Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket várok! Azért lenne...

Ikreket várok! Azért lenne egy - két kérdésem?

Figyelt kérdés

Az elején kiderült, hogy ikreket várunk. Kicsit sokkolt a dolog, de természetesen nagyon boldogok voltunk/vagyunk.

Nem rág voltunk újra uh-on, viszont ott kiderült, hogy nem ketten vannak, hanem négyen.

Azt mondta a doktor úr, hogy ilyenkor még sajnos könnyen elmehet bármelyik baba. Beszélt nekünk olyanról is, hogy a testvérei "felszívják". Igazából ezt nem értem/értjük micsoda? Esetleg a ha az egyik baba meghal, akkor a többi magzat felemészti? Vagy magába szívja?


Volt még arról szó, hogy császárt fog alkalmazni. Ebben az esetben ez kötelező vagy meg lehet próbálni természetes úton is?

- Mennyi időt kell ilyenkor a kórházba tölteni?

- Hogyan lehet őket (maximum ugye 2 babát) egyszerre szoptatni?

- Egy szobába rakjuk őket vagy kettesével külön - külön?

- Mennyi ruha kell ilyenkor?

- Igaz az, hogy az utoljára születő baba a legkisebb és legvékonyabb? Túl élheti az első pár napot?

- Mennyi fehérje bevitel kell nekik naponta?

- Hogyan fognak befordulni a szülőcsatornába?

- Milyen babakocsit vegyünk?

- Egy kiságyban ketten legyenek vagy mindenkinek külön ágya legyen?

- Pelenkázóasztalból elég kettő?

- Ha nem lesz elegendő tejem vagy nem indul el, akkor a kórházban írnak fel tápszert? Vagy segítenek a táplálásukban?


De ami a legjobban izgat:

- Mekkora az esély arra, hogy valamelyik gyermekem/gyermekünk nem éli túl a terhességet vagy a szülést?

- Többikres esetben nagy a halálozási százalék?


Mire kell odafigyelnünk/odafigyelnem?


Egyébként jelenleg még dolgozom, amíg tudok.


18 hkm


2012. márc. 21. 14:16
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Mizu?
2012. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Megvagyunk, jól vagyunk. Na jó, én nem vagyok jól. Tele a tököm már mindennel, lassan egy elefánt is megirigyel a lábaim miatt és a testalkatom egy kisebb újszülött bálnáéval vetekedik.

Eddig ha hiszitek, ha nem +8 kilót híztam, de most rám szóltak, hogy fehérjét fehérjével egyek.


Voltunk pihenni, elutaztunk 3 hétre. Volt izgulás, hogy ne induljon be a szülés. Szerencsére a törpék jól érezték magukat odabent.

Most már egy héten 3× járok uh-r és nst-re.

Kb. a 30 hét környékén lehetünk, de már fogalmam sincs, mert mindenhol és mindig mást mondanak.

Sok mindent összevásároltam már, de még semmit se mostam ki. Most hétvégén megyek egy börzére, akarok venni még 1--2 cumót.

Kaptam a védőnőtől papírokat kb. 1 hónapja, de még abba se olvastam bele. A céget csinálom tovább, bár már leadtam a jobb kezemnek elég sok mindent. Néha azért bemegyek. Párom is dolgozik, de sokat van itthon. Ha tud hazajön.


Most veszünk majd egy családi autót, de még nem tudom milyet. De egy kamion se lenne rossz :))))))))))

2012. jún. 13. 21:16
 33/46 anonim ***** válasza:

Szia!


Gratulálok nektek!

Örülök, hogy jól vagytok! Milyen neműek? A neveik megvannak? UH képet tudsz felrakni? Programozott császár lesz?



Sajnos én rá két napra, ahogy kiírtad a kérdést, elvetéltem. :-( Nálunk 2. baba lett volna! A jövő hónaptól próbálkozhatunk.

2012. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Szia!Örülök,hogy jól vagytok.Nemük és nevük?Súlyuk?

Szépen nőnek?

36 hetes ikres kismama

2012. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Elég régen írtam ide, de jelentem, hogy 34+3 napra megszülettek császármetszéssel a törpék.

Beindult reggel 10kor a szülés, de sajnos nem úgy tágultam és nem reagált úgy a szervezetem, hogy sikerült volna a természetes szülés.

A végén már óriási hasam volt és rettentően nyúzott voltam. A front az segített!

A férjem végig rohangált mindenhová, nagyon izgatott volt! Szerencsére a császárhoz is beengedték, kivételt tettek.


A 4 gyermekből 3-om élte túl az utazást :(((

Végül 2 lányunk és 1 fiúnk lett. A 4. gyerkőc is lány lett volna. Felsírt, de nem bírta sokáig. Ő volt a legkisebb súlyú, gondolom ennek tudható be, hogy nem bírták megmenteni. 20 percig küzdöttek érte. Ott helyben, mellettem. Mit ne mondjak, azért nehéz volt átélni!

Nagyon sajnálom őt, hiszen az utolsó percig nem volt semmi gond az uh és nst szerint sem! Megviselte őt ezek szerint nagyon. A kicsikénket természetesen eltemetjük, az okmányokat megkaptuk már róla.

Nagyon fáj, de úgy gondolom, hogy ő feláldozta magát a többiek miatt. Remélem a lelke velünk marad örökre!


A picik jól vannak egyébként. Esznek - alszanak. A szoptatás rettentően nehéz. Egyszerűen néha nem győzöm őket. A védőnő tanácsolta, hogy a tápszeres pótlást mind a 3 gyereknek vezessem be, ne csak egyet válasszak ki. Mivel a szervezetem 3×-an dolgozik, ezért nagyon leterhelne.


A papírmunkát elkezdtük intézni, ha minden jól megy hónap közepén kapunk szociális munkást napi 4 órára.

De persze a bürokrácián még át kell mennünk ... :)))


Na megyek, mert ébredeznek. Ez a legjobb benne, mind a hárman egyszerre kelnek! :)))

2012. júl. 5. 12:48
 36/46 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon gratulálok!És,hogy hívják a babákat?Hasonlítanak?Mekkora súllyal születtek?Még egyszer sok boldogságot!
2012. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok neked, hogy ilyen sokáig húztad 4 picivel, és megsírattam az elvesztett babádat. Örülök hogy a másik 3 picivel minden rendben, és hogy te is jól vagy. Vigyázz rájuk nagyon (tudom hogy ez természetes), nagyon sok örömöd lesz bennük. :-)

Egy ikres anyuka

2012. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon gratulálok a 3 csöppséghez. És részvétem a kicsilány miatt:(:(:(:(


Neveket,súlyt lehet esetleg tudni??

2012. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

1. baba: kislány, Lili Andrea, 52 cm és 3010 g.

2. baba: kisfiú, Bence Alex, 51 cm és 2890 g.

3. baba: kislány, Flóra Nikolett, 49 cm és 2670 g.

4. baba: kislány, Zsuzsanna, 44 cm és 2390 g.


Zsuzsanna lett a legkisebb, gondolom emiatt nem élte túl. Azt mondta az orvosom és a védőnő is, hogy a másik 3-om gyermek nagyon szép súllyal és centivel született, ahhoz képest, hogy ennyien voltak!


Még nehéz őket megkülönböztetni, de vettem vékony karperecet (ilyen névráírósat) és úgy sikerül.

Egyébként nagyon hasonlítanak egymásra, főleg a sírásuk, de nagyon is ragaszkodnak egymáshoz.

Külön alszanak, de mind 3-an egy szobába. A drágám nagyon sokat segít, főleg este. Kicsit még bizonytalan és szétszórt, de azért van apai ösztöne.


Próbálom most a babakocsikat (két darab 2-t vettünk) egy 3-ra átváltani.

És a drágám már szétpakolta a 4. gyermek kiságyát. Azért rossz volt :((

2012. júl. 5. 13:33
 40/46 anonim ***** válasza:
Húúú, mekkorák! Nem csak ahhoz képest nagyok, hogy négyen voltak, hanem a 34 héthez képest sem kicsik, még ha egyes babák lettek volna ekkorák akkor sem. hihetetlen, nem tudom hogy bírtak a végét!! Én már a kettő kicsivel is nehezen a pocakomban, pedig ők majdnem 36 hétre 2 és 2,5 kg-mal születtek "csak",és rájuk is azt mondták, hogy a héthez képest nem kicsik. Gratulálok mégegyszer! Az imént már írt ikres anyuka
2012. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!