Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek vérhígító...

Kismamák, akiknek vérhígító injekcióra volt szükségetek: Ti hova szúrtatok? Nekem azt mondta az orvos, csak hasba lehet. De ott egyre nehezebb felhúzni a bőrt.

Figyelt kérdés
Hogy jobb ülve vagy fekve beadni? Szúrás előtt fertőtlenítitek valamivel a bőrötöket? Mivel? Nem viszket a bőrötök?

2012. máj. 16. 20:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is clexan-t kaptam, illetve adtam magamnak. Az én technikám az volt, hogy leültem az ágyra megcsippantottam oldalt a hasamnál a bőrt és oda adtam be magamnak, naponta váltogatva. Sokan a köldök közelébe adják, hát nem tudom oda hogy lehet már egy kerekedő hasnál beszúrni. Ezért csináltam én az oldalamon, a doki is odaadta nekem. fertőtlenítő sprayt vettem a patikában, előtte csak lefújod és mehet is a szuri. Nem viszketett, néha belilult, de gyorsan felszívódott. Az a lényeg hogy keresd meg magadnak azt a pontot ahol még rá tudsz fogni a bőrre, később ez már egyre nehezebb lesz, de nem kibírhatatlan. Hány hetes vagy? Nagyon nagy már a pocakod?
2012. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
17 hetes vagyok, de már elég nagy a hasam. Gondolom azért, mert ez már a 2. gyerkőc, és megnyúlhatott ott benn minden :-(
2012. máj. 21. 22:41
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy durva mélyvénás trombózis után másfél évig szúrtam magam napi 2x0,8-as Fraxiparine-nal :(

A hasamon fél év után már el se fért volna, a vállamba magamnak nem tudtam megoldani (az intenzíven oda kaptam), így combba ment. Nekem sokkal jobban bevált combba adni, a felszívódási ideje így azt hiszem, hosszabb pár perccel, de mivel ugyanabban az időben adod be, mindegy. Nekem így nem lettek fájó göbök és lila foltok, mint a hasamon és kevésbé is fájt. A betegtájékoztató ellenére végül én picit megdöntve csináltam (mintha varrtam volna) és elég kb. 3 mm-re beszúrni (ha nem jön ki, már bement, max. lassabban szívódik fel), így biztos nem megy izomba és beadhatod ott is, ahol nem tudod úgy összefogni a bőrt.

70%-os alkohollal + steril vatta fertőtlenítettem (patika).

2012. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
ÉN szülés után 6 hétig szúrtam a Clexane-t a combomba, felváltva. Persze azt mondják, hogy hasba a legjobb, de nem kizárólag oda lehet. Nekem a hasam rettenetesen érzékeny, ráadásul császároztak, én el sem tudtam volna képzelni, hogy a hasamba adom, így kiegyeztünk combban.
2012. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!