Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény elhelyezkedésével...

Méhlepény elhelyezkedésével kapcsolatos probléma?

Figyelt kérdés

A 12. heti ultrahangon a méhszájat fedte, a 19. héten mellső falon tapadt, a 22. heti ultrahangon a mellsőfalon, a méhszáj mellett közvetlenül.

Mire lehet számítani? Tudom még sok idő van a szülésig, van olyan anyuka köztetek akineik ilyen helyváltoztató volt a méhlepény ? és hogy alakult emiatt a szülés?


2012. ápr. 25. 13:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Leírnád kérlek, hogy egészen pontosan melyik tankönyvben van leírva? Köszönöm.
2012. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Papp Zoltán: A szülészet-nőgyógyászat tankönyve (2. kiadás, Semmelweis Kiadó)


Illetve: Obstetrics, Gynecology and Infertility: Handbook for Clinicians


Mindkettőben megvan, ennyi könyvünk van erről, mert nem szülész, hanem belgyógyász.

2012. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor sem vándorolhat a méhlepény!

Lehet ez egy kifejezés erre a folyamatra,ahogy az előttem szólok is leírták.

Nekem is ez volt a z előző terhességemnél.Egyértelműen elmagyarázta Pálmai Bálint nőgyógyász ezt a folyamatot.

A méh ahogy növekszik feljebb kerül a méhlepény.

Nekem teljesen szabadon hagyta végül a a méhszájat.


Gondolkodj már el:

A méhlepény bele van "gyökerezve" a méhed falába.(nyálkahártyájába)

Ha Ő leválna h tovább menjen,az olyan mintha egy fa gyökerestől változtatná a helyét.Nem beszélve h vérrel járna.Meg lehetetlen na.

2012. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ismét, utoljára:


"A placenta természetes fundus-cervix irányú vándorlásával ellentétes mozgás. Erős vérzéssel jár, kórházi megfigyelést igényel."

2012. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De most már azt is fontosnak érzem leírni, hogy a kérdezőnél szó sincs ilyenről, fentebb fog húzódni neki, ahogyan már azt meg is tette, és ahogyan azt nekem is tette. Mindössze ZÁRÓJELBEN akartam megjegyezni, hogy létezik ilyen. 10000-ből 5 terhességet érint. Tök mindegy, tényleg csak plusz infónak szántam.
2012. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!