Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem akarja megérteni a...

Miért nem akarja megérteni a rokonság, hogy a szülés után a kismamának nyugalomra van szüksége és nem a látogatókra?

Figyelt kérdés

4 hét van kb. a szülésig, de már azon megy a sírás-rívás, hogy miért nem akarok látogatókat a kórházba.

Rooming-inbe szeretnék kerülni, ami ugye azzal jár, hogy éjjel-nappal együtt vagyunk a babával, ott van a többi kismama, akik szoptatnak..stb. A szülésznő megmondta, hogy ide nem lehet látogatókat fogadni, és kérte, hogy ezt próbálja mindenki megértetni a rokonsággal. A szülészet nem átjáróház! Ez teljesen érthető és normális dolog, én totál igazat adok neki.

Ma közöltem ezt anyósommal (aki sose hallott erről a szolgáltatásról) és megkértem, hogy ne buszozzon 200 km-ert, mert csak 5 percre láthatja a babát, ha kitolom a szobából, semmi értelme, jöjjön majd szülés után 8-10 nappal, amikor otthon leszünk. Persze rögtön elkezdett sírni (szó szerint) és nem érti ezt a helyzetet. Egyébként ez onnan robbant ki, hogy közölte: "ha hajnal 2-kor születik, akkor is azonnal szóljatok, mert a reggeli első busszal indulok"

Mi van???? Már bocsánat, de én vagy egy kb. 10 órás vajúdáson leszek túl, vagy esetleg a császár miatt lesz minden bajom, majd pont az hiányzik, hogy anyósom már délelőtt ott toporogjon és azt vizslassa, hogy a baba jobb füle pont olyan, mint az Ő kicsi fiának...

Azzal senki nem foglalkozik, hogy én éppen egy fájdalmas szülésen vagyok túl, egy új életre készülök, aminek a lelki részével is meg kell küzdenem..stb. Mindenki csak arra tu gondolni, hogy jajjj, megszületett az unokám, hurrá....

Nekem ebből már elegem van! É most persze nekem van lelkiismeret furdalásom, amiért közöltem, hogy nem kívánok látogatót a kórházba, mert a gyermekágyas résznek nem az a lényege, hogy egymásnak adják a kilincset a látogatók!

Én egyébként meg is tiltanám itt a látogatást. nem igaz, hogy nem lehet 5 napig várni az unokára, pláne a mai világba, amikor már szülés után 2 perccel megy a fényképes mms.

Másnak is van hasonló problémája???


2009. jún. 28. 17:56
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Hát igen, mindenki csak rohan egyből, mintha 1 héttel később nem lenne elég menni. És ez tényleg azért bosszant, mert a mai világban van mms, skype, webkamera....
2009. jún. 28. 18:58
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
18:53 as vagyok! Szegény te :( nézték ahogy szoptatsz?? Nme semmi.Annál gázabb nincs mint hogy saját eszétől valaki ne értse meg ez nem rá tartozik.Én megmondtam előre még anyu sem nézheti max a férjem! Hát nem??
2009. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem sem túl jók az emlékeim a látogatásról.Sógornőm reggel beszaladt(előző este szültem)semmi kérdés,hogy vagyunk,csak fogta a fényképezőgépét és elkezdett kattintgatni,miközben a pici szopcsizott.Arrább húzta a cicimtől,hogy lássa az arcát és hogy jobb képek legyenek.Egy pillanatra meghült bennem a vér,hogy ilyen nincs.Amikor szóvá tettem,hogy ne fotózzon,mert nem akarom így,kiröhögött,hogy az nem lényeg.Azóta sem járunk sűrűn össze,mert idehaza is volt néhány lépése.Pl aludt a 2 hetes babám,sötétben,ő megérkezett és szinte köszönés nélkül berontott hozzá,fölkapcsolta a villanyt és kivette a kiságyból.Nekem beleszólásom nem volt,nem vagyok veszekedős,de nemsokkal utána kitört belőlem ami gyűlt.Ő van megsértődve.Ja és a szopcsis képeket előhívatta,beletette a fotóalbumukba és aki megy hozzájuk és épp képeket néz a cicim is ott díszeleg.Jó nem?
2009. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem hiszem el........

Most eléggé megijedtem.

Eddig eszembe nem jutott, hogy ilyen dolgok problémát okozhatnak egy családban, de most igencsak elgondolkodtam, hogy vajon nálunk melyik nagyszülő mit és hogyan képzel el a dologról. Még csak félidős vagyok, de azt hiszem jobb lesz már most elkezdeni letisztázni ilyesmiket a leendő nagyszülőkkel......


Én teljesen ledöbbentem most.......

2009. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Ez nagyon durva, komolyan!!!!! Sajnálom...:(

Ilyenkor arra gondolok, hogy de jó lenne külföldön élni, messze mindenkitől! Csak az én kis (új) családomra van szükség, senki másra! Lehet, hogy durva és önző, amit most írok, de én a férjemnek és magamnak akarok gyereket szülni, mert szeretjük egymást és ez a normális, hogy közös gyermekünk születik, akit szépen felnevelünk. De egyáltalán nem másnak akarok ezzel "kedvezni" Eszembe se jutott, amikor babát terveztünk, hogy jajj, anyukád is milyen boldog lesz, hiszen már 15 éve unokára vár....

:(((

2009. jún. 28. 20:21
 16/30 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ezzel az "unoka-várással" a saját apummal van/volt gondom.

Már 20 éves koromtól ezt hallottam, hogy neki már nagyon kellene egy unoka.

De azt felfogni, hogy nincs rá anyagi keretünk, hogy albérletben lakunk, de úgy hogy egyikünknek sincs fix állása, csak kisegítői és mindketten tanulunk még mellette, az úgy mellékesnek tűnhetett neki. Vagy nem tudom. Azóta haragszom rá emiatt, hogy folyton ezt hajtogatta, és valahogy nem is igazán tudok "vele örülni" vagy örülni a boldogságának, hogy most nagypapa lesz. Mert már előre attól félek, hogy milyen viziói vannak, hogy majd ő kéthetente itt lesz nálunk, vagy ilyesmi, nem tudom.......de azt hiszem elég hamar le fogom állítani ha ilyesmit veszek észre.

2009. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is júli végére vagyok kiírva, rooming-in elhelyezéses kórházban leszünk. Nálunk az a szabály, hogy a babát ki lehet tolni a küszöbig, rokony bejöhet a folyosóra és nézheti, DEE HOZZÁ NEM NYÚLHATNAK! Én is anyóssal voltam gondban, szintén 200 km távolságról akar a szülőszoba elé repülni. Én megmondtam neki, hogy ne jöjjön, mert friss gátmetszéssel, nulla immunrendszerű babával nem fogok a küszöbön toporogni és azon izgulni, hogy ne akarja kikapni a babát a hurcikocsiból, csak egy puszira persze. Mert ő nem érti meg, hogy a szabályok rá is vonatkoznak. Megsértődött, nekem is lelkifurdalásom van, de igyekszem túllépni rajta, mert a mi érdekünket kell szem előtt tartanom. Nehogy már nekem kelljen az ő lelkével foglalkozni!


Egyébként a vicc az, hogy ő is szidja az anyósa akkori nyomulását, amikor ő szülte a férjemet :)


Szóval fel a fejjel, az már a ti családotok lesz, saját szabályokkal. Ha elhatározod magad valami mellett, akkor tarts is ki, ne viszakozz azért, mert könnyeket látsz!

2009. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Te jóóóó ég!!! Én még csak 26 hetes vagyok de ezek nagyon dúrvák! El sem hiszem hogy ennyire tapintatlan emberek vannak, mint amiket leírtatok.

Szerencsére az én szüleim támogatnak minket, mindenben segítenek, és tudom hogy sosem lennének tapintatlanok, hisz most is sem azok, pedig sokat találkozunk. De az anyós már más tészta. Ő jóformán szarik ránk, rám, eddig a fél évben talán 2szer jött át és semmiben sem segít, sőt...anyagilag lehúz. De hogy mi lesz majd a kórházban ha megszületik a pici. Szerencsére a SOTE II-n üvegfal van, és nem jöhetnek majd be a szobába ahol a babával leszünk. De már most kirázott a hideg amikor anyós közölte mikor megnézte a babakocsit amit vettünk, hogy jaj de jó lesz, milyen sokat fogja tologatni...hát már nem azért de én akarom tologatni, már alig várom!!!


Persze senkinek nem fogom engedni hogy a nyakunkon legyen az elején, max anyukámra lesz szükségem az első hetekben. De leginkább szeretném ha hármasban lennénk.

Na és azt sem fogom hagyni hogy mindenki folyton felvegye a gyereket. Bár tudom hogy az én családom tapintatos és normális, de a párom családjában már korántsem vagyok biztos...

Bízom a legjobbakban.

Minden jót kívánok Nektek!

2009. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a kérdést és válaszokat meg kellene mutatni a sok tapintatlan rokonnak, hogy nem azzal az egy anyukával van a "baj"! Nekünk is van belőlük bőven! Nagyon megértelek.

Én VIP szobában voltam szóval elvileg akárki bejöhetett volna akármikor persze ésszerü határokon belül. De nem akartam mert pihenni szerettem volna nem azt hogy ott üljön valaki mindig és hozzák a mikróbáikat ránk. Sajnos így is megtaláltak minket és kérdés nélkül rontottak a szobába. Aztán hazamentünk. Kikötöttem hogy egy hónap mulva jöhetnek addig senki! Na erre volt aki aznap jött. Anyu csak annyit engedett nekik hogy az ajtóban állva benézzenek ránk. De volt olyan aki vérig sértődött hogy az egy hetes újszülötthöz miért nem jöhetnek és ezért az egész családunkkal soha többet az életben nem fognak szóba állni. Normális az ilyen????? Nagy veszteség nem ér ha soha nem beszélünk. Hurrá! Ennek egyébként 2 hónapja. Tényleg nem szólnak de még köszönés sincs.:) Ha valaki ennnyire tapintatlan bunkó meg is érdemli. Nem értem az embereket hogy tényleg egy gyermekágya anyát és egy újszülött csecsemőt miért kell azonnal látogatni. Az óta az a probléma amikor anyós a kezét puszilgatja meg az arcát de láttam hogy a száját!!!! Ja és fröcsög a nyála amikor hozzá beszélt persze jó közel az arcához hogy megértse!:(( Undorító.

2009. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Hát lányok, azért jól esik, hogy Ti velem vagytok! (a Férjem is, csak Ő túlságosan diplomatikus, és úgy kíméli az anyját, mintha valami hímes tojás lenne...) Tényleg legszívesebben megmutatnám ezek a sorokat azoknak az embereknek, akik nem is foglalkoznak senkivel és semmivel, és máris repülnek az unokához! És attól félek, hogy mostmár mindig ez lesz, egy állandó harc, mert persze ez a kis babuci mindenkinek lesz valakije, tehát mindenki jönni akar, látni akarja...stb. Ráadásul én pont ma kaptam pénzt is anyósomtól a közelgő névnapom miatt...ez miatt még inkább lelkiismeret furdalásom van :( Pedig nem kell a pénze, mindig mondom, hogy ne adjon, költse magára, a lakására, lenne mire....

Jó lenne, ha nem kellene magyarázni, hogy ez a mi családunk és itt is vannak szabályok, és azok mindenkire vonatkoznak!!!!

Jó éjt mindenkinek!

2009. jún. 28. 22:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!