Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, őszintén: miért...

Anyukák, őszintén: miért mentek táppénzre, ha nincs rá orvosi indok?

Figyelt kérdés

Van egy rendezvényszervező cégem. Mivel magam is anyuka vagyok, direkt nőket vettem fel. Az egyik kiíratta magát táppénzre, mert terhes. Ez nem is lenne olyan nagy baj, csak aztán megtudtam, hogy jövő héten mennek 3 hétre Amerikába. Gondolom ha dolgozni nem tud, akkor 8-10 óra repülőút sem tesz jó.


Itt van az esküvő-szezon, ő meg így cserben hagyott.

Nagyon hajlok arra, hogy ezentúl csak férfit fogok felvenni.


2012. ápr. 25. 12:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell sokat rohangálni, emelgetni, éjszakázni? (gondolom, ha esküvőkről van szó)... talán ehhez nincs kedve terhesen, talán félti a babáját...

Én irodista voltam, ergo ültem egész nap az asztalnál, 36 hetesen elég volt, nem fértem el a pocakomtól.

2012. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Sókristály ***** válasza:
68%

Sok oka lehet ennek. Ha orvosilag nem is indokolt, de stresszes a munkahely, inkább otthon maradnak. Ha rossz a munkahelyi légkör, vagy rengeteg intéznivalójuk, átalakításuk van még szülésig, akkor szintén. Ha több gyerek van már otthon, akkor Ők, a munka, a terhesség együtt már sok. Ha a munkahely húzza a száját a fáradékonyság, a vizsgálatok miatti távollétek miatt, az sem kellemes.

Én személy szerint azért maradtam otthon 6 hetes terhesen, mert 2-es típusú diabéteszem van. Ettől még vígan dolgozhattam volna, ha a munkahelyem annyi engedményt tesz, hogy időben beadhatom az inzulint, időben ehetek, időben mérhetem a cukrom. Nem voltak vevők rá, sőt a hetekénti diabetológiai látogatásom létjogosultságát is megvétózták. Így a dokim azt mondta, hogy maradjak otthon.

Azért ne írd le a nőket teljesen, szerintem megfelelő körülmények mellett egy kismama is sokáig dolgozik.

2012. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%

azért ment el táppénzre,mert szabadságot nem akart kivenni.

ez ennyire "egyszerű" nálunk is vannak olyan emberek akik az éves leállásra vagyis elötte 1-2 nappal táppénzre mennek hogy ne fogyjon a szabijuk,többet tudjanak majd év közbe kivenni.

neki pedig pluszba itt volt indoknak a terhesség is.vannak ilyenek.

2012. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Huha, itt balhe lesz. Durva a kerdes, egyszer en is kerdeztem hasonlot.

En akkor azert lepodtem meg, mert kulfoldon elunk es valahogy itt egyertelmu, hogy az egeszseges kismama is dolgozo ember, leszamitva az utolso nehany hetet. Itt meg sorban olvastam a kerdeseket, hogy ki mivel tolti el otthon a terhessege honapjait, mert mar felidore kesz a gyerekszoba, ferj dolgozik, unalmasak a napok, stb.

Szoval en sem ertettem, hogyha valaki nem beteg es nem fizikai munkat vegez, akkor miert kell otthon unatkoznia nyolc honapon at, ha az sem esik jol.

Mindegy, nagy vita volt, de mindenkinek volt konkret magyarazata, kevesen voltak, akik bevallottak, hogy egszeruen jobb kevesebb penzert nem dolgozni, mert ez olyan mint egy jo hosszu holiday.

Hangsulyozom, nem veszelyeztetett terhes kismamakra iranyult a kerdesem es nem is olyanokra, akik babavarassal nem osszeegyeztetheto munkahelyen dolgoztak.

2012. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 krisztivan ***** válasza:
85%
Sajnos sok cégnél nem lehet könnyitett munkát kérni és így egyszerűbb a terhes nőnek.És arról se feledkezzünk meg,hogy ilyen a hozzáállása sokaknak.Nem ismerlek és a munkát sem.Én anno megbeszéltem a főnökséggel,hogy kiszállok a kocsiból és leállok a polcszervizzel mert nem bírom a pakolást és emelgetést.Beültettek csomagolni és így meg volt oldva a dolog.A 7.hónapot még dolgoztam de aztán már nem fértek el tőlem akkora voltam,így eljöttem.Mindkét fél jól járt.
2012. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

Bocs hogy ide kotnyeleskedem. Én is anyuka vagyok és kismama is. A 3. babát várom és van egy elég jó munkahelyem. Az első terhességemnél szinte már erőszakoskodtak velem, hogy de meg tudják oldani mit szégyenlősködöm, hogy nem megyek táppénzre. Tök kiakadtam akkor. Most elköltöztünk egy másik városba és itt a doki szintén így indított. Van e munkahelyem? Ez mondom milyen kérdés? Hát hogy ő táppénzre vesz. Mondom köszönöm majd szólok.

Szerintem a munkahelyel van a gond, hogy nem szereti valaki csinálni azt amit dolgozik. Nekem ismerőseim azért mentek azonnal táppénzre mert utálta a munkahelyet a kollégákat...stb ill. gondolom én ha már velem is így indított az orvos úgy gondolják, hogy ha már lehet akkor miért ne. Aztán persze tényleg van olyan akinek muszáj több vetélés miatt...stb.

Szerintem ne gondolkozz csak férfit fel, mert akkor meg a rendes családanyákkal tolsz ki.

2012. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Én azért mentem anno tp.re mert egy jó nagy turiban doliztam ahol heti szinten árúcsre volt. És az árút mozgatni kellett ami nem 5kg volt sajna.Inkább doliztam volna h több pénz legyen de nem tehettem.Na meg veszélyeztetett voltam..De értelek nem vágom a beosztottad mért ment tp.re? De gondolom van pénzük munka nélkül is ha amerikába ruccannak nyaralni!!
2012. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Amikor elmondta, hogy terhes, megbeszéltük a szabályokat: ha nem akar, nem kell terepre mennie. Emelgeti egyébként sem kell. Ha rosszul van és nem veszi fel a telefont felveszem én vagy visszahívja. Az utódját kellett volna még betanítani. Ezt sem érzem túl megerőltetőnek.


Nem csak vele b.szott ki, hanem a másik 2 beosztottammal is, akik szintén anyukák. Elég nehéz így az ő munkáját is csinálni, keresni új embert úgy, hogy ne legyen sok túlóra hiszen a gyerekekhez is haza kell menni.

2012. ápr. 25. 13:00
 9/35 anonim ***** válasza:
69%
Ne írd le kérlek a nőket. ÉS ne tolj ki szerencsétlennel se. Mennyi időre íratta ki magát? Nekem van egy olyan sejtésem, hogy az út miatt íratta ki magát, mert nem akarta, hogy fogyjon a szabi. Amíg ő távol van, vehetsz fel valakit határozott idejű szerződéssel.
2012. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%

Az első babánál a 7.hónap végéig dolgoztam,a fönököm folyton csesztetett,nem vette figyelembe az állapotomat,szemét volt,de én kitartottam.

Amikor 2 éves volt a kisfiam visszajöttem dolgozni.

Most tervezzük a 2.babót,mihelyt terhes leszek elmegyek táppénzre,mert nem akarom újra átélni a szemétkedéseket-már így is elég-,ráadásul a kollégákkal sem olyen jó a viszony,mint régen!Mindennél fontossabb a baba és én ezt nem érzem szemétségnek!

2012. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!