Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a normális segítség,...

Mi az a normális segítség, amit egy terhes elvárhat a családtól? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A lényeg: elég kicsi a család, szülők már nem élnek, nekem van egy húgom, meg egy nagymamám, a férjemnek egy nagybátyja. Nagyon szoros a kapcsolatunk. Én úgy gondoltam, hogyha a húgom lenne terhes, akkor én sokat segítenék neki (takarítani, vásárolni ilyenek), megvennék egy-két dolgot helyette (kád vagy ágy, ruhák). A húgom viszont szinte semmit nem segített, mikor átjött a barátjával (ő festett), leült a gép elé, én meg pörögtem. 2db bodyt tudott venni a kislányunknak. Mindezt azután, hogy kijelentette, hogy nem nekem lesz gyerekem, hanem nekünk! Mivel lemaradásban voltunk, közölte, hogy húzzak bele a kisruhák mosás, vasalásába, mert nem akarja, hogy, ha előbb jön a baba, akkor neki kelljen megcsinlni! Egy közös barátnőnk, amíg nem volt kész a babaszoba, azt mondta, hogy nem baj, ha előbb jön, majd a húgommal kitakarítanak helyettem. A húgom erre is csak a száját húzta. Ráadásul már most arra apellál, hogy majd egy csomó minden az övé lesz, ha nekik lesz babájuk! A férjem totál be van rágva már rá! Azt mondta, hogy semmit nem adunk oda, inkább eladjuk (meglehetősen sokat költöttünk). A nagymamámtól is jól esett volna valami, mondjuk tőle lett volna nekem reális a 2 body. A férjem nagybátyja maximálisan segít, anyagilag és fizikailag is! Annak ellenére adott egy nagyobb összeget, hogy nem akartuk elfogadni, ill. tudjuk, hogy nem áll túl jól anyagilag. A lényeg itt a testvérem, kíváncsi volnék idegenek véleményére (közös barátaink szerint nekünk van igazunk), hogy jogosan esik ez rosszul a tesómtól vagy túlreagáljuk?
2012. ápr. 19. 22:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
A jó kapcsolattól függetlenül miért várod el, hogy elhalmozzon ezzel azzal?! Nem szegény vagy, nem a családnak szülsz hanem csakis magatoknak. Értem én, hogy nem ezt várod, meg jó a viszony, de szerintem egy kicsit túlzás. Abban igazad van, hogy segíthetne, de ha egyszer nem akar, akkor nem kell erőltetni, mondani neki. Ha ő fog szülni, nem kell odaadni neki semmit sem, akkor sem ha elvárja. Tudni kell mindkét részről a határokat meghúzni.
2012. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Tudod egy kívülállónak (mármint annak aki nem várja a bábát) nem ekörül forog minden gondolata. Nem akarom védeni tesódat, de nyilván még fiatal(ka), megvan a saját élete, persze örül Neked/Nektek, de ne várd el, hogy ő is lázban égjen, és vásároljon,meg a babaszoba rendbetételén járjon az esze.

Nem tudom én vagyok-e fura gondolkodású, de engem kifejezetten idegesít ha bárki a családból itt sertepertél, pedig alig múlt 1 éves a lányom és 20 hetes várandós vagyok a tesóval, férjem folyton dolgozik, úgyhogy elképzelheted, hogy elkel a segítség, de én nem veszem igénybe. Nagyik, tesók feladata,hogy felünk örüljön, amit meg is tesznek, de nem kell vásároljanak, meg cipekedjenek meg takarítsanak helyettem. Megoldom, pedig sokszor nem egyszerű. Mi vállaltuk a babát, nem lehet elvárni,hogy másnak ezzel Te plusz feladatot csinálj.


Nekem ez a véleményem.


Boldog babavárást!

2012. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

A húgod viselkedése nem szép. De nem értem,hogy miért kell az egész családnak a terhest körül ugrálni?

Régen sem segített senki a kismamának sem vásárolni,sem takarítani. Legfeljebb a férje tette ezt.

Baba holmit is csak akkor adtak,amikor már a kicsi megszületett és meglátogatták.

előre adni és megvenni is csak éppen a legszükségesebbet célszerű,mert nem tudod a mérete. A picik nagyon gyorsan kinövik a cuccaikat.

2012. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Valamennyire jogos a felháborodásod, de ha nem segít, akkor ez van. Én nem is vártam senkitől hogy takarítson, mosson, megcsináltam mindent persze lassabban.. És az első babánál semmit nem kaptunk a családtól, egy badyt sem, amikor megszületett kaptunk egy kis pénzt (nem sokat), de akkor már mindene megvolt. A sógornőm meg sem nézi a gyerekeinket, max ha megyünk a mamához ott néha találkoznak.
2012. ápr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, pont ezért kérdeztem, hogy mi a véleménye egy kivülállónak, mert nyilván ti ezt máshogy látjátok, mert nem ismertek minket. A húgom 31 én 33, szóval már nem vagyunk tinik, teljesen be van zsongva, hogy gyerekem lesz (mint ahogy írtam is, hogy neki is gyereke lesz, úgy gondolja, csak ehhez képest nem úgy áll hozzá). A nagymamám is nagyon örül, hogy még megéri, hogy lesz dédunokája (anyukám volt az egyetlen gyermeke és már 13 éve meghalt). Én nem is kértem, hogy segítsen, mert nem akarok könyörögni, illetve nem is tettem ezt szóvá. Csak rosszul esik! A férjemnek meg amúgy is vannak dolgok, amit nem szeret a tesómban, tehát ő még mérgesebb. Volt olyan eset, amikor kész lett a festés, egész nap takarítottam, a húgom otthon volt, de nem jött át segíteni, viszont egy barátnőm átjött este fél kilenckor, mert elképzelte, ahogy nagy pocakkal takarítok és gondolta segít. Szóval ilyesmik zavarnak. Várok még véleményeket, akár "mellettem", akár "ellenem". Ja, és bár ebből lehet nem úgy tűnik, nagyon szeretem a tesómat! :-)
2012. ápr. 19. 22:45
 6/22 anonim ***** válasza:
33%
A húgod gondolom igencsak fiatal se pénze se motivációja arra hogy a te gyerekedre költse a pénzét, arra hogy ő legyen a cseléd arra meg pláne nem.
2012. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésre elég tág a válasz, kinek hogy, de az biztos, hogy a gyerek, akit szülök, az enyém, meg a férjemé, nem pedig a tágabb családé.

Nálunk is van olyan a családban, aki abortáltatta a saját magzatát, másnak a gyerekével meg anyának hívatná magát.

2012. ápr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Megmondom őszintén hogy én sem segítettem a húgomnak , amikor terhes volt mert gondoltam, hogy a párja elvégzi a háztartási munkákat. Elég sajnálatos, ha ez nem így van. Én sem álltam neki terhesen nagytakarítani, ha a párom megcsinálta akkor jó, ha nem akkor meg az is jó.

Nem tudom, hogy ő ezt hogy vette, lehet hogy elvárt volna segítséget de egyébként ha kérte volna akkor segítettem volna neki bármiben. Pl mi is lakást festettünk amikor kb 4-5 hónapos terhes voltam és én ugyanúgy festettem a párommal együtt. Senki nem jött segíteni. De nem is hívtunk senkit.

Szóval azt akarom belőle kihozni, hogy ez még önmagában hagyján. Majd ha megszületik a baba , akkor lesz inkább fontos, hogy segítsen, néha vigyázzon rá amíg te mondjuk leugrasz a boltba vagy ilyesmi. Az is lehet hogy kapsz még tőle ajándékot a baba születésekor! Lehet hogy gyűjtöget...nem tudom.

2012. ápr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Barátnőmtől kaptam a kiságyat, amit a férje és a szomszédja hozott át hozzánk és ők is hozták be. Én szabadkoztam, mire közölték, hogy terhes vagyok és bár nem ők a gyerekem apja, de a terheseknek minden jobb érzésű ember segít.


Igazuk van. Nem csak a buszon kellene átadni a helyet egy nagy pocaknak, de az élet többi területén is meg kéne kapnia a segítséget.

2012. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

A nagyi nyugdíjból él

a tesód saját gyerekre gyűjt így pár ruginál többet reálisan el se várhatsz.

Ő is szülni pár éven belül érthető hogy tartalékol és nem a ti gyereketekre költ.

Az hogy fel se ajánlja hogy bármi más módon segít nem szép de hát nem is legyen elvárás hogy a rokonok fessenek, vasaljanak a babára.

2012. ápr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!