Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatásokat kaphatok,...

Milyen támogatásokat kaphatok, ha Németországban szülök?

Figyelt kérdés
Jelenleg 14 hetes terhes vagyok, eddig itthon voltam biztosítva, két év után lettem munkanélküli. Párom is hasonlkó helyzetben van, ezért külföldön keresünk munkát. Neki valószínűleg sikerülni is fog: ipari alpinista a végzettsége. Kérdésem az, ha Németországban szülök, de csak magyar (Eu-s) biztosításom van, jogosult leszek valamiféle támogatásra? Párom próbál kint állást szerezni, de lehet, hogy csak magar cégen keresztül fog összejönni nekik. Kint fogunk lakni utána, barátoknál.
2009. jún. 30. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én Németországban élek, 11 hetes terhes vagyok. Sajnos a magyar biztositással itt nem mész semmire. De ha a párodnak lesz német biztositása, akkor te is biztositva leszel, itt családilag működik. De ha kint szülsz, és be vagy jelentve, akkor kapsz havonta kb 150 eurót, és ma hallottam, hogy a munkaügyi hivatalban is lehet valamit intézni, de ennek mi is csak most járunk utána, pár nap málva talán többet tudok.
2009. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ma már az Eu-s kártyával, mindent ugyanúgy csinálhatsz kint, mint otthon. Én is ezzel járok terhes gondozásra is. Mi még csak most fogunk összeházasodni, de az én párom német. Akkor jár majd alanyi jogon a párod után a biztosítás, ha Ő is itt lesz biztosítva és össze is vagytok házasodva. De kezdjétek el a papírokat már most begyűjteni, különben kifuttok az időből... A 150 €-t meg mindenképp megkapod ha a gyerkőc itt születik. Merthogy akkor a picur Német állampolgár lesz és Ő mint ilyen alanyi jogon kapja majd. Aztán van egyszeri 400 €-s Elterngeld. De sztem azt nem kapod, csak ha lett volna itt 180 nap munkaviszonyod. Azzal már elkéstél :o) (Ez nem gúnyolódás, hanem mosoly, hogy már nagyon kismama vagy :o) )

Valamint. Ha Mon bemész az illetékes TB-hez és kéred az E-106-os nyomtatványt, akkor a teljes Magyar biztosításod át tudod hozni ide, úgy hogy otthon fizeted magad után a Tb-t. Nem értem mi lényege, mert az Eu-s kártyával is minden ellátásra jogosult vagy. (Csak annyi, hogy akkor itt a közvetítő biztosítótól kapsz egy kártyát...talán ennyivel egyszerűbb), mert különben meg minden egyes esetben 600 féle nyomtatványt kell kitölteni, ha dokira van szükséged. Szóval a 150 € a gyereké alanyi jogon. Ezt tudom biztosan.

Nálam ugye már más a helyzet, mert dolgoztam is és a párom is és mi mindenféle adó osztályokon fogunk átugrálni, így közel 1000€ többletünk lesz havonta.

2009. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én csak annyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy ha mindketten magyarok vagytok, és a baba kint születik, attól még nem lesz német állampolgár, nem is lehet, csak ha ott éltek ti is már 8 évet, meg úgy tudom 18 évesen dönthet a gyerek ha ott él, hogy melyik állampolgárságot választja, de azt hiszem már lehet kettős is! Az előző válaszolónak német a férje, ott más a szitu.

Csak még annyi, hogy szülés után rögtön intézzétek a magyar anyakönyveztetést is, mert kb 3 hónapig eltart, ha ugye útlevelet is akartok, és addig csak egyszeri hazautazásival jöhettek haza a babával, ami elég sokba kerül. (mondjuk az anyakönyvezés meg az útlevél is kb 250 euro volt)

Mondjuk mi autóval jöttünk, mikor másfél hónapos volt (nem volt határ)..csempésztük:), de szerencsére nem volt gond.

2009. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kedves utso, ha a baba itt születik, automatikusan nemet ällampolgär lesz. Ez minden ällam jogäban igy van szabälyozva. Tehät, ha pl csak simän nyaralni mesz mondjuk Horvätorszägba es ott megszülsz a gyerek horvät lesz es csak kervenyezheted a magyar ällapolgärsägot. A gyerek olyan ällapolgär, amely ällam területen születik.
2009. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!