Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyolcadik hétben lávő kismama...

Nyolcadik hétben lávő kismama vagyok. Óvónőként dolgozom, és a csoportomban egy kislány skarlátos lett. Lehet-e ez a babámra veszéllyel?

Figyelt kérdés
Az orvosom penicilin származék szedését javasolta, hogy megelőzzük nálam a betegség kialakulását.
2008. ápr. 30. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudo mhogy veszélyes lehet-e de szerintem jobb lenne ha táppénzre mennél és nem dolgoználl mert az ovoda nem egy veszélytelen munkahely!
2008. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia..hát jo lenne tudni hogy átestél e már ezeken a betegségeken mert ugy tudom hogy ha nem akkor a korai terhességnél gázosabb lenne elkapni..menj táppénzre mert nem csak skarlátot kaphatsz el az ovibol..a lányom ovis én meg attol rettegek nehogy haza jöjjön nekem egy bárányhimlövel vagy bármivel mert nekem semmim nem volt még...
2008. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Édesanyám szerint skarlátos még ne voltam. De ez sajnos nem is olyan betegség amit csak egyszer lehet elkapni. Mától betegállományban vagyok, de attól félek, hogy már bennem van a baktérium. Köszönöm a válszokat!
2008. ápr. 30. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is óvónéni vagyok, és a 13. hétig táppénzen voltam éppen ezek miatt. Ne félj, azért még szerintem időben mentél el betegállományba, és egy egyszerű vérvétel ki tudja mutatni ha esetleg elkaptál valami ilyet. Tehát ha bármilyen kétséged támad, kérd meg az orvosodat hogy nézzetek utána. Boldog babavárást! 18 hetes kismami
2008. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

feltétlenül beszélj az orvosoddal!

Ha kérhetünk, számolj majd be a fejleményekről! Úgy értem, elkaptad vagy sem a betegséget.

A legjobbakat kívánom!

2008. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Beszéltem az orvosommal, szerológiai vizsgálatot javasolt, amire a hosszú hétvége miatt csak a jövő héten kerülhet sor.

Ha megtudom az eredeményt, mindenképp jelentkezem. Köszönöm a válaszokat!

2008. máj. 1. 11:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam vérvizsgálaton, két hét múlva lesz eredmény. Majd akkor jelentkezem.
2008. máj. 5. 19:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

És nem jelentkeztél :)

Remélem azóta már van egy gyönyörű kisgyermeked!

23N

2012. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!