Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba, tudom már kicsit...

Első baba, tudom már kicsit túlzásba vittem, de mit kell még vennem? Kicsit hosszú a lista!

Figyelt kérdés

Babakocsi 1

Babahordozó 1

Függöny 1

Hordozó kendő 1

Kiságy 1

Pelenkázó asztal 1

Fürdető kád + állvány 1

Járóka 1

Etetőszék 1

Pihenőszék 1

Elektromos sterilizátor 1

Orrszívó-porszívó 1

Olló készlet 1

Vízhőmérő 1

Cumi mosó kefe 1

Cumis lázmérő 1

Cumi 2

Éjjeli fény (teknős) 1

Éjjeli lámpa 1

Játéktároló 1

Pelenka 7

Nadrág pelenka 17

Popsi törlő 2 csomag

Textil pelenka 16

Melltartó betét 23

Előke 8

Fürdő lepedő 4

Fürdető kesztyű 5

Kifogó 1

Fürdő poncho 1

Törülköző 1

Alvós zsák 1

Lepedő 3

Kispárna 3

Takaró 1

Ágynemű huzat 2

Cipő 4

Csizma 1

Szandál 1

Zokni 15

Harisnya 4

Kis kesztyű 3

Pléd 1

Sapka 12

1 részes ruha (szoknya) 5

Kis nadrág 5

Kertész nadrág 2

Hordozóba zsák 1

Ujjatlan body 5

Rövid ujjú body 24

Hosszú ujjú body 7

Napozó 3

Kising 2

Póló 7

Ujjatlan rugdalózó 4

Rugdalózó 4

Pizsama 2

Pulóver 7

Pléd 4

Szundi kendő 1

Szoba hőmérő 1

Szoptatós párna 1

Mellszívó 1

Szoknya 1

Kis bugyi 3

Kistrikó 2

Fültisztító 1

Köszönöm


2012. máj. 20. 10:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Szerintem jároka nem kell rögtön az elején.Sőt sztem cumi se kell. Az én lányom soha nem kérte

Bugyi,szoknya meg ilyenek sem kellenek. Majd ha jár,vagy csinin akarjátok vinni akkor kelhet neki szoknyácska. Én az elején body és rugiba öltöztettem a kicsim.Zokni? Ujszülöttnek szerintem felesleges.. Inkább a kis kesztyűt ird fel.Ha hosszu a körme az jól jön a kh-ban is.

2012. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Légzésfigyelő nem kell mindenképp, és már nagyjából mindent megvettél az első két évre. :D
2012. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
a légzésfigyelő szerintem hasznos, ha nyugodtan akarsz aludni, mi is egy szobában voltunk, szerencsére csak 2x jelzett, de nem tudom mit csináltam volna, ha nincs, hogy vettem volna észre, hogy nem vesz levegőt miközben alszom...
2012. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Ennek a harmada fog kelleni, és az sem most, hanem hosszú-hosszú hónapok múlva. Persze baj nem lesz belőle, ha mindezek megvannak:) A lista számomra azt tükrözi, hogy az anyagiak nem szabnak határt a lista bővítésének, megjegyzem ezzel semmi gond nincs, viszont akkor a digitális mérleget mindenképp javasolnám! Vagy csak nem vettem észre, a rengeteg fölösleges holmi között? És még néhány kiegészítés:


-Gyógyszertári fürdetőkenőcs, popsikrém és sampon (gyerekorvos írja fel, vagy a védőnő íratja fel az elsőt) Ez fontos, ne dőlj be a divatos, és sokszor allergizáló bébi kozmetikumoknak! Talán a popsikrém lehet más is, azokról jókat hallottam.


-Kifogóból lehet több, az érzékeny bőrének sokáig ez a legjobb, és mivel minden nap fürdetsz, 1 nem elég.


-Botmixer, bár az még jóval később kell:)


-Kiságyra húzható szúnyogháló


-Kispárna nem kell újszülött feje alá! csak egy textilpelenka.


-Olívaolaj nekünk a védőnő javaslatára kellett, mert hámlott a bőre (normális újszülötteknél) és arra nagyon jó


-Steril gézlap, és ecsetelő a köldökcsonkhoz!


-Szoptatós melltartó, bár enélkül is felnő a gyerek:)


-zenélő színes forgót az ágy fölött az én babám szinte azonnal nézegette, ne hagyd ki:)


Azt hiszem ennyi:) Boldog babavárást.

2012. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Babamérleget nem írtad, de nem feltétlenül szükséges az sem, de sokan szeretik. :)

Sok boldogságot!

2012. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Etetőszék minek addig amig szopizik, illetve amig nem is tud űlni? :D


Aggódnod nem kell, elég sokmindent megvettél, de tök feleslegesen.

2012. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Sok olyan dolog van, ami később kell, ezt tudom! De készletben vettük, vagy hogy mondjam, ezért van már etetőszék... a ruhák nem mind 56-62-es, bár nagy része igen! A kiságyra tehető zenélő-forgó van, de azt úgy látom, kihagytam a listából! Vannak olyan dolgok is, amiket kaptunk! A lista igazából azért készült, mert ahogy pakoltunk a szobájába, tudni akartam, mije van vagy nincs, és most ez az ellenőrző fázis! A köldökcsonk ápolásához a dolgokat, majd a doki írja fel!
2012. máj. 20. 12:09
 18/32 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a hülye,de a ruhák alapján nem tudom eldönteni hogy kisfiú vagy kislány lesz,és kíváncsi lennék rá?
2012. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Van benne kis szoknya! :D Kislány lesz
2012. máj. 20. 12:47
 20/32 anonim ***** válasza:

Pelenkázó táska? Márha nem kaptál a babakocsihoz. Olyan amibe belefér ha utaztok vagy sétáltok minden ami esetleg kellhet az útra. (pelus, törlőkendő, pelenkázóalátét, cumisüveg, játék stb...)

Mi vettünk annak idején cumisüveg termoszt is, bár az enyém téli baba volt. Szóval jó szolgálatot tett, mert nem hűlt ki benne a lefejt anyatej. Bár a melegben is jó lehet ha nem melegszik nagyon fel és nem romlik meg olyan gyorsan.


Egyébként én is ilyen voltam, aztán negyedét nem is használtam, de erre majd te is szépen lassan rájössz.

2012. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!