Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt dohányzásról...

Terhesség alatt dohányzásról való leszokás. Kinek hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
4 hetes voltam mikor pozit teszteltem, azonnal letettem, hiányzott ugyan, de a gyerekem élete és egészsége fontosabb. Most 33 hetes vagyok, és nem is fogok vissza szokni rá.
2012. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
4 hetes terhes voltam, mikor pozitív lett a teszt, azóta nem gyújtottam rá. Most másfél éves a kisfiam.:)
2012. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem ment egyik napról a másikra. Kínkeservesen csökkentettem napról napra, hétről hétre. Sajnos borzalmasan kívántam, pedig iszonyat lelkifurdalásom volt miatta. Minden nap úgy fefeküdtem le, hogy másnap már nem gyújtok rá. Neked nagyobb kitartást kívánok!!!
2012. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Huuu de tökéletes itt mindenki. Azért normálisabb válaszokat is lehetne adni.Mert nem mindenkinek ilyen könnyű!!!
2012. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Én pozitív teszt előtt 2 héttel nagyon rosszul lettem a reggeli cigitől, akkor abbahagytam (kb 5 hetes lehettem). Azóta semmi, de nem mondom, hogy soha többet nem gyújtok rá.
2012. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Én is 4 hetes voltam és a pozitív teszt után tettem le rögtön. Nem volt még 1. Azonnal! A kicsikém került első helyre! Én elfogadom ha valaki nem tudja rögtön lerakni. Azért bízom benne hogy nem lesz olyan nehéz azoknak akiknek nem megy rögtön. Sok sikert!

3 éves kisfiú anyuja és 28 heteske

Ja és a másodiknál már előtte sem dohányoztam!

2012. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Én csak letettem.

Néha nagyon jól esne, de úgy gondolom, az a pici odabent nem érdemli meg, hogy az anyja a gyengesége miatt az egészségét kockáztassa. ÍGy hiába esne jól, eszembe nem jutna rágyújtani.

És ha nekem ment, akkor megy az mindenkinek:) Kitartás és hajrá:)

2012. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

mielőtt teszteltem vettem még egy doboz cigit,mert pont elfogyott.Egy szálat szívtam el belőle...Az első két-három nap volt piszok nehéz,mikor még én magam sem hittem el,hogy terhes lehetek...(ez volt 4 hetesen)6 hetesen a férjem cigizett,és én is nagyon megkívántam,kb. fél szálat sem szívtam el,egyszerűen csak az járt a fejemben,h mi lesz a babával,nem lehetek ilyen gyenge,na meg az,hogy mennyire undorítónak találom,ha egy kismama dohányzik.Azóta se gyújtottam rá,most lesz egy éves a kislányom.Nem tervezem,h visszaszokok,túl könnyen tettem le ahhoz,hogy újra szenvedjek miatta.

Persze talán hozzátartozik az is,h én mindig azt mondtam,h addig fogok cigizni,míg terhes nem leszek,így volt "programozva" az agyam,szerintem ez is sokat segített.

2012. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

nem értem,miért kellett lepontozni,akinek egyik napról a másikra ment?

akaraterőnek hívják a dolgot,és szerintem igenis kell,h legyen ennyi,bennem,ha már tudom,h gyerekem lesz...

Ez olyan,mint a "kövér vagyok,de nincs időm sportolni,egészségesen enni meg pláne nem..."Én is ilyen voltam,azért írom,tapasztalatból,rájöttem,h arra van időd,és azt teszed meg,amit akarsz,még ha piszok nehéz is,pl. este 11-kor elmenni futni,vagy nem szívni el még egy szál cigit..

2012. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Én sem értem miért pontozták le azokat a válaszadókat akik azt írták, hogy sikerült azonnal leszokni ... Valóban akaraterő kérdése csak! Aki azt írta, hogy nem mindenkinek megy ilyen könnyen a leszokás, annak azt tudom mondani, hogy aki így gondolja az nem is akarja igazán. Egyszerűen ha meg kell tudni állni, akkor meg KELL! Egy másik ember egészségéért cserébe ez igazán nem nagy áldozat. De nem akarok itt mellett veregetve prédikálni én sem szoktam le rögtön, sőt! 5 hónapig dohányoztam, igen. És így visszatekintve arra az időszakra amikor én is azzal mentegetőztem, hogy de nem megy és nehéz és de annyira kívánom és stb. azt mondom, nem is akartam én még akkor leszokni ... Azt mondtam, hogy le akarok, de ha nem tettem le, nem akartam én igazán! Akkor akartam leszokni amikor kidobtam a frissen vásárolt cigarettát a kukába és azt mondtam, elég volt, hát nem lehet igaz, hogy nem vagyok képes a saját gyermekemért leszokni!!!!! Onnnatól kezdve nekem magától értetődött, hogy én most NEM dohányozhatok és ennyi. Azóta már megszületett a kislányom, aki most fél éves és hála Istennek egészséges kisbaba. Azóta sem gyújtottam rá egyszer sem és remélem már nem is fogok. A cigaretta árából sok szép dolgot tudok venni inkább Neki... Vagy épp bébiételt, bébiitalt, bármit amire szüksége van!! És ez így helyes. Ha le is pontoztok, ez az igazság. Aki akarja, az letudja tenni. Meg lehet állni.
2012. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!