Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiállhatatlan tesó? Mit...

Kiállhatatlan tesó? Mit csináljak? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Megpróbálom megfogalmazni a problémámat: a testvéremmel lakunk együtt, szüleink már nincsenek...34 hetes terhes vagyok...és a hugom állandóan azzal jön,h lusta vagyok...pedig: a főiskolán most szombaton lesz vége a vizsgaidőszaknak...a hátam mögött van egy teljes lakásfelujitás, ami utáni takaritás teljesen rám és a páromra maradt...természetesen vezetem a háztartást...az ablakpucolástól a bevásárlásig+főzés...ha megkérem,h segítsen akkor a fejemhez vágja,h lusta vagyok..és ha már ennyitől "meg akarok halni" akkor meg kellett volna gondoljam,h vállalok e gyereket vagy fogadjak dadust...Más kismamák..ti is ezt kapjátok otthon?Ami a legrosszabb,h tényleg szükségem van segitségre...(a párom segit, dehát egy férfi nem tud úgy takaritani mint egy nő) mert lehet,h befektetnek a kórházba a cukrom miatt...nagyon el vagyok keseredve...
2009. jún. 25. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Koltozz el. Ha mar most igy beszel veled a tesod, ha meg lesz a baba, meg rosszabb lesz, es az se neked, se a kicsinek nem tenne jot.
2009. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj de szerintem féltékeny! Lehet hogy megfog változni ha meglesz a baba! Ha nem akkor tényleg az marad hogy külön kell laknotok!
2009. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kiváncsi lennék a tesódnak fordított esetben, hogy esne ha így bánnál vele ahogy ő veled, mi a férjemmel a szüleimmel és a 18 éves öcsémmel élünk együtt, veszélyeztetett kismama vagyok, az öcsém egy rosz szót nem szólna amivel megbántana, mindenki dolgozik ő van itthol velem, megy bevásárolni, elkísér a védőnőhöz, a kórházba sőt még a táppénzes papíromért is ő megy, fiú léttére ezeket megteszi, magába szállhatna a hugod egy kicsit, gondolom rá is ugyan úgy főzöl, mosol és takarítasz, ha így van ne tedd, lássa el magát egyedül nézd őt levegőnek, próbálj meg pihenni mert már nem sok van szülésig, utánna szükséged lesz jó sok energiára,

Boldog babavárást,

33 hetes kismama:)

2009. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért nem lakik külön?
2009. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, nincs könnyű helyzeted! Meg kellene próbálni leülni a tesóddal megbeszéni a dolgokat. Valószínűnek tartom azt is, hogy a második válaszoló igazat írt: féltékeny lehet a hugod. Ezt jó lenne átbeszélni. A kicsi születése után is jól fog jönni egy kis segítség, kellene, hogy másként álljon a dolgokhoz. Hány éves a húgod? Kicsit magába kellene néznie...

Nem tudok mást tanácsolni, mint hogy próbáljátok higgadtan megbeszélni a dolgot, mert ez így neked nagyon nem jó és most szükséged van nyugalomra, törődésre, pihenésre, hiszen hamarosan édesanya leszel!

Sok sikert a dolgok rendezésében és sok boldogságot a kis jövevényhez!

2009. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És a húgod mit csinál addig,amíg te mindent megcsinálsz?Hány éves?
2009. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyidősek vagyunk...az ikertestvérem...a helyzetünk nem könnyű..mivel a lakás az övé is...nem tehetem ki a szűrét...csak egyik ámulatból a másikba esek...ma pl. megkaptam,hogy lusta vagyok...mert nem akkor mostam ki amikor hazajöttem a cukorterhelésről...hanem másfél órával később...persze nem pihentem hanem a szombati vizsgámra próbáltam készülni...:( Azt hisem tényleg csak egy megoldás van: és az a költözés! Mégegyszer köszi, kicsit jobban vagyok...
2009. jún. 25. 16:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem irigyellek!Igy még gázabb,hogy ráadásul az ikertesód!Szerintem is csak féltékeny és ebből az egészből hosszú távon semmi jó nem sülhet ki!Nem tudtok külön költözni!Különben semmi köze ahhoz,hogy mit csinálsz,két különálló egyén vagytok és neki nincsen joga beleszólni a dolgaidba!Keressen magának más elfoglaltságot,ha ennyire unatkozik!Majd megtudja ő is,milyen,amikor valakinek már nagy a pocakja és örül,ha levegőt tud majd venni!Remélem minél hamarabb megtapasztalhatja majd!Különben kertelés nélkül mond meg neki a véleményedet,ha megharagszik,legalább nem szól a dolgaidba!

Jó egészséget és könnyű szülést majd!

2009. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

dúrva!én az egész családomtól kaptam meg 6hónapos terhesen,h ugy viselkedek mint a királylány azért,mert terhes vagyok,h semmit nem csinálok,meg ilyenek!Jó szarul esett!ahhoz képest dolgozok,több órát és ráadásul álló melót(fodrász vagyok),takarítom a kecót,mosok,főzök,megyek a babacuccokért,szóval elég sokminden csinizek,nem tudom,h miért pont most,ebben az állapotban kell az embert csesztetni,na mindegy!

Nehogy már te költözz el a lakásfelujítás,takarítás után?Menjen ő,ha problémát okoz neki,h segítsen!Én a helyedben kihagynám őt a dolgokból:Kimosni a ruháit,kaját kapjon,takarítani körülötte,szóval,h egy kicsit érezze milyen jófej is vagy és nem olyan mulis ezeket még nem várandósan is megcsinizni!!

igazán megbecsülhetne és ne hagyd,h ilyen szemét legyen veled,mert ez nagyon árt a picinek,ha te idegeskedsz!

Üljetek le hárman(te+párod+tesód)és mondjátok el neki,h ez igy nem jó ahogy ő viselkedik,és ha nem változtat akkor nagy változások lesznek aminek lehet,h nem örülne!Hihhetettlen,h egyálltalán meg kell kérni és nem jut eszébe magától,h segítse,h ne neked kelljen a dolgokat megcsinizned

üdv:29hetes Kismami

2009. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszélni nem tudunk leülni vele, mert nem hallgat meg minket...és válltig azt szajkózza,h én is királylány lettem mióta terhes vagyok! Pedig egy királylány nem súról festéket négykézláb a földről, vagy pucol ablakot gipszelés után...vagy mos, főz, takarit..ja..és megpróbál teljesiteni a főiskolán...:( Azt már le se irom,hogy február óta veszélyeztetett terhesként..:( De örülök,hogy ti is ugy látjátok,hogy nem én túlzok!!! Sokat segítettetek!Köszi!
2009. jún. 26. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!