Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor és hogyan mondta el...

Ki mikor és hogyan mondta el a nagyobb gyerek (ek) nek, hogy jön a kistesó?

Figyelt kérdés

Nekem egy 5,5 és egy 2,5 éves kisfiam van, a kicsit még biztos nem mozgatná meg a dolog, de a nagyobbik régóta mondja, hogy szeretne még egy tesót. :) Most a 14. hétben vagyok, még nem szóltunk nekik.

Ti hogyan és mikor mondtátok el a nagyobb(ak)nak?


2012. máj. 5. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem bírtam ki és már a hatodik héten elmondtam. :)


Nekem azóta rágja a fülem a legkisebbikem, mert hetente kérdezi, hogy mikor születik meg a baba? :)

(nálam már hetek-napok kérdése csak)

2012. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jó sokáig vársz vele..miért?.

biztos örülni fog neki,ha egy idegennek nem mondod el megértem de a saját gyerekednek? furcsállom..


az én kislányom 2 éves neki már az elején mondtuk mutattuk hogy anya pocakjában ott a baba, voltunk orvosnál is, látta is már mindenkinek elkotyogta a kis huncut :)


én is 14 hetes vagyok,de azért is muszáj volt elmondani meg amúgy is hogy mostmár nem szabad anya hasán ugrálni mert ott van bent a pici baba, ilyenkor ad rá puszit :)

2012. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem akartam, hogy szétkürtölődjön az oviban, és főleg nem a bölcsiben, mert épp akkor kezdtem el dolgozni újra, de végül 7 hetesen mégis elmondtuk, mert nagyon rosszul voltam, és a gyerekekkel is irtó ingerült. A férjem szerint talán "jobban megértették" így a furcsa viselkedésem. Hát nem tudom, ez mennyire jött be, de örömmel várták. Egyébként tévedsz, egy 2,5 éves már rendkívül jól fogja ezeket a dolgokat. Én hamarosan szülök, már nagyon várják. Pont a pici az, aki "napi kapcsolatban van" a babával, puszilgatja, simogatja, odabújik hozzá, pacskolja, és amit el lehet képzelni. :o) De amíg nem látszott a hasam, addig is mondogatta, hogy ott van bent a baba, szóval csak bátran. Főleg hogy a "kritikus időszakon" is túl vagytok.

Én talán egy esetben hallgattam volna, ha lett volna már korábban korai vetélésem, de mivel nem volt, én alapból ettől nem tartottam...

2012. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért nem mondtam el, mert volt már vetélésem és a környezetemben is volt, hogy elmondták a tesónak és aztán a 12. héten elment a baba. A tesó dolgozta fel a legnehezebben. Meg azt sem akartam, hogy mindenkinek szétkürtölje.

Mostmár elmondanám, csak nem tudom, hogy hogyan?

Amikor a második fiamat vártam nem volt ekkora a dilemma, mert a nagy akkor volt 2,5 és őt akkor még nem hatotta meg a dolog. :)

2012. máj. 5. 11:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Így értem. Úgy látszik nem mindegy, hogy fiú vagy lány. :o)

A lányaim nagyon rá vannak cuppanva a baba témára. Egy csomószor begyűrnek valami plüss állatot a pólójuk alá és úgy mászkálnak. :o)


Szerintem kerítsetek valami családias pillanatot, egy vacsi előtt/után, vagy menjetek el közösen fagyizni, és előtte, de mindenképpen apával együtt.

2012. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előbb utóbb úgyis el kell mondani hiszen látszani fog.
2012. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem bírtam sokáig magamban tartani 7-8 hetes lehettem amikor elmondtuk a lányunknak.
2012. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd oda mind a kettőt és mond el egyszerűen hogy nemsokára lesz egy pici testvérük.Lehet hogy a kicsi nem figyel vagy arrébb megy ,de a nagyobb biztos csupa fül lesz.Utána lehet hogy naponta kérdez majd vmit róla.Így a kisebb is tudomásul veszi előbb utóbb.Nekem a lányom 9 éves volt már én sem mertem mondani meg babonából sem akartam hamar.Egyszer amikor öltöztem rám nézett és megkérdezte miért ilyen a cicim.(az erektől minta márvány olyan volt)és akkor megmondtam neki hogy jön a kis öcsi,aki lány lett:)
2012. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

15 hetes vagyok, 4 éves a kisfiam. Én sem mondtam még el neki, bár sokszor beszélgetünk a kistestvérről, de ezt eddig is tettük, ő már régóta emlegeti a kistesó-témát.

Nálunk a 20. héten van a második genetikai UH, utána tervezem, hogy elmondom neki, rá pár hétre megyünk 4D-re oda lehet el is visszük (ezt még nem döntöttük el).

2012. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!