Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9mm-es petezsák, szikhólyag,...

9mm-es petezsák, szikhólyag, vagy embrió nem látszik az ultrahangon. Naptár szerint 7+4 hetes terhes vagyok, de rendszertelenek a ciklusaim, tehát lehet késői peteérérs is. Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Múlt csütörtökön voltam először ultrahangon,akkor már látszott a petezsák.Ma reggel voltam ismét,az előző vizsgálat óta nőtt valamennyit a petezsák,de szikhólyag ill embrió még mindig nem látszik.A dokim szerint ez nem túl jó jel.Már csak abban tudok reménykedni,hogy később fogant a baba,mint ahogy gondoltuk.A 9mm-es petezsák,hány hetes terhességnek felel meg és bajt jelent-e,hogy még nem látszik benne semmi?
2012. márc. 26. 08:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Nekem először egy 15x12mm üres petezsákot láttak. Akkor már javában 6 hetesnek kellett volna lennem,de a doki 5hetet írt a papíromra.

4nap múlva 16x16mm szintén üres petezsákot látott a doki. Ekkor 6 hetet írt a papíromra.

Legközelebb 8 hetesen kellett mennem és már szívhang is volt.

Sőt azóta már utolérte magát.

Ne idegeskedj,szedj vitamint vagy egyél sok gyümölcsöt és pihenj sokat.

Drukkolok,hogy minden rendben legyen.

2012. márc. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Én 5 hetes múltam naptár szerint, mikor először voltam orvosnál (bár nem a teszt miatt). Megnézett, mondta, hogy 10 mm-es üres petezsák van, a szikhólyag már sejthető, kb. 4 hetes terhességnek felel meg. Nagyon meg voltam ijedve én is. 2 hét múlva hívott vissza, addigra már az embrió volt 8 mm és dobogott a szíve. Akkor már nem is mondta, hogy a petezsák hány centi, a lényeg az volt, hogy van szikhólyag, embrió és szívdobogás. A terhességem hete is akkor már megfelelt a 7 hetesnek.

Ha tényleg később volt peteérésed, akkor belefér, hogy még üres legyen, de 1-2 hét alatt viszont midnenképpen láthatóvá kell, hogy váljon a szikhólyag és az embrió. Mikor hívott vissza? Ha jövő héten sem lesz semmi, akkor ott tényleg baj lehet... :S

Szívből kívánom, hogy csak késői fogantatásról legyen szó és ennél nagyobb ijedtség sose érjen!!!

Majd írd meg, mi lett az eremdény!!! Nagyon drukkolok!!! :)

2012. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Nekem is elég későn kezdett látszódni. Csak a pozitív teszt volt a kezemben, onnan tudtam, hogy terhes vagyok, az ultrahang jó sokára mutatta ki, meg a szívhangot is.

Már én is be voltam parázva rendesen.

2012. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Csütörtükre hívott vissza a doki!Igaz,hogy az csak 4 nap,de remélem,hogy lesz valami pozitív változás!Nagyon féle,hogy baj lesz,de igyekszem nyugtatni magamat!max 1-2 héten belül eldől,hogy mi lesz!
2012. márc. 26. 08:39
 5/31 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "későbbi" a fogantatás, mint számoltad.

Nálam még 2 nap is sokat számított.

A dokim magán rendelésen nem látott mást, csak üres petezsákot, akkor azt mondta, nem valószínű, hogy lesz valami. 2 nap múlva mentem SZTK-ba, ott már petezsák benne egy élő embrió volt látható.

Most múlt 1 éves, pedig nem volt "valószínű", hogy lesz valami! :)

Nyugi,lehet még ebből baba!

2012. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Mostanábna elég sok ilyen eset van:( Nekem hétfőn volt a missed abom hasonló eset miatt.6 hetesen vígan mentem a dokihoz mert ilyenkor már a kislányommal szívhang is volt annó. 8 mm-es üres kongó fekete foltot láttam, két hetet vártunk 20 mm-es üres petezsák lett belőle, még egy hét türelmet kapott az embrió hátha fejlődésnek indul de kár volt várni már hetekkel ezelőtt is, üres maradt de se vérzés se görcsölés semmi bajom nem volt ezért múlthét hétfőn be kellett mennem kaparásra:( Remélem pár hónap múlva majd sikerülni fog, azt tanultam az esteből, mivel én tudom, hogy mikor szokott lenni peteérésem hogy ha következőleg sikerül a betöltött 7. héten megyek dokihoz először és ha ott nem lát semmit nem reménykedem mint most nagyon rossz volt utána. Remélem nálad más a helyzet.
2012. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Én nagyon reménykedem,hogy késői peteérés volt és akkor fogant a baba,már csak azért is,mert ugye az utolsó mensim február 2.-án volt,én kb egy hónapot számoltam és úgy gondoltam,h kb március 1-2 körül meg fog jönni.Aztán nem jött meg,11.-én csináltam egy tesztet,ami negatív lett,de utána sem jött meg,ezért 21.-én megismételtem a tesztet és akkor már pozitív volt.Na már most,ha középidőben lett volna peteérés,akkor a 11.-ei tesztnek már ki kellett volna mutatnia a terhességet,de nekem csak 21.-én lett pozi a tesztem.Ez is arra utal,hogy később fogant a babó.Remélem jól logikázok és minden rendben lesz.
2012. márc. 26. 12:27
 8/31 anonim ***** válasza:
Drukkolok,hogy így legyen!
2012. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben vagyok mint te,tegnap voltam ultrahangon,akkor voltam 6+ hetes és a doki 13 mm-es petezsákot látott szikhólyaggal de embriót nem.Engem szombatra hívott vissza.Azt mondta még ne adjam fel talán később fogant,de igazából ezt nem hiszem mert 28 naposak a ciklusaim.Borzasztóan el vagyok keseredve mert már szívhangnak is kellett volna lenni és még egy ici pici embrió sincs.Ezelőtt 5 +2 hetesen voltam akkor csak 4 mm volt a petezsák szikhólyag nem volt.Talán abban reménykedhetek hogy ha akkor nem volt szikhólyag most meg már van az jót jelent?!Volt valaki hasonló helyzetben?És aztán meglett a baba a következő ultrahangon?
2012. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok 6+6 hetes,ez lemaradt az elejéről
2012. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!