Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szedtek a magzatvédő...

Ti szedtek a magzatvédő vitamin mellett még valamilyen vitamint?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
én nem! csak zöltcséget gyümölcsöt4:)
2012. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
zöltséget.
2012. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az első 3 hónapban szedtem még omega3-at, jódot, folsavat, b1 és b3 vitamint és calcium pezsgőtablettát.


Most 25 hetes vagyok, két- háromnaponta szedek csak kismama vitamint+ calcium pezsgőtablettát+ napi két normaflore (bár ez nem vitamin).

2012. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a Femibion 400-at szedtem (ebben van jód és omega 3 is), 1/2 kalcium pezsgőtablettát (sok tejterméket eszem:tej, vaj,sajt, joghurt) és napi 1 kanál Flavon Kids "lekvárt", mivel a gyümölcsszezon csak most kezdődött, télen a zöldség-gyümölcsnek nem olyan a beltartalma és ezt előtte is ettem. Ja és vasat, Maltofer-t. Ezeket most is szedem, a kalciumot már csak 2-3 naponta.

36 hetes kismama

2012. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az omega-3-nak pont nem az elsó 3 hónapban van szerepe, inkább az utolsó 3-ban.
2012. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, miért is? :)
2012. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Másik válaszoló vagyok, azért mert az agy és az idegsejtek és idegi kapcsolatok fejlődése a 2. és 3 trimeszterben jelentős. Ezért van a Femibion 400-ban amit a 13. héttől kell szedni, a Femibion 800-ban, amit a 12. hétig, abban nincs, de ez sok helyen le van írva.

36 hetes kismama

2012. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"A jó minőségű halolajnak számos jótékony hatását ismertük eddig is a várandós anyára és a magzatra nézve. A várandós anya megfelelő omega-3 zsírsavellátottsága befolyásolja a méhlepény és a tejmirigyek fejlődését, csökkenti a koraszülés veszélyét. A terhesség 3. trimeszterétől és a szoptatás alatt az anyatejből, az esszenciális zsírsavak (mind az omega-3 ból származó DHA, mind az omega-6-ból származó AA) beépülnek a magzat idegrendszerébe és a szemideghártya sejtjeibe, biztosítva a csecsemő optimális látás élességét és szellemi fejlődését. Most még az is kiderült, hogy az immunrendszert is erősíti."
2012. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!