Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Neketek hány gyerek az ideális?

Neketek hány gyerek az ideális?

Figyelt kérdés
És kb mennyi korkülönbséggel?
2012. ápr. 22. 18:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nekem 2. És min. 3 év korkülönbség.
2012. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
szerintem a 2 gyernekes családoknál aki akar több gyermeket,de az anyagiak miatt nem akarja bevállalni szerintem tegye meg!! 3 gyermek után már rengeteg kedvezményre lesznek jogosúltak, főleg a tanulmányaik alatt...legalábbis én így látom:)
2012. ápr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

4 lenne ideális, de a férjem "csak" 3-mat szeretne, így a közeljövőben annyit tervezünk.

A nagy 5 éves, a pici 35 hetes magzat, és mihamarabb várjuk szeretettel a legkisebbet is.

Az ideális korkülönbség szerintem minél kevesebb, nagyjából 1,5-2 év, de sajnos csak most akart jönni az öcsi. Jobb később, mint soha! :)

2012. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
nekem 2 az :) és nincsen korkülönbség nekem, mert akár 10 év is. a lényeg hogy legyen :) sajnos nekünk egy van és úgy néz ki egy is marad. :(
2012. ápr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

22-nek!

Nekünk a 2. útban van és jó lenne egy 3. DE! Én speciel nem amiatt aggódom, hogy míg kisiskolások, addig mit csinálok, hanem utána! Amikor tovább szeretne tanulni, vagy útba indítom majd őket az életben! Miből fizetnék 3 főiskolát, egyetemet, miből segítsem őket, ha külön akarnak költözni albérletbe, vagy lakást szeretnének venni...? Mert akkor már rohadtul nem fog senkit érdekelni, hogy hány gyereket szültem a világra. Nekem is jó volt, mikor anyukám segítségével 20 évesen lakást kaptam, bár hitelre és még így is szűkösen voltunk évekig. Én is szeretném legalább ennyire boldoggá tenni a gyerekeimet, mégha nem is tudok mindent megadni amit szeretnék, vagy szeretnének, de azért egy normális élet alapjait szeretném nekik biztosítani. Hát ezért nem tudunk 3. gyereket vállalni. Még a másodikon is gondolkodtunk, de mivel elég későn született a kisfiam, így mire ő felnő, már eléggé kérdéses, hogy ki marad a családból, így azt gondoltuk legyen legalább egy testvére, akire számíthat. Persze az is lehet, hogy két szót nem fognak beszélni felnőttkorukban egymással, de mi az esélyt meg szeretnénk adni! :)

2012. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
szerintem se lehet a kedvezményekre építeni. már a kisiskolásnál is szerintem sok a kiadás. sport, zene, esetleg külonóra, színház, úszás, ha nagyobb, mozi, fagyi a barátokkal, stb.. mi is ezért nem merjül a 3. gyereket, nem nagyon lennénk kisegítve... nem is beszélve arról, meddig lesznek kedvezmények?
2012. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!