Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alkohol terhesség alatt árt a...

Alkohol terhesség alatt árt a babának?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy terhes vagyok kb. 5 hetes 6 napos terhesség lehet. A hétvégén megittam 3 üveg Bacardi breezer-t, ami 5% alkoholtartalmú. Egy kicsit becsicsentettem. Nem szoktam inni egyébként, de nagy buli volt a családban. Árthatott valamit a babának?

2012. jún. 25. 06:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

semmi baja nem lesz :)

én tisztán ittam a whiskey-t és semmi gond nem lett belőle :)

Szűri hál istennek az ilyet a méglepény!

2012. jún. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
méhlepény :D bocsi
2012. jún. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség ilyen korai szakaszában nem okoztál gondot vele,én ennyi idős babásan még cigiztem,mert fogalmam sem volt..a méhlepény pedig lehet megszűri,de ilyenkor a babát még a szikhólyag táplálja,nem pedig a méhlepény.
2012. jún. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

A méhlepény még ki se alakul ekkor rendesen...


Terhesség hétről-hétre 5. hét - Magzat

Az 5. héten az ultrahang felvételen még csak egy kerek, gyűrűszerű képet adó hólyag látható. Ez az ún. szikhólyag, ami a leendő baba éléskamrája. A 12. hétig ez biztosítja a növekvő embrió fejlődéséhez a szükséges tápanyagokat. Miután feladatát elvégezte, elsorvad és helyét a méhlepény veszi át.

2012. jún. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek, megnyugtattatok. Tényleg nem szeretném, hogy valami baja legyen a kicsinek.
2012. jún. 25. 06:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi babinknak elvileg nincs baja,mikor nem tudtam még hogy terhes vagyok,ittam vodka narancsot vagy 4et,mert úgy megkívántam.Azóta csak ilyen 2%-os sört ittam 3x kb,meg 3korty sima Borsodit.26hkm
2012. jún. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 10 hónapod, szilveszterkor már 5 hetes terhes lehettem, de hát nem tudtam és elég durván szétcsaptuk magunkat. Persze én is aggódtam, de nem lett semmi baj hál Istennek. A terhesség későbbi szakaszában 20 héttől pedig néha néha megittam 1-2 deci vörösbort ha megkívántam, nőgyógyászom is mondta, hogy nyugodtan, férjem is aki orvos. A fura az h amúgy pont amikor kisebb terhes vagy akkor veszélyesebb minden, mert még alakulnak a szervek, minden és a sejtek iszonyúan mutagének, nagyobb terhesen meg már csak hízik és az emberek pont olyankor bánnak úgy a kismamákkal mint egy hímestojással amikor nagy pocakjuk van és látványos, pedig pont h az elején kellene. A sors iróniája, h 1 évre rá megint ugyanakkor lettem terhes (nem terveztük, főleg nem egy 4 hós mellett:D) és ismét sikerült beinnunk Szilveszterkor. Férjem csak annyit mondott hogy legalább egyenlő esélyekkel indulnak :).
2012. jún. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szülinapi buliban voltam aznap amikor meg kellett volna jönnie, hát hogy is mondjam nagyon "csúnya" buli volt, ivászat, kicsi a rakás stb. stb. utána egy héttel tudtam meg hogy terhes vagyok, és most itt vagyok 14 hetesen egy egészséges babóval, ne aggódj ilyen korai terhességnél még nem okoz problémát csak a későbbiekben került a piát
2012. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én január 3.-án teszteltem pozit... Sztem a többit nem kell leírnom :))))
2012. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja azóta egészséges 9 hónapos nagyfiú :)
2012. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!