Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémamentes terhességnél...

Problémamentes terhességnél mennyire létszükséglet a méhszáj állapotának ellenőrzése?

Figyelt kérdés

31 hetes vagyok és azzal zaklat állandóan a doki tanácsadáson, hogy menjek hozzá méhszájvizsgálatra, mert már nagyon ideje lenne. A probléma az, hogy csak magán úton csinálja és én, ha nem feltétlenül muszáj nem fizetnék ki egy vizsgálatért 8.000 forintot. Csak a legelején voltam magánrendelésen, amikor megállapította a terhességet, azóta az sztk-ba járok, nem fogadtam fel és nem is szeretném.

A terhességem hál' istennek probléma és tünetmentes, csak néha fáj már a derekam, és délutánra picit befeszül a hasam, ha sokat mozgok.

Kinek mikor néztek méhszájat? Van olyan akinek egyáltalán nem? milyen probléma lehet abból, ha nem nézetem meg?


2012. jún. 16. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek és itt egyáltalán nem néznek. Az tény, h Magyarországon alaposabbak a dokik, de sokan már túlzásba is viszik (talán a pénz miatt). Egy tünetmentes kismamának az állami terhesgondozás épp elég. Sokkal többet csinálnak otthon még úgy is, mint itt. Egyébként a legveszélyezebb időszakon, vagyis a 20-as heteiden már túl vagy.
2012. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért csak a magánban tudja megnézni, az sztk-ban miért nem.

Amúgy az én dokim soha nem nézett méhszájat (mi ezt megbeszéltük, mert én sem akartam), csak a végén.

2012. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem minden hónapban nézték,de azt én sem értem miért csak magánúton nézi.Az én méhszájam a 18.héten már teljesen el volt vékonyodva.koraszüléssel fenyegettek.Szorítottam össze a lábam ahogy csak tudtam...:-)Az én hasam is feszült,fájdogált a derekam.

Sokat is pihentem,nem emelgettem,házimunkát is anyukám végezte.

A méhszáj állapota azóta sem változott,pedig már lassan nem bánnám ha kicsit tágulgatnék.

Szerintem 8 ezer ft nem sok azért hogy lássa minden rendben van-e.Olyan probléma lehet esetleg belőle hogy hamarabb megérkezik a babád,de még 6 hetet jó lenne kihúznod...

További kellemes babavárást.

37hkm

2012. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én most vagyok a 25. hétben,eddig 1x nézte a dokim a méhszájat,a 21. héten.Legközelebb 1 hónap múlva megyek,majd akkor nézi megint.Mondjuk nekem az előző 2 gyereknél a 32. héttől már rendszeresen nézték.Az NST-n a fogadott szülésznőm,előtte meg a dokim.
2012. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:az kimaradt,hogy most voltam a hét elején a dokinál,de most nem nézte,csak UH volt.
2012. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elsö hol élsz?


mert németországban a kiskönyvben külön rész van minden hónapra méhszáj mienségére.


Nekem minden alkalommal csak azt néz, és 3x van UH csak. Habár többször csinált.


Barátnöm otthon sztk-ba járt és mindig néztek neki, nem volt orvosa. Ez alap lenne hogy sztk-ban megnézi. menj másik dokihoz, az majd megnézi.


A méhszáj nagyon fontos lenne, és örülj hogy eddig nem volt még baj. A méhszáj ha nem feszes akkor elkezdhet nyilni és vetélést koraszülést okozhat. Ezért fontos hogy idöben észre vegyék. Sok nönél nem is elég erös és sajnos folyamaots vetéléseket okozhat 12 hét fölött.


Aztán 31-ik héttöl is fontos, hogy tudják hogy is állsz. vagy is az alap lenne hogy megnézi.

2012. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az első alkalomtól kezdve mindig megnézi. Alapos az orvosom hála Istennek, meg annyi mindent olvastam, hogy nézze is. Azért ez nem fáj és csak megnyugtató!

Viszont az sztk-ban is ugyanúgy kell nézni, a keze mindig vele van :-), nem értem, miért nem nézi ott (vagyis igen, pénzért):

Próbáld meg ezt a kis kellemetlenséget elviselni, hidd el, a te érdeked és picikédé!

2012. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Problémamentes terhességnél teljesen felesleges nézegetni. Nekem kétszer nézte, kb. a 6. héten, mikor megállapította, h terhes vagyok nagy valószínűséggel, ill. a 38. héten, hogy hogy áll a dolog, szülésügyileg? :)

Az más, hogyha vki vérzik, vagy nagyon fáj, feszül stb. Akkor jó ha gyakrabban ránéz a doki. Igazából még ami eszembe jutott, h ált. méhszáj-vizsgálattal együtt kenetet szoktak levenni, lehet ezért sietteti a doki. (+ persze a pénz)

2012. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy probléma mentes vagy, én is az vagyok, mégis az elején(16.hét) elkezdett rövidülni a méhszájam és pihenésre intett a doki, hogy ne rosszabbodjon a helyzet(azóta változatlan, mióta odafigyelek)!!!

Ezzel csak azt akarom írni, hogy semmit nem éreztem belőle, nem gondoltam volna, hogy rövidül!

Nem biztos, hogy jól teszed, ha nem nézeted meg, mert ha például elkezd rövidülni, aztán kinyílni(és nem biztos, hogy érzed), akkor már eltilt a doki a szextől, meg sok minden mástól a fertőzések elkerülése miatt, mert akkor már nem olyan védett a babád és koraszüléshez is vezethet egy ilyen fertőzés!!!

És azért közeledsz a vége felé, egyre jobban "nyomja" a terhesség a méhszájadat, így rövidülhet/nyílhat, persze ez nem törvényszerű!

Én 4hetente járok, mindig megvizsgál előbb, utána ultrahangot csinál. Mondjuk én magánrendelésére járok mindig, de ezt a vizsgálatot az sztk-ban is meg kellene csinálnia(méhszájvizsgálat)!!

Én a helyedben azért néha megnézetném, ha van rá lehetőség!

30hkm

2012. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 30hetes és csak 1x nézték,a 6. héten. Azóta nem.

Ja és 25hetesen voltam utoljára sztk-ba tanácsadáson és legközelebb 36hetesen kell mennem. A védőnőhöz meg 5-6 hetente járok.

Szóval nem viszik túlzásba,pedig veszélyeztetett terhes vagyok,korábbi vetélés és kétszarvú méh miatt.

2012. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!