Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket várok! Azért lenne...

Ikreket várok! Azért lenne egy - két kérdésem?

Figyelt kérdés

Az elején kiderült, hogy ikreket várunk. Kicsit sokkolt a dolog, de természetesen nagyon boldogok voltunk/vagyunk.

Nem rág voltunk újra uh-on, viszont ott kiderült, hogy nem ketten vannak, hanem négyen.

Azt mondta a doktor úr, hogy ilyenkor még sajnos könnyen elmehet bármelyik baba. Beszélt nekünk olyanról is, hogy a testvérei "felszívják". Igazából ezt nem értem/értjük micsoda? Esetleg a ha az egyik baba meghal, akkor a többi magzat felemészti? Vagy magába szívja?


Volt még arról szó, hogy császárt fog alkalmazni. Ebben az esetben ez kötelező vagy meg lehet próbálni természetes úton is?

- Mennyi időt kell ilyenkor a kórházba tölteni?

- Hogyan lehet őket (maximum ugye 2 babát) egyszerre szoptatni?

- Egy szobába rakjuk őket vagy kettesével külön - külön?

- Mennyi ruha kell ilyenkor?

- Igaz az, hogy az utoljára születő baba a legkisebb és legvékonyabb? Túl élheti az első pár napot?

- Mennyi fehérje bevitel kell nekik naponta?

- Hogyan fognak befordulni a szülőcsatornába?

- Milyen babakocsit vegyünk?

- Egy kiságyban ketten legyenek vagy mindenkinek külön ágya legyen?

- Pelenkázóasztalból elég kettő?

- Ha nem lesz elegendő tejem vagy nem indul el, akkor a kórházban írnak fel tápszert? Vagy segítenek a táplálásukban?


De ami a legjobban izgat:

- Mekkora az esély arra, hogy valamelyik gyermekem/gyermekünk nem éli túl a terhességet vagy a szülést?

- Többikres esetben nagy a halálozási százalék?


Mire kell odafigyelnünk/odafigyelnem?


Egyébként jelenleg még dolgozom, amíg tudok.


18 hkm


2012. márc. 21. 14:16
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
(Több ÓRÁT kell a kórházban tölteni (nem inkább több hetet)? Vagy mire gondolsz? Nem lehet természetesen kihordani (nem inkább megszülni?)...??? Szerintem inkább ne nyilatkozz ilyenekről, mert láthatóan nem értesz hozzá, és a szívbajt hozod a kérdezőre...)
2012. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
M van veletek azóta?
2012. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Megvagyunk. Kicsit rossz a közérzetem és 3 napja a fejem szétrobban.. állandóan fekszem, mert mindig szédülök és iszonyat fáradt vagyok. Gondolom a front miatt lehet 1-2. :(((

Egyébként minden rendben szerintem. Ma azon gondolkoztam, hogy veszek szívhangfigyelőt, de itt sokan azt írják, hogy csak ki idegelem magam.

Megrendeltem minden bútort, nem volt egyszerű. Először azt hitték, hogy megbolondultam a mennyiségek hallatán.

Rendeltem jó pár kiegészítőt is, de a pelenkát és törlőkendőt még nem döntöttem el milyen legyen.

Koraszülött pelusokat akarok venni, de nem tudom, hogy a Pampersnek van-e?! Majd utána kel néznem.


Voltam egy turkálóban, ami itt van nálunk. Körbenéztem a gyerekruhákkal kapcsolatban, mert sok ismerősöm dicsérte.

Szinte felvásároltam az egészet.


Vettem ajtórácsokat is a kutyánk miatt (tacsi), bár ő jelenleg imád a hasamhoz kuporodni. Együtt alszik/heverészik velem.

Rájöttem, hogy bírom a délutáni sorozatokat. Főleg a helyszínelőket.

Ezer éve nem láttam sorozatot..


Mióta terhes vagyok annyi szabadidőm lett.. a régi "imádott" dolgaimat (könyv bújás, újság olvasás, tv nézés, hosszú séták, etc..) újra csinálhatom. Tök jó :)))


A telefonomat is beállítottam. Gyors hívásban párom, orvosom és a mentők száma is.

A névjegyzékben is így van, hogyha gond lenne séta közben pl.


Beszéltem az orvosommal is, kijött hozzánk személyesen. Nagyon rendes volt tőle. Igaz nem kért érte pénzt, de azért odacsúsztattam.

Átbeszéltünk mindent. Kizárt a természetes, valószínű császár lesz, de az sem kizárt, hogy programozott. Főleg, hogyha az utolsó hetekig húzom és nagyon kicsi a súlyuk.

Kórházban min. 1 hónapot kell bent lennem. De ez a súly növekedéstől függ. Tehát csökkenhet vagy nőhet.

Azt mondta, hogy kicsi az esély, hogy valamelyik gyermek felszívódjon vagy meghaljon. Viszont azt mondta, hogy szüléstől kezdve nagy esély van rá, hogy valamelyik meghaljon. Gondolom ez a súlytól és a szülés közben fellépő komplikációktól függ.

Azt is mondta, hogy minél hamarabb megindul a súlynövekedés, annál nagyobb az esély az életben maradásra. Emellett persze a beleegyezésemmel mellétáplálják majd a gyerekeket.

20. héttől nem vezethetek és naponta 12-13 órát fekvéssel kell töltenem.

Amint vizesedem befektet és elkezd kivizsgálni. Remélem nem lesz hamar.

Minden héten vizelet vizsgálatra kell mennem.


Sok csirke és pulykahúst kell ennem. Valamint sok zöldséget és gyümölcsöt bár ez eddig is megvolt.


Ja és a kilókra nagyon kell figyelnem/figyelnünk.

2012. ápr. 1. 20:25
 24/46 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Csak most olvastam a történetedet. Nem lesz egyszerű dolgod, de az biztos, hogy nagy öröm egyszerre ennyi csöppség! :)

Pihenj sokat, és nagyon vigyázz a babákra! Sok egészséget nektek! 23 hetes km

2012. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Gratulálok nektek és boldog babavárást kívánok!
2012. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Megint en erdeklodom,mi ujsag?Remelem jol vagy(tok)!
2012. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is gratulálok nektek,nem semmi 4 baba :)

remélem jól vagytok,írj ide ha tudsz,mekkorák a babák,neműk kiderült már?egypetéjű ikrek vannak köztük?nagy már a hasad :D

2012. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2012. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim válasza:

hű, le a kalappal! Most olvastam végig a topikot - gratulálok, nem semmi amit bevállaltál. Már egy hónapja nagy itt a csend, gondolom talán közben meg is születtek a gyerekek... Jól vagytok? Merre laktok? Sikerült dadát szerezni?

Nagyon drukkolok nektek, kitartás!

egy ikres mama

2012. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim válasza:

Utolsó vagyok, bocsánat, most számoltam csak utána a heteknek - remélem még nem születtek meg a gyerekek!

(Két kisfiam van, 20 hónaposak. Ha esetleg szükséged van fiú ruhákra írj privit!)

2012. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!