Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég buta kérdés! Ne nevessete...

Elég buta kérdés! Ne nevessetek? Többi lent

Figyelt kérdés

Na szóval arról lenne szó! Hogy ugye a szülésnél a méhszáj értéknek 1111-nek kell hogy legyen.. De ez azt jelenti, hogy itt már a tolófájások jönnek? Vagy itt még csak szinte kezdődik a vajúdás? És hogyha 'benéznek a lábam közé' ott látszik már hogy mondjuk 10cm-re vagyok tágulva?(ezt úgy értem, hogy még hozzám se nyúlt a doki csak benézett, bepillantott :) ) Vagy az belülről tágul 10 cm-re? (vagyis úgy nem látszik semmi)? Bocsi az idétlen kérdésért, de kíváncsi vagyok, hogy zajlik az egész :)

Mert lassan sorra kerülök én is :)

37 hkm


2012. márc. 26. 08:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az 1111-es mehszajerteknel meg nem jon tolofajas, ez csak annyit jelent, hogy 1 ujjnyira vannak tagulva a mehszajak es kb meg 1 ujjnyi vastag a mehnyak, tehat nincs is elsimulva.

Tolofajasok optimalis esetben akkor jonnek, amikor 5 ujjnyira van nyilva az osszes mehszaj es teljesen el van simulva a mehnyak. De johetnek mar picivel korabban, ilyenkor picit tartani kell, nem tolni, hogy ne repedjen a mehszaj.

A teljes tagulast mar nem szoktak szamokkal kifejezni, szoval ilyet leirva nem igazan lathatsz sehol, ha megis lenne, akkor elvileg. 0555 lenne a kodja.


Es nem, a tagulast nem latod, ha benezel a labad koze, mert nem a huvelyed es a huvelynyilasod van ennyire kitagulva, hanem a mehszajad, az meg ugye bent van, nem latsz oda. :) Mindenkeppen betapogatnak, hogy ezt megallapitsag, nem eleg csak odakukkolni.

2012. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálam anno 1 ujjnyi volt, mikor elfolyt a magzatvíz.

Kaptam méhszáj puhító zselét, mert semmit nem tágultam.

Délután 4-kor indult a szülés, este 8-kor még mindig csak 1 ujjnyi volt. 9-től óránként jött a szülésznő és várta a fájást és fájás közben vizsgált és "tágított". Éjfélkor még mindig csak 2 ujjnyi volt, semmi változás. Hajnali 4-ig még aludtam is, annyira leállt minden. :( Aztán 4-kor lement 2 adag oxytocin és onnantól beindult a dolog rendesen. 5-kor 6 ujjnyi volt (ami kb 6 cm-nek felel meg), de nem volt semmi ingerem a kitolásra, csak a fájások sűrűsödtek meg. 6.30-kor már 9 ujjnyi volt, de még mindig csak sima fájások, de már akkor átalakította a szülésznő az ágyat, és közölte, hogy hamarosan itt a baba, ha úgy érzem, nyomni kell, mostmár szabad. 7-kor "eltűnt" a méhszáj és úgy éreztem k.kálnom kell. Elnézést a kifejezésért!!! Na ekkor már azt mondta a szülésznő, hogy hajrá ez a tolófájás. 4 nyomásra 8-kor meglett a lányom. A 16 óra alatt kb 6-8 alkalommal "tágított" a szülésznő kézzel. Hát nem volt kellemes, de azért nem kell megijedni, nem olyan borzalmas! 9 ujjnyinál előbb nem igen engednek nyomni, mert sérülhet a méhszáj, de hidd el, érezni fogod, hogy mikor kell kitolni, mert az teljesen más érzés, mint az addigi összehúzódáskor érzett fájdalom.

Könnyű szülést Nektek! :)

2012. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az 1111-es érték után jön még a java.. csak azért kérdezem, hogy tudjak mire felkészülni :) tájékozódom. Hát biztos nem kellemes a kézzel tágítás, de ha lehet, ne legyen már ilyen :(
2012. márc. 26. 09:41
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A tolófájás akkor jön, amikor jönnie kell. Hülyén hangzik, de tapasztalat. Hármat szültem, nemsokára jön a negyedik.


A tágítás néha szükséges rossz, nem fájdalmasabb, mint maga a fájás. És ahogy kijön a baba, úgyis elfelejtesz mindent. :) Hidd el. Kérdezz meg millió szült nőt, mint ugyanezt mondja: ahogy kijön, máris megszűnik minden fájdalom és el is felejted. Jól vagyunk összerakva. :D

2012. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem a tágulás-vajúdás ment nehezen. csak kb.8 ujjnyira tudtam kitágulni, amikor már nyomnom kellett. a szülésznő arra szavazott, hogy még nem nyomjam,a doki mondta, hogy próbáljuk meg, hátha, és igaza lett, csak a baba feje tágított ki 10 ujjnyira. a kitolás rész nekem kifejezetten izgalmas, könnyű volt.
2012. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne a számokon lovagolj, nekem egyszer sem említett ilyeneket a doki, amikor meg már a kórházban vagy, főleg nem fog érdekelni. Nekem az utolsó hetekben már 10centis fejátmérőt mértek, teljesen be voltan tojva, hogy fog kibújni, mégsem volt semmi gond. És igen, belülről tágulsz, majd amikor már nyomnod kell, akkor jelenik meg kívülről is a fejecskéje.
2012. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Már lassan nekem is oda ér a 10cm-hez ettől mondjuk egy kicsit parázok én is. 36 hetesen volt 97 a BPD-je..
2012. márc. 26. 10:31
 18/23 A kérdező kommentje:
*97 mm
2012. márc. 26. 10:31
 19/23 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj, kb nekem akkor 100-at mértek, majd egy héttel később 96-ot. Meg is jegyeztem, h mi van, megy össze a gyerek feje? Erre a doki mondta, hogy ha szeretném most is tudna 100-ast mérni. Uh nem kell ezeket véresen komolyan venni :)
2012. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Csak a tisztanlatas miatt irom, mert sokan keverik;

1 ujjnyi kb 2 cm-nek felel meg, 5 ujjnyi kb 10 cm-nek felel meg.

6 ujjnyi tagulas mar nincs, attol tobb meg foleg.

2012. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!