Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek illik, hogy a fiú...

Szerintetek illik, hogy a fiú megkérje a lány kezét ha összejött a baba?

Figyelt kérdés
Tesóméknál gólyahír van, évek óta járnak, nemrég költöztek össze, állítólag tervezett baba, de nem értem miért nem kéri már meg végre a lány kezét. A lány nem meri erőltetni. Szerintem nagyon illene végre megkérnie a kezét, csak a tesóm úgy látszik azt hiszi, a gyerek kisebb felelősség mint a házasság.
2012. ápr. 22. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem is akarja egyáltalán megkérni? :O Egyébként lehet, hogy azt gondolja, hogy a gyerekkel "lesz elég gond" és ráér a házasság.
2012. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Illik-nem illik ezt ők tudják. Lehet a párja várni akar addig,míg megszül. Lehet úgy érzi, hogy azt hinné mindenki a gyerek miatt akarja megkérni.
2012. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne illendőségből kérje meg a kezét,hanem azért mert szereti,és szeretné feleségül venni.

Ha csak a gyerek miatt történik,akkor az egyértelmű,hogy erőltetett.

Amúgy meg egy papír csak papír marad,a házasság komolyabb dolog,hát még egy baba.

2012. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Isten ments, hogy csak a gyerek miatt házasodjanak!!!

Jó nagy rá az esély, hogy el fognak válni utána.

2012. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért kellene megkérnie a kezét? Mert jön a baba? Lehet, hogy nem akarnak összeházasodni, de ebbe a családnak nincs beleszólása, majd ők ketten eldöntik.
2012. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi nem is akartunk összeházasodni soha. Mégis elgondolkoztunk rajta, mikor terhes lettem, hogy úgyis be kell menni apasági nyilatkozatot tenni, akkor már tök mindegy mit írunk alá és így a férjem már a 3. hónaptól igénybe tudja venni a családi adókedvezményt.

(de megjegyzem, hogy nálunk egyáltalán nem számít ez, nem is akartuk eddig sem, 8 éve vagyunk együtt, csak és kizárólag a kedvezmény miatt)

Ma már nem olyan világban élünk, hogy illik e megkérni vagy sem. Ha nekik így jó, akkor ennyi. Ettől nem lesz sem jobb, sem rosszabb a kapcsolatuk.Csak egy papír.

2012. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De ezért nem értem én sem, hogy mire vár, mikor azt mondja szereti és örül a babának és el akarja venni. De majd jövőre akar nagy lagzit, hetedhét országra szólót - az akkor 6 hónapos babával... de akkor legalább már végre eljegyezhetné... még el sem jegyezte, de a babaprojekt meg már ment közben. Tudom, manapság sokan élnek úgy, hogy nem házasodnak össze, de én régimódi vagyok, és kicsit csalódás a tesóm emiatt, több diplomás, olvasott értelmiségi ember és mégis ennyire nem hagyománytisztelő, tudom én is, hogy nem a papíron múlik a boldogság, de mégis úgy érzem, a házasság két ember férfi és nő összetartozásának jele, akkor miért nem lépi ezt meg már végre mikor jön a baba, fel nem tudom fogni.
2012. ápr. 22. 18:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én közöltem a párommal (ő 30volt én 25 mikor terehs lettem), hogy ha gyorsan sikerüla baba (mert terveztük),akkor én nem kaarok esküvőt...Perszea babát kigondoltuk,és első nem védekezésből sikerült is :) ( a második is)

Így mi nem vagyunk összehátasodva...De nálunk mindenki elfogadta...

Én sohanem akartam terhesen férjhez menni...Főleg,hogy mindenki azt beszélje csak azért vesz el,mert terhes vagyok....

És azóta vagy terhes vagyok vagy szoptatok...(kbkét hét múlva szülök...)és már nem isfontos nekünk a házasság,annyi mindenre költhetjüka pénzt,főkeg a gyerekekre...


De a minkám miatt így volt legjobb a babavállalás!:)


Szerintem bízd rájuk,biztos megvan az oka...

NÁlunk pl én nem akartam terhesen!

2012. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló.Az elírásodon jót mulattam(tetszik):Így mi nem vagyunk összehátasodva...
2012. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én sem vagyok hagyománytisztelő :)

13 éve vagyunk együtt papír nélkül, diplomások vagyunk mindketten:) van egy 3 éves kisfiúnk

nem a papír tart egyben egy családot

2012. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!