Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi csíkok ellen: olaj...

Terhességi csíkok ellen: olaj vagy testápoló a hatásosabb?

Figyelt kérdés

Itt főként személyes tapasztalatoknak örülnék, akinél mondjuk már baba is van, és hogy mit használt a terhesség alatt és mennyire segített.


Én terhességi testápolóval kezdtem, majd mikor kiürült, akkor áttértem a terhességi olajra. És már a testápolóval sem tetszett, hogy nagyon lassan szívódott fel, de most aztán az olaj, még rossszabb:)

Viszont lehet pont ezért hatásosabb :S


Nem tudom maradjak az olajnál (ami elég kellemetlen minden este eddig szabadon hagyni a pocakot és szárítgatni, főleg ha hideg van) vagy tárjek vissza a krémre......


2009. jún. 26. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a Milupa terhességi csík ellenit használtam, hát nem ért sokat.Teljesen szétrepedt a bőröm mindenhol.

Ha újra csinálnám biztos, hogy oliva olajat kennék a hasamra meg popsira meg mindenhova.

2009. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megmondom neked őszintén hogy nekem semmi sem használt:( az első terhességem előtt volt piercingem,mikor elkezdett nőni a pocim akkor kivettem és ahogy elkezdett nőni a poci úgy nőtt a helye a piercingnek,az orvos megkérdezte hogy volt valami műtétem?:(

aztán a másodiknál kenegettem de akkor meg jöttek a csíkok amik a mostani terhességemnél tovább nőttek,sőt már akkora a pocim hogy bevérzik először aztán lesz a csík.szóval ez gondolom alkat kérdése is,de én azt mondom hogy azt használd amelyik jónak tűnik.én mondjuk krém párti vagyok,anno én is azt használtam csak sajna hiába.

2009. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ha az olajat vizes bőrre viszed fel, akkor könnyebben felszívódik, de így is olajos maradsz. Olíva olajat használtam, de csak a hasamat kentem: ott nem lettek csíkok, a fenekemen és a cicimen viszont igen, de 1 év alatt azok is elmúltak.

18 hetes + 19 hós

2009. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Rossmannba vettem terhességi csíkra való olajat,azt használom,nekem nagyon bejön.31hetes km

2009. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sima babaolajjal kentem a hasamat.Nekem ez be vált.Nem lettek csikjaim,igaz én előtte Terheség előtt is már nagyon sokat kentem a hasamat krémmel.
2009. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En mind a ket terhessegemmel babaolajjal kentem a hasam.Nem lett csikos.
2009. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez alkati kérdés(szinte csak a genetikán múlik).Én az első terhességem alatt csíkos lettem,pedig kenegettem magam.Utána elég gyorsan gyöngyházszínű lett.A 2.terhességem alatt egyáltalán nem lett rosszabb(nem pirosodott be,és több sem lett)és akkor is kentem.
2009. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Talán maradok az olajnál..... (a rossmanos-t használom).


Minimális csíkjaim vannak a köldökömnél, és a csípőmnél, de ezek már régiek, a többszöri hízás-fogyás miatt jöttek elő.

Szóval hajlamom van rá, a tuti. Ezek sem igazán halványodnak, bár nem is túl erősek.

Csupán azt nem szeretném, hogy előjöjjön még több és esetleg csúnyábbak....

2009. jún. 26. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg az anyukadat hogy neki voltak-e csikjai? Ha igen, akkor neked is tobb eselyed van ra, mert ez szigoru genetika. Ha eddig is hajlamos voltal csikosodasra akkor ez is sokat elarul. Ha az ajanlatosnal tobb kilot szedsz fel, az is hozzajarul ahhoz hogy zebra legyel. Persze a bor hidratalasaval lehet csokkenteni a hatast, de teljes vedelmet nem nyujt sajnos. en egy Bio olajat neztem ki amit majd a 3. ho utan hasznalni fogok.
2009. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Anyunak nincs túl sok csíkja, de ettől függően nekem vannak, még a hízás-fogyós időszakoknak köszönhetően.


Már régebb is, pl torna mellett használtam bőrfeszesítő testápolókat (Balea főként) hasra is, combra is.


Most igyekszem nem túl sokat feszedni, de elég nehéz, hogy napi 4-5x KELL ennem, mivel terhesség előtt max 2x ettem naponta. De hát figyelek hogy több zöldség legyen benne, joghurt, saláta.....stb.


És én már az 5. héttől kezdve kb terhességi testápolót használtam a hasamra, aztán mikor az elfogyottt akkor álltam át az olajra. Úgy néz ki talán az olajnál is maradok az összes kellemetlensége miatt, úgy veszem észre az olvasottak alapján, hogy az talán hatásosabb.

2009. jún. 28. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!