Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most jövök a dokitól.39...

Most jövök a dokitól.39 hetesen ugyanakkorának mérték a méhemet mint 37 hetesen, így elküldtek uh-ra megnézni, mintől lehet. Véleményetek? (részletesebb magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Külföldön élek, itt nincs csak 1 vagy 2 uh normál esetben. Engem se néztek 20. hét óta. 24 hetesen kezdték mérni centivel a méhemet. Megkeresi a tetejét és az alját centivel és az alapján becslik a baba méretét. (kb gyomorszájtól szeméremcsontig)

Nem valami tudományos módszer, mióta ezt csinálják, mindig is mondtam, hogy marhaságnak tartom.

Viszont most elküldtek uh-ra, szerda reggelre jutottam be, mert ugyanakkorát mért a mostani csaj, mint a 2 héttel ezelőtti. Hozzáteszem, szerintem ugyanaz az ember sem tud mindig ugyanonnan mérni, nemhogy 2 különböő ember)


Csütörtökre vagyok kiírva.

Ugye ne aggódjak, nincs baj a babával.


2009. jún. 15. 16:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Dokik kozt is van kulonbseg meg itthon is. Bp-n meno orvos sosem centizett. Gyorben nagyon fiatal a dokim (33 eves es en is csak 30) o viszont mericskel. Valamire bizti jo az is, de Te ne aggodj! Nekem ranezesre a pesti doki azt mondta h kicsi a babam, az UH-n itt gyorben pedig megnyugtattak h epp jo meretu a baba....Kitartas :)
2009. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Szia kedves kerdezo! :) En a norveg kismami vagyok. Kicsit meglepodtem a 39cm-n, mert ezek szerint nalunk valami mast jegyezgetnek. Itt is belottek anno, hogy hany hetes vagyok szerintuk valojaban, visszasoroltak 1 hettel :( De a mi koordinatarendszerunkben a meretek 0-tol 36-ig mennek kb. Es a 40. het az kb 35 cm. Nekem most 37 hetesen (par nappal a 37.het betoltese elott) 33-at mertek. Es azt mondtak, hogy abszolut jo. Azt hiszem ezt hivjak CTG meretnek. Csak azert irtam le ezeket, hatha erdekes lehet, hogy mashol mit csinalnak. Azert drukkolok a holnapi ultrahangodhoz. :) Amugy melyik orszagban vag?
2009. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Skóciában vagyok.


Itt az én táblázatom 44 cm-ig megy. Ezeket a táblázatokat mindenkinek egyénileg csinálják a magasságuk és az induló súlyuk alapján kalkulálva.

170 cm-vel és 76 kg-val indultam (10 hetes voltam akkor) és az alapján azt becsülték már, hogy ha túlhordom a babát akkor 3400-4500g lesz a baba (40. héten kiírás napján 3100-4100)

Ebbe az apa méreteit nem kalkulálták bele, ami szerintem ha már az anyát nézik, az apát is kellene, mert szerintem az is befolyásolhatja.

Illetve nekem csak előre nő a hasam, oldalra semmit. Tehát emiatt a centi is többet mér, ha ez a pocak oldalra is eloszlana, akkor a centi vonalán, ahol mérik, kisebb lennék, odabent mégis akkora hely lenne.

Illetbe ahogy nézegetem ezt a koordináta rendszert, 37 hetesen nem lett rajta bejelölve az érték, csak a centi felírva. Ha akkor bejelölték volna, akkor már ott feltűnt volna, hogy akkor a maximum fölött voltunk nagyon, a táblázat alapján akkor volt a baba 3900g a maximálisan elfogadható 3600 helyett és akkor nem foglalkoztak vala. Pedig az tényleg szemmel láthatóan kiugrik a szépen növekvő görbén.

Eddig mindig ahány hetes voltam, annyi centit mértek, kivéve akkor, 37 hetesen 39-et, aztán most 39 hetesen is 39-et. Szerintem 2 hete mértek félre.


Nem lehet, hogy a Te táblázatod azért megy 36-ig, mert te kisebb vagy (induló súly, magasság) nálam, így eleve kisebb babát becsülnek neked?


A holnapi uh-n legalább látom már a babát majd!!!!!


A baba egyébként továbbra is sokat mozog, fúrja az oldalam, töri a bordáim, és amit csak el lehet képzelni. de gondolom ezt mind átéljük.

2009. jún. 16. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!