Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem akarja megérteni a...

Miért nem akarja megérteni a rokonság, hogy a szülés után a kismamának nyugalomra van szüksége és nem a látogatókra?

Figyelt kérdés

4 hét van kb. a szülésig, de már azon megy a sírás-rívás, hogy miért nem akarok látogatókat a kórházba.

Rooming-inbe szeretnék kerülni, ami ugye azzal jár, hogy éjjel-nappal együtt vagyunk a babával, ott van a többi kismama, akik szoptatnak..stb. A szülésznő megmondta, hogy ide nem lehet látogatókat fogadni, és kérte, hogy ezt próbálja mindenki megértetni a rokonsággal. A szülészet nem átjáróház! Ez teljesen érthető és normális dolog, én totál igazat adok neki.

Ma közöltem ezt anyósommal (aki sose hallott erről a szolgáltatásról) és megkértem, hogy ne buszozzon 200 km-ert, mert csak 5 percre láthatja a babát, ha kitolom a szobából, semmi értelme, jöjjön majd szülés után 8-10 nappal, amikor otthon leszünk. Persze rögtön elkezdett sírni (szó szerint) és nem érti ezt a helyzetet. Egyébként ez onnan robbant ki, hogy közölte: "ha hajnal 2-kor születik, akkor is azonnal szóljatok, mert a reggeli első busszal indulok"

Mi van???? Már bocsánat, de én vagy egy kb. 10 órás vajúdáson leszek túl, vagy esetleg a császár miatt lesz minden bajom, majd pont az hiányzik, hogy anyósom már délelőtt ott toporogjon és azt vizslassa, hogy a baba jobb füle pont olyan, mint az Ő kicsi fiának...

Azzal senki nem foglalkozik, hogy én éppen egy fájdalmas szülésen vagyok túl, egy új életre készülök, aminek a lelki részével is meg kell küzdenem..stb. Mindenki csak arra tu gondolni, hogy jajjj, megszületett az unokám, hurrá....

Nekem ebből már elegem van! É most persze nekem van lelkiismeret furdalásom, amiért közöltem, hogy nem kívánok látogatót a kórházba, mert a gyermekágyas résznek nem az a lényege, hogy egymásnak adják a kilincset a látogatók!

Én egyébként meg is tiltanám itt a látogatást. nem igaz, hogy nem lehet 5 napig várni az unokára, pláne a mai világba, amikor már szülés után 2 perccel megy a fényképes mms.

Másnak is van hasonló problémája???


2009. jún. 28. 17:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Neked is jóéjt és ne mérgelődj.

Ez egy örök körforgás....

Csak azon igyekszem, hogy én majd ne legyen ilyen, ha eljön az ideje :S

2009. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

18:56 vagyok újra.

Én azt javaslom, hogy előre tervezd meg a kórház utáni otthoni látogatások idejét, mert érhetnek még meglepetések.

Én nem voltam sajnos annyira rámenős, hogy megkérjem drága férjem rokonait, hogy várják meg a szoptatás idejét, de te még lehetsz elég okos, hogy kikerüld ezeket a hajmeresztő szituációkat.

Azért szerintem intim dolog, amikor éppen szétrobbanni készülnek a mellek tejtől csorogva, a baba csorgó nyállal cuppog a ciciken. Tartsuk ezt meg belső családi intimitásnak...

Én azóta is mégegyszer írom, hogy bánom, nem voltam elég határozott.

Okos légy!...

2009. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, teljesen igazad van, csak sajnos vannak olyan birka rokonok, hogy elmondhatod nekik de egy perc múlva elfelejtik és ott állnak ismét nézni hogy szopi van.:( Pl: Minden szopi elött a férjem elmondta hogy eszik a baba és bescsukta a szobaajtót amikor anyóséknál voltunk. Egy szopi alkalmával ugyanezt tette csak akkor elment otthonról pár percre. A sógornőm már ott ült mellettem és bámult meg még dumált is egyfolytába, közben a dédi benyitott, őt meg lecseszte hogy mamaaaaaaa szoptatás van! !! Ja!? Érdekes a sogornőmre ez nem vonatkozik?! Na ennyit erről. :( Nem tudom sokan miért ilyenek. Én ezt soha nem csinálnám és a rokonaim gyerekeit sem láttam elöbb 1 hós koruknál. Mert szóltam a szülöknek majd akkor megyünk ha erősebb lesz a baba.
2009. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én még nem szültem, de az egyszer biztos, így elolvasva a sok választ, hogy ha nekem valami kellemetlen lesz, nem hagyom szó nélkül és nem érdekel ki sértődik meg. Ha majd a kórházból hazajövünk, igenis mindenkinek megmondom hogy x hét múlva jöjjenek, mert még meg akarjuk szokni egymást, az új helyetet..stb. Na és itt van ez a szoptatás. Ha majd elvonulok a babával, és ránk nyitna valaki (kivéve persze a férjemet) akkor meg fogom mondani hogy majd megyek, most hagyjon nyugodtan.... Jaj, nagyon pipa lettem most!!!!

Felháborító milyen tapintatlan emberek vannak. A sarkunkra kell állni mert különben soha nem lesz nyugtunk.

Kitartást és sok erőt Mindenkinek!

2009. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus lányoook! Nekem még 10 hét van a szülésig, de már most félek. Ugye az ember nem akar bunkó lenni senkivel, de én sem akarom, h a nyakunkra jöjjenek. Mondjuk anyum elintézte az egyik rokonunkkal, h nem rögtön a hazajövetel után jönnek és ők tök rendesek is voltak, mondták, h persze :))) De a férjem összes rokona itt lakik a faluban.... Mondjuk nem sokan érdeklődnek, h mi van velünk, nem igazán veszik komolyan h babánk lesz (még anyósomék sem), úgyh nagyon bízom benne, h majd ha hazajövünk akkor sem fognak a nyakunkra jönni....

Főleg ez a szoptatás rémiszt.... Ha becsukom majd magam mögött az ajtót... remélem nem fog rám nyitni senki, max. a férjem, de más ne jöjjön

Na, hát kitartást és az elején rokonmentes otthonlétet kívánok Nektek!

2009. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Szia.Én pont az ellenkezőjét gondolom, most még legalábbis igen.31 hetes vagyok.De én már nagyon várom hogy megszülessen a kicsi, és a családom meg ugyanúgy nagyon várja(két babát elvetéltem), tehát nem tehetném meg hogy megfosztom őket az unokájuk, keresztgyerekük, látványától.Meg nem is szeretném, hisz, tudom mennyire vájrák már ők is.

Nálunk is csak egy váróba jöhetnek, és üvegfalon keresztül nézhetik meg a babát.Pl. sógornőmet én is felhívtam szülés után egy órával, és mondtam neki hogy aznap még nem megyünk be hagy pihenjen, és ő mondta hogy inkább menjünk, így szülés után négy órával ő már kint ült velünk a váróban, a baba meg az üvegfalon túl békésen aludt.Én már akkor babás voltam, öt hetes, de picit irigykedtem hogy mindenki az ő babáját csodálja, ott volt mindenki szinte a családból, és már akkor arról álmodoztam hogy majd ha az én babámat jönnek látogatni milyen jó érzés lesz, és milyen büszke leszek rá.

Szóval én így gondolom, de mindenki más.

Szép szülést mindenkinek.

2009. jún. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

18:56 vagyok.

Arról nem is beszélve, mivel kis mellű vagyok, sok tejecském volt és a szoptatás kezdetén sokszor szinte 1 m-re is spriccelt a tej. Na, hát ha ezt látták volna, nem is tudom, nem biztos, hogy a szemérmességem, de biztos, hogy még kellemetlenebb lett volna.

Na de nem is akarom ragozni, kell egy kis idő mindenkinek, hogy a kellő időt, amit anya-baba egymással tölt, más ne zavarja, akárhol vagy, akármit csinálsz.

2009. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

18:56

Ja, és amelyik kórházban szültem, ott megvolt adva szigorúan a "látogatás" ideje, ez idő alatt mutatta meg asszisztens a babát üvegen keresztül. A folyosó, ahol a kórtermek voltak, teljesen komfortosan le volt zárva, külön helyiség volt a kismamához érkező látogatók ceremóniájára. Ennyi nyugalmat tartott fenn az intézmény. A kisfiamat egész napra kikaptam, csupán éjszakára és kötelező orvosi vizsgálatokra vitték el és egy-egy alkalomra megtekintésre a látogatóknak.

Szigorítás ide-v.-oda, hál'Istennek ott nem volt "háborgatásom".

2009. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

11:01-nek:

szia! én sem megfosztani akarom a rokonságot a babától, csak azon pöccentem be, amikor azt mondta anyósom, hogy szóljunk és azonnal indul. 200km-re lakik tőlünk, 4 és fél óra busszal az út és kb. 5 percig látja a babát, tehát szerintem fölösleges a nagy sietség. Ja, és 64 éves, tehát azt hiszem még én vagyok figyelmes vele, amiért nem várom el tőle, hogy rögtön jöjjön. Nekem csupán annyi kérésem van a rokonságunkhoz, hogy ne jöjjenek a kórházba, mert nekem nyugalomra lesz szükségem, meg arra, hogy a férjemet ne tartsa fel senki, mert bármikor szükségem lehet rá (pl: elfogyott a betétem és menni kell venni egy csomaggal) Szerintem mindenki tudna várni 8-10napot, és utána is meg lehet nézni a babát. Ennyi nyugalom kijár minden kismamának egy szülés után! Ja, és a másik, ami bosszantó volt, hogy engem meg sem kérdezett, hogy esetleg jöhet-e majd rögtön, hanem a hátam mögött a férjemnek mondta, hogy Ő az első busszal indulni fog. Már bocsánat, de én fogok szülni, talán engem kellene megkérdezni, hogy akarok-e rögtön látogatót??? Néha úgy érzem magam, mintha egy nyerőautomata lennék, ami csak "kidobja" a főnyereményt, amire mindenki ugrik és örül neki, de a géppel senki nem foglalkozik.....

szép napot Nektek!

2009. jún. 29. 17:08
 30/30 anonim ***** válasza:

11.01-es!

Senki nem akarja a rokonokat megfosztani a látványtól! Csupán arról van szó hogy a kis immunrendszerü baba szobáját ne köpködje tele a saját flórájábal bacijával az első napokban már.

2009. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!