Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, őszintén: miért...

Anyukák, őszintén: miért mentek táppénzre, ha nincs rá orvosi indok?

Figyelt kérdés

Van egy rendezvényszervező cégem. Mivel magam is anyuka vagyok, direkt nőket vettem fel. Az egyik kiíratta magát táppénzre, mert terhes. Ez nem is lenne olyan nagy baj, csak aztán megtudtam, hogy jövő héten mennek 3 hétre Amerikába. Gondolom ha dolgozni nem tud, akkor 8-10 óra repülőút sem tesz jó.


Itt van az esküvő-szezon, ő meg így cserben hagyott.

Nagyon hajlok arra, hogy ezentúl csak férfit fogok felvenni.


2012. ápr. 25. 12:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
39%

Off: Bocs, tudom nem ez a kérdés, de táppénz alatt nem is mehet külsföldre. Ha netán kap egy ellenőrzést, csúnyán ráfázik...mivel a táppénzt arra kapja, hogy OTTHON vagy EÜ INTÉZMÉNYBEN gyógyuljon.


ON: Amúgy én sem értem minden esetben. Amikor a kisfiamat vártuk, én csak az utolsó 3 hétben maradtam otthon, mert akkor már menni is és ülni is gáz volt.

2012. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
13%

igaz,h betanithatta volna az utodját,sőt megbeszélhette volna veled,h amerikába megy(lehet valamilyen kezelésre) és addig tp-n lesz(gondolom kevés a szabi),vagy lehet el se engedted volna.

Egy ember miatt ne vonj le következtetéseket minden anyukára/terhes nőre nézve.Üljetek le négyszemközt és beszéljétek meg higgadtan.

Ha szhelyen van a céged,akkor tudok egy jó férfi munkaerőt:o)

2012. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
65%

Én miért mennék szívesen tp-re??

1. Mert másfél óra az út tömegközlekedéssel, köhögnek, tüsszögnek, nem adják át a helyet, szóval már most utálom az egészet.

2. Látom, hogy bánnak a kismamákkal a melóhelyemen...pedig 3 gyerekes anyuka a főnökőm, de az nem elfogadható számára sem, ha valaki nem a melóból megy majd szülni és nem jön vissza 2 hét múlva dolgozni... :SS


Mondjuk nem csodálom a hozzáállását, amennyit foglalkozik a gyerekeivel...pff...én nem baby-sitternek akarok szülni, hanem magamnak...

2012. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
38%

Most nem azért de én simán kirugnám. Elöször is köld rá a tb-t mikor nincs otthon. Ezzel már is mehetsz a munkaügyi bíroságra aki szerintem ilyen esetben simán megengedi a kirugást, mert bizony kismamát is kilehet rugni ha a munkaügyi bíroság megítéli.


Egyszerüen a legtöbb nö lust és késsz. Még azt sem akarja ha ülös munkája legyen. ès elhiheted hogy nem azért marad 3 évet otthon mert a gyereknek az a legjobb, hanem mert lust vissza menni dolgozni, de a férjének sokkal jobb azt beadni hogy a gyerek érdekében....


Èn is kismama vagyok, és van egy lányom aki másfél még. Elsö terhességemnél, az utolsó 15 hétben nem dolgoztam csak félnapot, de elötte oda fáradtam a HR-hez és mondtam hogy mivel egézsnap ülök és semmit nem csinálok és utálom hogy az összes fönök ott megy el mellettem és egy csipetnyi munkám sincs így kiiratom magamat félnapra. az ok pedig egyszerü volt, mert iszonyat alhasi görcseim voltak, 30-ik héttöl koraszülés veszélye is volt, mert 20 perces fájások voltak. (habár túlhordtam a végén)


èpp tegnap beszélgettem a férjemmel, ha az új jövevény 1 éves lesz és mindkettönek találunk megfelelö helyet akkor vissza megyek pár órában, mert mindenkinek jót tesz.

A férjem fizuja kb 3 átlagos fizunak felel meg, így anyagilag nem kellene.

2012. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Ha mondjuk tőle kérdeznéd ezt meg és nem egy rakat idegennek beszélnéd ki, lehet hogy előbbre jutnál.....csak tanács.....

Gond ugyanis attól még nem oldódott meg, hogy kipanaszkodtuk magunkat névtelen embereknek egy ismerősünkről. Ellenben a nyílt és őszinte beszéd már oldott meg hasonlót. Nem vagyok egy sajátcéges vállalkozó üzletasszony, de ennyit még én is tudok.

2012. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy vannak ilyen munkahelyek. Az első gyerekemet én is alkalmazottként vállaltam.


De ismer, tudja hogy én kiállok a nők, anyák jogaiért. Hogy inkább veszek fel idénymunkást, mint hogy a meglévő anyuka dolgozóim túlórázzanak és fizessenek valakinek, hogy elmegy a gyerekért az oviba.


Leginkább azt sérelmezem, hogy hazudott. Ha elém áll és megmondja, az más.

2012. ápr. 25. 13:16
 17/35 anonim ***** válasza:
hát akkor a kedves kismamának Amerikából való hazautazása után már nem lesz munkahelye nekem úgy tűnik :)
2012. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, hogy én megértelek. Azt is, ha nem akar dolgozni - szíve joga, de nagyon csúnya húzásnak érzem azt, hogy hazudott.


38 hetes km

2012. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
17%

Dehát nem hazudott.

Pihenni akar és a legjobban ezt Amerikában tudja megtenni.

Mondjuk én nem vállalkoznék ilyen hosszú repülőútra!


Táppénz alatt nem mehet el a kismama wellnesselni??

Ha igen, akkor külföldre miért ne mehetne??


Mivel már táppénzem van, nem lehet kirúgni. :)

2012. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt megtudja a háziorvos, nem írja ki táppénzre, mivel táppénz alatt beteg, otthon kell lennie, nem külföldre utaznia!


Nyáron barátnőm is kiíratatta magát táppénzre, mert hogy nem volt kedve már dolgozni. Elment vidékre nyaralani, erre ott nyaralás közben elkezdett vérezni, kórház, elvetélt, 10 hetes terhes volt.

Haza jött, elment a háziorvoshoz, hogy mi történt, + a beteg papírokat akarta elkérni, hát az orvos szépen letolta, hogy betegen nem lehet utazgatni, nem is írta ki tovább táppénzre.

2012. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!