Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény elhelyezkedésével...

Méhlepény elhelyezkedésével kapcsolatos probléma?

Figyelt kérdés

A 12. heti ultrahangon a méhszájat fedte, a 19. héten mellső falon tapadt, a 22. heti ultrahangon a mellsőfalon, a méhszáj mellett közvetlenül.

Mire lehet számítani? Tudom még sok idő van a szülésig, van olyan anyuka köztetek akineik ilyen helyváltoztató volt a méhlepény ? és hogy alakult emiatt a szülés?


2012. ápr. 25. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem a méhlepény vándorol, az marad ahol megtapadt, hanem a méhed nö.


Szerencséd van, pont jól nött a méhed, szerintem már semmi képpen sem fog rálógni a méhszájra, de kérdezz rá a dokitól.

2012. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

(Létezik vándorló lepény.)


Remekül alakul egyébként, nem fedi már a méhszájat, a következő uh-ra még fentebb lesz. :) Nekem is így volt. Sok boldogságot!


38 hetes km

2012. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ennek így is kell lenni! :) Nekem is még a 12. heti uh-on teljesen fedte a méhszájat. Akkor mondta a védőnő, hogy ahogy nő a méh, úgy kell elcsúsznia a lepénynek. Ha legközelebb megyek, már lehet, hogy csak érinteni fogja. 15. hetesen voltunk 4D-n, ott már nem volt teljesen rajta, bár nem tudom a pontos helyzetét. A 18 heti uh pedig holnap esedékes. De én is ebben bízok, hogy nekem is már elcsúszott onnan. Tehát nyugi, vissza nem fordul, mert ahogy írták, nem a lepény vándorol, hogynem a méhed növedekése csinálja a csúszást. Mint mikor egy lufi szájához egy pöttyöt rajzolsz és elkezded felfújni, ott is távolodik a pötty a szájától.
2012. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
értem, de most megint lejebb van, tehát az is elképzelhető hogy újra a méhszájon lesz rajta a következő ultrahangon?
2012. ápr. 25. 14:00
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, mivel a méhlepény nem szó szerint vándorol, megtapad valahol és ott marad, és a méhed növekszik, így kerül arrébb.


Az, hogy mindkétszer mellső fali, és egyszer odaírták, hogy méhszáj mellett van, nem jelent feltétlenül különbséget - egyszer odaírták, egyszer meg nem.

2012. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

És engem most miért pontoztatok le?


Van vándorló lepény. Csak azért írtam, mert létezik ilyen, létezik olyan is, hogy először hátsó, majd mellső fali lesz. Na mindegy.

2012. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem nem létezik vándorló lepény. maga a lepénylevállás oriási vérzéssel jár.

Ahogy itt írták az megtapad valahova, majd a méh növekedésével arrébb tolódik, ebbe a baba fekvése is sokat számít. vissza nem fog menni, mert az azt jelentené hogy a méhed össze megy.


valaki írta hogy mindig is a méhszáj meleltt van csak egyszer oda írták egyszer nem.

2012. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jóég, oké. Nem azt mondtam, hogy neki ez a helyzet, hanem azt, hogy létezik. Az én orvosomhoz járt egy kismama, vele beszéltük a váróban, hogy neki vándorló lepénye volt, a 14. hétig a mellső falon, majd a hátsó falon tapadt. Nem elnézték, hanem létezik ilyen, a kiskönyvébe is be volt vezetve pirossal, a szülésnél is figyelni kellett rá. Ritka de létezik. Tök mindegy.
2012. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem pontoztalak le, de a szó szoros értelmében vett placenta vándorlás NEM létezik.

Mivel megtapad a méhfalon, így (ahogy előttem is írták) a fizikai értelemben vett vándorláshoz el kell onnan szakadnia - ami valóban nem ritka, de elég súlyos történés.


A vándorló méhlepény azt jelenti, hogy a méh nyúlásával vándorol - vagyis ugyanazon a helyen van mindig, és a hely mozdul el.

2012. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor most megnéztem a férjem szülészet-nőgyógyászat tankönyvében, és a lepénytapadási rendellenességek között ritkán előforduló rendellenességként ott van a ténylegesen vándorló lepény. Vérzést okozhat, és veszélyes is, de létezik.


Szép napot mindenkinek!

2012. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!