Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, őszintén: miért...

Anyukák, őszintén: miért mentek táppénzre, ha nincs rá orvosi indok?

Figyelt kérdés

Van egy rendezvényszervező cégem. Mivel magam is anyuka vagyok, direkt nőket vettem fel. Az egyik kiíratta magát táppénzre, mert terhes. Ez nem is lenne olyan nagy baj, csak aztán megtudtam, hogy jövő héten mennek 3 hétre Amerikába. Gondolom ha dolgozni nem tud, akkor 8-10 óra repülőút sem tesz jó.


Itt van az esküvő-szezon, ő meg így cserben hagyott.

Nagyon hajlok arra, hogy ezentúl csak férfit fogok felvenni.


2012. ápr. 25. 12:41
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Èn úgytudom hogy a munkáltató simán kérheti a táppénz felülbírálását. Kimehetnek ellenörizni, és ha nincs otthon rendszeresen, nem orvosnál volt akkor a doki aki kiírta azt is rendesen megrángatják, mert ez biztosítási vissza élésnek számít.
2012. ápr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
42%
Hát igen ez a pofátlanság csúcsa. Mert ha azért megy táppénzre mert veszélyezettet terhes vagy beteg az oké de azért hogy 3 hétig nyaralgasson az már durva.mondjuk magyarországon tényleg divat rögtön táppénzre menni, az összes ismerősöm aki terhes otthon van, pedig nem mindegyiknél indokolt.itt külföldön ez nem divat, itt végig dolgozunk sőt szülés után 10 hónappal megint.itt ugyanis nem lehet itthonmaradni évekig.
2012. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Én eddig 2x szültem. Mindkettő terhességemnél a 38. hétig dolgoztam. Itt vidéken, már a védőnő is belém kötött, mivel "illik" a 12. hétig elmenni táppénzre. A doki kb. 4x rákérdezett, hogy miért nem megyek táppénzre... mikor rákérdeztem, hogy veszélyeztetett vagyok-e , akkor azt mondta nem, de attól még beírhatja. A másodiknál meg azzal próbált meggyőzni, hogy otthon lehetnék a nagyobbal. Most harmadjára mondtam neki, ne is próbálkozzon, majd szólok, ha bajom lesz.
2012. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél kötelezően tàppénz volt a munkahely miatt.Most szóltam,h 9hetes terhes vagyok és a munkáltató közölte,hogy 3hetet dolgozhatok még.(multi cég)
2012. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Aki szerint nem hazudott: de igen. Felhívott, hogy megy dokihoz meg szarul van. Utána meg hogy kiírták táppénzre. Nem állt elém, hogy szeretnék kivenni x nap szabadságot. Ha te nem érzed a különbséget, veled van a baj. Az meg teljesen biztos, hogy nem 1 hete találták ki ezt az utat.


Ahogy mások is leírták: ki tudnám rúgni táppénzcsalás miatt. De nem fogom. Lassan 4 éve dolgozik velem, megérdemli a TGYÁS-t, GYED-et. De nem is fogom visszavenni 2-3 év múlva.


Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ.

2012. ápr. 25. 14:45
 26/35 anonim ***** válasza:
65%
Nyaralni mennek Amerikába? Mert ha igen, akkor valóban pofátlanság hogy hazudott... ha esetleg rokonok élnek kint és meglátogatják őket mert valami bajuk van, esetleg lesérültek vagy bármi van, az elfogadható ok szerintem. Egyébként én is táppénzen vagyok, nem vagyok veszélyeztetett terhes de olyan munkát végzek ahol pl ipari porszívókat kell emelgetni...
2012. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Pár válaszoló igen csak naív volt, hogy lehet orvosi kezelés miatt megy Amerikába... Szerintem a kérdező nem tűnik egy kegyetlen főnöknek aki nem értette volna meg a helyzetet. Én is kismama vagyok és sajnos a 9. héttől itthon vagyok mert még tanulok és mellette diákmunkát végeztem de gyárakba nem tudok most menni dolgozni pedig én is szívesebben dolgoznék, ahelyett hogy itthon pakolgatok... Mások meg akiknek van munkájuk és egy rendes főnökük, azok nem értékelik ezt hanem még így is hasznot húznak a munkaadójukból...
2012. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek teljesen igaza van, ami a felháborodást illeti. Ha a Csaj elé állt volna és megmondja, mindjárt másképp jött volna le a dolog.


DE! Hagy döntse el már minden kismama maga, hogy mikor és miért megy el táppénzre, ha muszáj neki, vagy ha csak "lustaságból" is teszi. Ha neki megfelel a táppénz összege....


16hkm ( amig tudok dolgozok :) )

2012. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Mit nem adnék ha olyan munkahelyem lenne ahonnan nem kell eljönni azonnal táppénzre!!!Mikor elsőnek lettem kismama azonnal kiírt a doki mert olyan anyagokkal dolgoztam, bele voltam betegedve, nem találtam a helyem otthon. sajnos elment a baba.A második terhességnél szintén azonnal táppénz,mert már vetélés is volt ugye meg káros anyagok.Félidőben szintén elvetéltem.A harmadik terhességnél ismét táppénz, szerencsére a fiam már megszületett.De tudok olyat aki maga mondta nekem hogy hat hetesen kiíratta magát mert nem volt kedve dolgozni, pedig ülőmunka, semmi megerőltető, semmi baja nem volt, még csak hányinger sem, és mégis.....na ez lustaság.

Megértem a felháborodásod, az őszinteséget megérdemelted volna.Én azért biztos rákérdeznék, és elmondanám a véleményem a helyedben,jobb ezt lerendezni, ne maradjon függőben, és tüske benned.Hátha valami érthető és elfogadható választ fogsz kapni.

2012. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Érdekes egyébként, sehol a világon nem működik így, mint itthon. Én nem tartom szerencsés dolognak, és akárhogy is nézem, hazudott. Én sem venném vissza adott esetben, azt hiszem, korrektül jársz, és jogosan érzed magad megbántottnak. Természetesen egy veszélyeztetett terhesség egészen más lapra tartozik.


38 hetes km

2012. ápr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!