Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a normális segítség,...

Mi az a normális segítség, amit egy terhes elvárhat a családtól? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A lényeg: elég kicsi a család, szülők már nem élnek, nekem van egy húgom, meg egy nagymamám, a férjemnek egy nagybátyja. Nagyon szoros a kapcsolatunk. Én úgy gondoltam, hogyha a húgom lenne terhes, akkor én sokat segítenék neki (takarítani, vásárolni ilyenek), megvennék egy-két dolgot helyette (kád vagy ágy, ruhák). A húgom viszont szinte semmit nem segített, mikor átjött a barátjával (ő festett), leült a gép elé, én meg pörögtem. 2db bodyt tudott venni a kislányunknak. Mindezt azután, hogy kijelentette, hogy nem nekem lesz gyerekem, hanem nekünk! Mivel lemaradásban voltunk, közölte, hogy húzzak bele a kisruhák mosás, vasalásába, mert nem akarja, hogy, ha előbb jön a baba, akkor neki kelljen megcsinlni! Egy közös barátnőnk, amíg nem volt kész a babaszoba, azt mondta, hogy nem baj, ha előbb jön, majd a húgommal kitakarítanak helyettem. A húgom erre is csak a száját húzta. Ráadásul már most arra apellál, hogy majd egy csomó minden az övé lesz, ha nekik lesz babájuk! A férjem totál be van rágva már rá! Azt mondta, hogy semmit nem adunk oda, inkább eladjuk (meglehetősen sokat költöttünk). A nagymamámtól is jól esett volna valami, mondjuk tőle lett volna nekem reális a 2 body. A férjem nagybátyja maximálisan segít, anyagilag és fizikailag is! Annak ellenére adott egy nagyobb összeget, hogy nem akartuk elfogadni, ill. tudjuk, hogy nem áll túl jól anyagilag. A lényeg itt a testvérem, kíváncsi volnék idegenek véleményére (közös barátaink szerint nekünk van igazunk), hogy jogosan esik ez rosszul a tesómtól vagy túlreagáljuk?
2012. ápr. 19. 22:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

Először is: Ne érezd Magad rosszul amiatt, hogy többet várnál a tesódtól!!!

Az igaz, hogy magadnak és a férjednek szülöd a gyereket, de azért szerintem jogosan érzed úgy, hogy segíthetne. Már csak azért is, mert kicsi a család. Ne érezd magad kellemetlenül azért, mert ezt érzed.

Talán majd az idő előrehaladtával, illetve a baba megszületésével javul a helyzet - bár nem tudom hány hetes vagy. Lehet az is, hogy titkon azért van benne féltékenység, mert igazából már ő is szeretne babát, de az is lehet, hogy csupán "megszokta", hogy nem ő segít neked, hanem te neki.

Az én húgom csak 18 éves, de állandóan e netet bújja, hogy majd ezt - meg azt csinálunk a babaszobába; meg karácsonyra ezt - meg azt fog kapni a kicsi...

Lényeg, hogy fel a fejjel! Lehet, hogy fog segíteni és biztos, hogy nagyon fogja szeretni a Picit. Ha meg nem így lesz, nem ti fogtok "többet veszíteni", hanem ő.

2012. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Igen érdekes tesód van. Ha egyszer otthon volt mikor a festés utáni takarítás volt, igazán megkérdezhette volna, hogy segíthet-e valamiben... Azt meg mondjátok meg előre neki, hogy mivel több gyermeket szeretnétek, így nem adtok oda semmit, mert kell a saját gyermekeiteknek! Anno nekem sem segített senki, pedig sógornőmmel egy házban lakunk, mégis zokszó nélkül elnézte, hogy 35 hetesen szobát festünk, nyílászárókat festünk, négykézláb súrolom a linóleumot... Nem segített semmiben a költözéskor sem... Sőt, mikor kórházban voltam 2 hétig, felém sem nézett. De a barátnőihez még akkor is bement, mikor vajúdtak, és onnantól kezdve minden 2. nap látogatta őket. Hozzám egyszer sem... Akkor jött be, mikor megszületett a lányunk, de akkor is csak megnézte a babát, és már ment is tovább... Érdekes, a másik sógornőm direkt akkor jött be, mikor már én is ki bírtam menni beszélgetni. Anyuék mindennap jöttek hozzánk is, a kórházba is. Sógornőmtől kaptunk kb 5-6 body-t, egy rugdalózót, meg egy kis sapkát... Pedig elvileg ő lesz a keresztanya. Nem vártam volna el, hogy bevásároljon, de ha a barátnői gyerekének vesz ilyen ruhát, olyan ruhát, akkor a miénknek már nem telik. Mondjuk így is megvan mindene, mert tesóm 3 hatalmas zsák kis ruhával jött haza, tőle kaptuk a szőnyeget is... Pedig ők sem milliomosak, de mégis gondolt ránk, hogy nem eladja a ruhákat, hanem nekünk adja. Ő másban nem tud segíteni, mert 200km-re laknak, de ez is hatalmas segítség volt!!! :)

Mindenesetre így már tudom, hogy kinek segítsek én is, ha oda kerül a sor.

2012. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!