Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Végez vizsgálatot a védőnő?

Végez vizsgálatot a védőnő?

Figyelt kérdés
18 hetes kismami vagyok. Eggig kétszer jártam nála. Nagyon rendes, aranyos. Sokat beszélgettünk, de súly-és vérnyomásmérésen kívül eddig más vizsgálatot nem végzett. Jól van ez így?
2009. jún. 17. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Mást nem is végez. Ő nem szülésznő!
2009. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is csak súlyt és vérnyomást mér. De becsüld is meg, ha normális, sajnos nekem nincs ilyen szerencsém...
2009. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk még van szívhag hallgatás, és pisi ellenőrzés.

És úgy tudom ez a maximum amit csinálhatnak.

(szívhangot a 24.héttől kötelező nézni, megtalálni!!!, valahogy így emlékszem, ezt mondta a védőnéni, de nálunk fakultatíve kisebb terheseknél is megpróbálják, hátha elcsípik a kisgazfickókat, nekem először 16hetesen néztük, és megmutatta magát a picike)

2009. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk is + pisi meg szívhang. Nekem 15 hetesen hallgatta meg először. Szülés előtt elmegy a lakásodba, szülés után meg az első 6 hétben hetente 1x, van, hogy 2x megy megnézni titeket.


11 hetes kislány anyukája

2009. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, plusz vizeletet néz egy tesztcsíkkal.

De ha nem kérdezek rá, akkor nem mondja....


Előző babámat más védőnő kísérte végig, máshelyen, így onnan tudok sokmindent...

2009. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindíg nézi a vizeletet, vérnyomást, súlygyarapodást, a pici szívhangját (már 16 hetesen elcsíptük), és a pocak átmérőt,

Boldog babavárást,

32 hetes kismama:)

2009. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szívhang,vizelet,súly,pocakátmérő de azt már csak a végefelé nézzi.
2009. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Én is a szívhang ellenőrzésre gondoltam, mert úgy hallottam, hogy azt is ellenőrzi. Legközelebb rákérdezek.

Mindenkinek boldog babavárást!:))

2009. jún. 18. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem 14 hetesen megvolt a szívhang,pedig valami ősrégi szerkezettel nézi.Még a védőnéni is elcsodálkozott rajta.Nekem ezenkívül megnézi az aktuális leleteimet,súlyt és vérnyomást mér.Vizeletet nem néz mert nem az ő dolga,hiába sok kismama ezt mondja.Bőven elég amennyit a vérvételkor néznek.


25hetes pocis

2009. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a szívhangot a terhesgondozós orvos, a pisit meg a laboros nézi.

Első voltam.

2009. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!