Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a babát? (részle...

Megtartanátok a babát? (részletek lent)

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, valószínűleg terhes.A párom 22 éves. Van saját lakásunk, egy 54 nmes panel, nappali, háló, fürdő, konyha. 2 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok.

Én egyetemre járok(jogra) még 2 év van hátra.Párom nem magyar, dolgozik, olyan 150-160 ezret keres.Neki van egy kis tartalék a számláján.Nekem kb 200ezer.Kapok ösztöndíjat, meg amíg nappalin tanulok árvaellátást 47 ezret és szociális támogatást a sulitól, olyan 12ezret.

Szülők tudnának segíteni, csak nem tudom mennyire lesznek kiborulva, és azt mondják, hogy ebből ők nem kérnek.Ti mit tennétek?


2009. júl. 3. 22:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
szerintem van ennél sokkal rosszabb helyzet is..., úgyhogy én mindenképpen megtartanám, mert később biztosan nagyon megbánnám!
2009. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Meg bizony!!! (Már egyszer írtál, ugye? Amikor + lett a teszt...)
2009. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
én 19 évesen szultem a fiamat,házunk se volt.Osszeházasodtunk,vettunk autot,építettunk házat,24 éves voltam és már benne laktunk.Igaz vettunk fel kolcsont,de megvagyunk,már 10 éves a nagy fiam,nem is gondoltam arra ,hogy nem tartom meg.Orulok,hohy fiatalon lettem anya.Bízz magatokban és hidd el nemfogod megbánni,hohy fiatal anyuka leszel.Kívánom,hogy jol donts.30 hetes km
2009. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Én is simán megtartanám.A szüleid mért mérvadók a döntésedben hisz magadnak szülöd.Tudom anyagilag nem mindegy,de mi az hogy ők ebből nem kérnek.Ha ti úgy döntöttök hogy megtartjátok akkor legyen úgy és ne a szülők befolyásoljanak.Sok sikert!
2009. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Most lehet h sokan le néznek de le írom h nálunk mi volt.19 voltam az 1-nél,21 a 2.-nál,23.-m a 3.-nál és most 25 évesen 18 hetes terhes vagyok és egyikets bántam meg.Én a helyedbe nem is gondolkoznák azon h nem tartom meg!Elöször lehet h idegesek lesznek (de ezse biztos)de mikor meg lesz a baba körül fognak téged is meg öt is ugrálni.

2009. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Igen már írtam ide pár napja.Igazából nem is kérdés, hogy megtartom-e vagy sem.Csak azért tettem fel így a kérdést, hogy ne befolyásoljak senkit a válaszban.Érdekelt, mások hogyan döntenének a helyembe.

Érdekelnek még vélemények, olyan is, aki nem tartaná meg, csak indokokkal.

2009. júl. 3. 23:05
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, 22:45ös válaszoló!nem nézl se sztem senki sem. Szép dolog 4 gyereket szülni. De azt megkérdezhetem, milyen anyagi körülmények között voltatok?Mert én főleg ezért tettem fel a kérdést, hogy szerintetek ilyen körülmények közé lehet-e babát szülni?
2009. júl. 3. 23:08
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Szia, szerintem a szuleiddel kell ezt megbeszelned, hiszen ha tamogatasra lesz szukseged, akkor ok lesznek azok akik kinyitjak a bukszajukat, nem mi itt, ismeretlenek.

Nehez dolog egy ilyen dologban tanacsot adni, hiszen abbol a ket sorbol amit ide leirnak teljesen ismeretlenek, szerintem nem szabad az eletetek felett donteni. A paroddal nem tudom milyen a kapcsolatod, egyaltalan milyen nemzetisegu, tole milyen tamogatasra szamithattok esetleg (szuleitol)...stb. szoval egy csomo-csomo kerdes amit magadnak kell feltenned.

En mindenkeppen azt tanacsolom neked, hogy akarmennyire is nehez, beszelj a szuleiddel oszinten. Ok azok akik igazan szeretnek, ismernek teged, ok azok akik tudjak hogy milyen anyagi korulmenyek kozott eltek, ok azok akik ismerik a baratodat, nem mi.

Azt irod, hogy 200ezer Ft-od van, hat ez semmi.

Gondolj mindent nagyon vegig, mert levegobol nem lehet gyereket nevelni, es szeretetbol se. De te ezt nyilvan tudod, hiszen azert tetted fel a kerdesedet itt.

A legrosszabb dolgokat is gondold vegig, es legyel nagyon oszinte magadhoz.

Gondold vegig azt, hogy a szuleid nem tamogatnak majd, hiszen ok ugy gondoltak, hogy tanulj, diplomazz le, azert a jog nem egy egyszeru szak. Legyen jo munkad, menjel ferjhez, es utana varjatok a babat amikor mar az alapok meglesznek.

Lehet, hogy a baratod elhagy, hiszen rengeteg fiu megfutamodik, megijed az ismeretlentol.

Gondolj vegig mindent jol, ezt nem lehet egy kezlegyintessel elintezni, hogy lesz ahogy lesz.

Kepes lennel-e egyedul is anyagilag, lelkileg, fizikailag ellatni a babadat es mellette vegezni a jogi egyetemet?

2009. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen tudom, végiggondoltam a legrosszabb eshetőségeket is.Köszönöm az őszinteségedet, tudom benne van az is a pakliban,amit te írsz.De a kérdés igazából nem ez volt.Hanem az, hogy te személy szerint megtartanád e?A válaszodból arra következtetek, hogy te nem.
2009. júl. 3. 23:50
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

"Erdekelnek meg olyanok is, akik nem tartanak meg, csak indokokkal." Ezt irtad az elobb, nos en megindokoltam neked a valaszomat, nem egyetlen szot irtam csak le.

Most miert irtad azt, hogy nem ez volt a kerdes???

Nezd, a te eleted, te dontesed. A helyedben 21 evesen tanulnek, diplomaznek, dolgoznek par evig mielott szulni megyek (nem mindegy hogy gyest vagy maximum gyedet kapsz), es osszehazasodnek a jovendobelimmel. Egy par evig meg elnek is, es elveznem a fiatalsagomat, utaznek.

Azt is megirom neked oszinten, hogy ezen a baba-mama oldalon ne szamitsal tobb olyan valaszra, mint az enyem volt. Es azt is megmondom neked, hogy lehet hogy az emberek a szemedbe mosolyognak, de a hatad mogott osszesugnak. Meg fiatal vagy, de majd rajossz sok mindenre meg!

Minden jot neked, szia!:)

2009. júl. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!