Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alkohol terhesség alatt árt a...

Alkohol terhesség alatt árt a babának?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy terhes vagyok kb. 5 hetes 6 napos terhesség lehet. A hétvégén megittam 3 üveg Bacardi breezer-t, ami 5% alkoholtartalmú. Egy kicsit becsicsentettem. Nem szoktam inni egyébként, de nagy buli volt a családban. Árthatott valamit a babának?

2012. jún. 25. 06:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A magzati alkohol szindróma


A terhesség alatti nagy mennyiségű, folyamatos alkoholfogyasztás eredménye az úgynevezett magzati alkohol szindróma, amely visszafordíthatatlan és örökre szól. Jellegzetes a baba arcberendezése: kicsik a szemei, rövid, felfelé fordult az orra, lapos az arc és vékony az ajka.


Ezek a jellemzők a gyermek növekedésével elhalványulnak, de hátramaradnak azok a nehézségek és hatások, amelyekkel az élete során meg kell birkóznia. A szellemi visszamaradottság a fejlődés során derül ki, a gyermek mozgása lassan fejlődik, nehézségek adódnak a tanulásban, a szociális interakciókban, figyelemkoncentrációban, a problémamegoldásban, beszédben. Manapság ez a mentális retardáció leggyakoribb oka. Emellett csontrendszer-deformáltság, szív- és érrendszeri problémák is jelentkezhetnek.


Kisebb adagok is hatnak a magzatra


Mérsékelt, nem rendszeres alkoholfogyasztás hatására is károsodhat a magzat, és ez a hatás is visszafordíthatatlan és örökre szól. Két kategóriája van: alkoholhoz kapcsolódó idegi-fejlődési rendellenesség és alkoholhoz kapcsolódó születési hiányosság.


Előbbi mentális és viselkedésbeli problémákkal írható le, úgymint tanulási alkalmatlanság, rossz iskolai teljesítmény, gyenge emlékezőtehetség, figyelem- vagy ítélőképesség zavara.


A születési hiányosságra a csontrendszer és a fő szervrendszerek deformációi, mint a szív- és veseproblémák, esetleg hallási rendellenességek jellemzőek.

2012. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!