Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az orokbeadás konnyebb megoldás, mint az abortusz?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdésre a válaszokat,hogy az abortusz helyett az orokbe adást válassza a kérdezo.Aki ilyen tanácsot ad ,már tapasztalatbol adja,vagy ha nem,akkor honnan tudja,hogy az konnyebb megoldás?Nem bántásbol kérdezem ezt,csak kiváncsi vagyok hányan vannak kozuluk ,akik orokbeadták a gyerekuket a szulés után.Na meg arra is kiváncsi lennék,hogy a kornyezet hogy viszonyult a dontéséhez?Nemtudom mi a jobb egy 17 éves lánynak,ha titokban elmegy abortuszra vagy nyilvánosan kihordja a gyerekét és orokbe adja,kitéve magát a kivulállok véleményének.Nem bántásként írom,csak kiváncsiság.28 hetes km
2009. jún. 15. 19:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
8 .46-osnak,én nem azt mondtam,hogy rémséges dolog az orokbeadás,csak azt probálom megérteni,hogy Annak a fiatal lánynak miért jobb ez a megoldás?Azt elhiszem,hogy akinek nem lehet babája,annak orom ha orokbe fogadhat,de az orokbeadonak nembiztos,hogy ez a konnyebbik megoldás,ha van más lehetoség is.Na és ott van a gyerek is,ha megtudja,hogy az anyja eldobta .
2009. jún. 16. 20:09
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!21.26-os vagyok!

Képzeld el a barátnőm 43éves és eddig semmilyen úton nem lett terhes.Már lombikja is volt nem egyszer.Akartam rajta segiteni és felajánlottam,hogy kihordom a babájukat,nem kérek semmit,mert nagyon sajnálom szegényt.Nekem van 4 gyerekem és megértem,hogy min mehet keresztül.Aztán kiderült,hogy ezt igy nem lehet,mert mivel elmúlt 40 éves,nem fogadhat már örökbe és a kisbaba,akit nekiadnék nem kerülhet hozzá a hülye szabályok miatt!Eléggé furcsa,nem?Én csak igy adnék örökbe,ha tudom,hogy kihez kerül,különben ha saját gyerekről lenne szó,akkor inkább abortusz és látom tényleg olyanok nem irtak,akik megszültek és örökbeadják a gyereket,hogy mit élnek át,mégegyszer megtennéjük-e!Vagy mit választanának!

2009. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hogy a viharba ne lenne jobb? Nem könnyebb, jobb.

Könnyűnek nyilván nem könnyű, sőt, nehezebb. Viszont aki ezt lépi abortusz helyett, az sokat nő a szememben. Hiszen vállalja a felelősséget a tetteiért, ahelyett, hogy megölné a magzatot. Ráadásul hihetetlenül nagy ajándék ez azoknak, akiknek nem lehet saját gyermekük, de szeretnének.

Ha az én lányom kerülne ilyen helyzetbe, én maximálisan támogatnám, hogy az örökbeadás mellett döntsön.

Szerintem hoszzú távon neki is jobb lesz így, hiszen nem fog egy életen át ott motoszkálni a fejében a gondolat, hogy mi lett volna ha...

2015. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!