
 16/46 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok. Mielőtt cselekszel, nézz körül! :-) Van ikres légzésfigyelő is.

Szoptatáshogy annyit, hogy ha tudsz szoptatni, akkor biztosan jut azért valamennyi mindegyik babának, és sok erő és kitartás hozzá. Valószínű azért, hogy kell majd pótlásnak tápszer is.

Nálam a kettes ikernél ugye egy hónapos korukig elég volt a tejem, aztán kellett pótlás, de két hét után kiderült hogy az egyik babám nem bírja a tápit, így ő maradt csak anyatejes, másik babám kapta a maradék anyatejet+tápit. 4 hósan kezdtem őket hozzátáplálni, 6 hósan már elég volt mindkettőnek az anyatej+kanalas kaja, onnantól el se fogadták a tápszert egyátalán.

Bár én csak 2 féle tápit próbáltam összesen.

Nézegess utána még akkor a dadusos papírnak, és ezt nem azért írjuk többen, mert úgy gondoljuk hogy nem bírsz el velük te személy szerint, hanem mert ez tényleg nem semmi dolog, és nagyon nehéz lesz az eleje segítővel is. Nekem kettővel is jó lett volna néha(illetve 3mal, mert mikor születtek a kicsik a lányom 21 hós volt csak). De négy kicsike baba, hát...szinte folyamatos etetés, éjjel fél óra lopva alvás.

Van négyes ikres magyarországon, már 4 évesek múltak azt hiszem akik bent voltak a tévében.Én lehet megpróbálnám az elérhetőségüket megtalálni, és felvenni velük a kapcsolatot. Ott négy kislány van, biztosan sok hasznos ötletük, tapasztaltuk van.

Jajj, kicsit irigyellek, de mégse. :-)

Nagyon vigyázz magatokra és tényleg csak annyit dolgozz amennyit bírsz. Telefonálás, ha ennél sokkal többet nem takar a kapcsolattartás, simán belefér még sokáig, de én már sokat nem utaznék egyszerre, ne terheld a méhszájad, nehogy nyíljon, amennyit csak tudsz inkább feküdj!

Hidd el, nem dramatizáljuk túl itt! Írt egy pár kettes ikres neked, tudjuk miről beszélünk.

És van itt a gyakorin egy hármas ikres anyuka is, valahogy jó volna ha rád találna, most olyan 7-8 hósak a babái.

Szóval nagyon vigyázz magatokra!

És nem butaság az ikresek.hu oldal sem, ott is vannak 3as ikresek,

[link]

itt voltak annak idején amikor én beszélgettem itt.

2012. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

A tegnapi 16.50-es válaszoló vagyok. Ne haragudj, nekem is sántított a dolog, de nem akarok semmit egyöntetűen kijelenetni, csak tudod tényleg olyan kérdéseket tettél fel, amiket 18 hetesen már a dokiddal rég át kellett volna rágnotok! (pl. fehérje-bevitel, természetes szülés, stb) Na meg a meló. Bár a telefonálgatást még én is beleférőnek gondolom,de a stressz vagy egyéb nem hiányzik. Nekem az első hónapokban volt nagyon pörgős és stresszesebb időszakom és bizony jelzett is a szervezetem, főleg amikor megpihentem...nagyon nagy terhelés a szervezetnek az ikerterhesség, pláne 4 baba! Ha minden úgy van,ahogy írod, akkor tényleg vigyázz magatokra, sajnos 1 pillanat alatt megváltozhat minden.

Amúgy hogy fejlődnek a babák? Mekkorák? Azért ezt a dokik nyomon követik,főleg ilyen esetben. Látni lehet a méhlepényeket, azt,hogy nem-e kap valamelyik kevesebb tápanyagot és nincs-e nagyon lemaradva a többiekhez képest. Ha nincs ilyen jellegű probléma, az nagyon jó hír, amúgy meg 18 hetesen már egyáltalán nem szívódik fel egy baba sem, erről olvasgathatsz rémtörténeteket sajnos, de ne tedd sztem:)

Én olvasgattam annak idején ilyeneket aztán megállj-t parancsoltam. Jól tettem, nem hittem senkinek,aki csak a komplikációkkal traktált, kizártam mindent. Nem tudom mennyi köze van hozzá, bár sztem van, hogy minden fejben dől el, legalábbis hatása van a dolgok kimenetelére, csodálatos 40! hetem volt, természetes szülésem,-bár voltak apró komplikációk,- de minden rendben ment azért. Szóval sikerült az ikres statisztikáknak ellent mondani, ehhez kellett egy nagyon jó doki és egy jó férj,aki mindenben támogatott és segített.

Írd meg mi van a babákkal!

2012. márc. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Szia, először is gratulálok, 4 baba azért nem semmi! Én hármasikreket várok, hétvégén töltik a 16. hetüket. :-)


Több kérdésedre inkább orvostól/védőnőtől kellene választ kérned, azt mi nem fogjuk tudni megválaszolni.


Ami biztos, hogy nem engednek természetes úton szülni, már nekem is azt mondta a dokim, hogy készüljek a császárra. Sajnos az is biztos, hogy sokáig lesznek a babák bent, mert ha csak valami csoda nem történik, biztosan nagyon kicsi súllyal fognak megszületni (ettől én is tartok, már a 3 babának is kevés helye lesz odabent, nem fognak tudni akkorára nőni, mint egy egyes vagy kettes terhesség).


Kicsi segítéséggel lehet két babát egyszerre szoptatni, de ilyenkor kell valaki, aki "elrendezi" a gyereket a mellen.

Mi külön fogjuk tenni őket, két gyerek még elfért volna kis ideig egy ágyban, de három... :-)))

Babakocsi kérdésben én azt tanácsolom, 2 ketteset vegyetek, még ha csináltattok is négyeset, azt egyedül biztos, hogy nem fogod tudni tolni. Mi hármasat veszünk, de még így is kétséges, hogy boldogulni fogok-e egymagam azzal a tankkal...

Pelenkázóból szerintem egy is bőven elég, hacsak nem többen teszitek majd tisztába a gyerekeket. Ha ez a terv, akkor vegyetek kettőt.


Azt tudom csak mondani, hogy NAGYON vigyázz magadra, a munkát hagyd másra, inkább a gyerekekkel törődj. Nem akarok vészmadárkodni, de reális esélyét látom, hogy 2-3 hónapon belül befektetnek - én ezt az időt már nem munkával tölteném.


Nekem a doki azt mondta, hogy olyan 24-26. hét környékén fordulhat elő, hogy egyik gyerek esetleg lemarad a többiektől, hogy azért, mert neki kevesebb hely jut, vagy egypetéjűek esetén azért, mert az erősebbik iker elszívja a táplálékot a másik elől... Nálad ezek szerint két egypetéjű pár van?

A halálozást sajnos nem lehet előre megmondani, ezért vigyázz magadra nagyon, sok múlik ezen is, és sajnos olyan is van, hogy egyszerűen csak elhal a magzat, akár még huszonakárhány hetesen is. :-(


A segítővel mi úgy jártunk, hogy bár jogosultak lennénk rá, önkormányzata válogatja, hogy adnak-e vagy sem (ahol mi lakunk, ott a családsegítőtől kezdve a gyermekjólétiig mindenki lepattintott sajnos). Ha szerencsétek van, sikerül szereznetek, legalább napi 2-3 órában.


További jó és zökkentőmentes babavárást!

2012. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

Mennyi??!! 4 baba??!!

Természetes úton nemigen lehetne őket kihordani, rettentő kimerítő lenne az anya számára.

1. gondolatjeles kérdésed: több órát.

2. ~ kérdésed: "megfejed" magad, és cumiba töltöd.

3. ~ kérdésed: egy szobába mindenképpen; de lehet kettesével is.

4. ~ kérdésed: négyszer annyi.

5. ~ kérdésed: nem igaz. Általában a hátsó, de nem igaz, hogy az jön ki utoljára. Ha mégis vékony lesz (1kgnál kevesebb) inkubátorba helyezik.

6. ~ kérdésed: mint minden újszülöttnek :)

7. ~ kérdésed: nem tudom, nem szültem ikreket; kérdezz orvost.

8. ~ kérdésed: egyértelműen 2 db kétikres babakocsit.

9. ~ kérdésed: külön legyen az ágyuk.

10. ~ kérdésed: elég.

11. ~ kérdésed: írnak fel tápszert. De el fog indulni, ne aggódj!


Izgulós kérdéseid:

1.: 1:100

2.: nem. 100 ikres gyerekből csupán 10.


Az első hetekben nemigen fogtok aludni, hívjátok át anyóst/anyát.

2012. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
(Utolsó, 1 kg alatti babákat tesznek szerinted csak inkubátorba?! És a statisztikákat honnan szedted...?!)
2012. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!