Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még olyan kismama, akinek...

Van még olyan kismama, akinek a terhessége alatt végig gyógyszert kell szednie egy betegségére?

Figyelt kérdés

Én sajnos súlyos refluxos vagyok,arra szedek gyógyszert.Genetikai tanácsadóban azt mondták B besorolású a gyógyszer,tehát elvileg nem lesz gond.Én azért mégis izgulok!

Van még valaki így rajtam kívül,Vagy ismertek ilyet?


2009. júl. 2. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
En pajzsmirigy alulmukodeses vagyok,a gyogyszer elengedhetetlen szamomra es a babanak is szukseges hogy ne szulessen fogyatekosan,plussz a vernyomasra Dopegyt ez is az egyetlen gyogyszer magas vernyomas ellen ami nem karos a magzatra.
2009. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Dopegytet szedek a vérnyomásomra, mert magas. Ha a dokik engedik, nyugodtan szedd! Milyen gyógyszer? (gyógyszerész vagyok)
2009. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Controloc-ot szedek.A nőgyógyász nem örül neki túlságosan,dehát a genetikai tanácsadóban engedélyezték.

Már régebben is próbáltam abbahagyni,de mindig az lett a vége,hogy teljesen felmaródott a gyomrom,lefogytam és csak 1 hónap alatt jöttem rendbe gyomorbevonókkal.

Most nem tudom,hogy mit csináljak?Mikor kockáztatok nagyobbat?

2009. júl. 2. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolso én lokrent szedek 25 ml nek a felét reggel szivritmuszavarra./az ekg jó lett/a doki azt mondta ne aggodjak nem lesz semmi baja a babának.Segitenél?
2009. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Controloc egyéni mérlegelés alapján adható, tehát ha nagyobb az előnye, mint a kockázata, akkor szedhető. De ez a legtöbb terhesség alatt szedhető gyógyszernél így van. Én a helyedben megkérdeznék egy gasztroenterológust!

A Lokrennél ugyanez van, de széles a gyógyszerek skálája, ha kételkedsz benne, mindenképp beszéld meg a dokival,(a legtöbb kismama Betaloc-ot kap erre).

Általános igazság, hogy terhesség alatt nem javallott semmilyen gyógyszer szedése, csak akkor, ha nagyon muszáj. Ennek ellenére sajnos sokan vagyunk, akiknek elengedhetetlen a gyógyszer!

2009. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A barátnőm epilepsziás és egész terhessége alatt szedte a gyógyszerét, az adagot a doki állította be neki. Ma egy 22 hónapos makk egészséges kiscsaj anyukája, hála Istennek!

2009. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia köszönöm a választ nem kételkedek benne csak megkérdeztem akor elvileg nem lesz semmi baj ugye?

Doki mondta hogy ok minden mert ez jobb mint a betaloc elötte tavajig azt szedtem utánna kezdtem el a lokrent mert az jobb álitólag és a babát sem bántja.

2009. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan bízd az orvosra! Ha ő azt mondja, akkor szedheted! Orvosa válogatja, hogy melyik mit ír fel! (a gyógyszerész voltam)
2009. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen kedves gyógyszerész!
2009. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!