Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ötletek, tóban fürdésnél...

Ötletek, tóban fürdésnél mivel segíthetek, hogy elkerüljem a fertőzést?

Figyelt kérdés

Van valami krém esetleg, vagy más?

19 hetes múltam, panaszmentes vagyok és pont ebben a hőségben megyünk tópartra pár napra.

Olyan jó lenne úszni, múltkor is csak combig mentem bele a vízbe, de akkor nem volt ilyen meleg.


Lehet valamit tenni a bacik ellen, vagy ne kockáztassak?

Gondolom, ha matraccal bemegyek akkor is elkaphatok valamit, ha hozzámér a víz ugye?


2012. júl. 5. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem vagy kinyílva akkor belemehetsz.Én is belemennék!De te tudod!Na lesznek egy páran akik azt fogják írni hogy egyáltalán ne menj bele.De akkor meg inkább kérdezd meg a nőgyógyászodat és majd ő eldönti!
2012. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem kockáztatnék.

Mondom ezt úgy hogy balatonparti lakos vagyok, és imádom a balcsit...

Terhesen amúgy is bármit elkaphat az emberlánya, nehogy a tóban...de te tudod.

Megelőzni sajnos nem tudod, csak esetleg majd kezelni...:(

2012. júl. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tegnap kérdeztem meg pont emiatt a védőnőmet, és azt mondta, h. most h. már ennyire meleg, inkább ne menjek bele az ilyen jellegű vizekbe, a fertőzés veszély miatt. Én úgy döntöttem mindent a piciért, és nem megyek bele.
2012. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most voltunk lent a Balatonon a nyaralónkba, picit nyaralni, én bementem fürdeni:) nem vittem túlzásba, egyszer mentem be a párommal, oda ahol mar melyebb a viz, hidegebb is, nincs annyi baci. Nem időztem kint a pocsolyaban, ahol koszos.

De amugy van egy nagy medence a nyaralonkban, ott furodtem inkabb, az tudom, hogy tiszta, nem forudlt meg benne ezer ember, ott nyugodtabban furodtem:)

2012. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 12 hetes vagyok, tegnap egész nap fürdőben voltam, tök jó volt a víz. Előtte hétvégén meg tóban fürödtem, strandon, semmi bajom sem lett. Csak tök jól érzetem magam.
2012. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ez is egyedi,van olyan kismama aki nem győzi kezeltetni a bárhonnan összeszedett fertőzéseket,van akinek soha nem volt ilyesmi problémája,akkor sem mikor kismama volt.Sokkal inkább lényeg hogy a te immunrendszered,szervezeted "hogy van?",és hogy zárt e a méhszáj.Ha ez oké nyugodtan fürödnék,pláne természetes vízben(a strand víz rosszabb,ebből a szempontból)Megelőzni nem tudod sajnos,még az "extra"higiéniával sem,pont azért mert nem mindig tényleges,külső behatástól lesz valakinek fertőzése,hanem az immunrendszeren(is) múlik.
2012. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fürdés: A fürdés nem tilos panaszmentes terhesség alatt. Magyarország nagy élővizei, mint a Balaton, Velencei-tó, Tisza-tó nagyon jó vízminőségűek, a kismamák is élvezhetik. A folyóvizek már nem annyira, különösen a Duna és a Tisza. Ott nem javasoljuk a fürdést terhesen. Egyéb esetekben kérjük tájékozódjanak az ÁNTSZ vagy a vízügyi hatóságok vízminőségi értékelése felől. A medencés strandokon, uszodákban a víz tisztítása és fertőtlenítése állandóan folyik. Azonban zsúfolt szezonban vagy egyes helyeken gyakrabban lehet gombás vagy bakteriális fertőzést kapni. Ilyenkor megelőzésre javasoljuk, hogy a korareggeli órákban fürödjenek, vagy valamilyen gombaellenes, recept nélkül kapható krémmel bekent, a fürdés idejére a hüvelybe felhelyezett tamponnal védekezzenek. A sós víz rendkívül jó fertőtlenítő hatású, ezért tengerparti üdülésekkor nyugodtan fürödhetnek a tengerben vagy óceánban.
2012. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én alapjáraton belemennék, de mivel ilyen meleg van a tavak vize is elképesztően felmelegedett és ez kedvez a bacik szaporodásának. Ha már a Balaton közel 28-30 fokos akkor a kisebb vizek még melegebbek lehetnek, így nem kockáztatnék. Mi augusztusban megyünk, akkor leszek 28-29 hetes, de szerintem csak a partról lógatom a lábam, nem kockáztatok. Lesz még idő jövőre bepótolni.
2012. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, milyen állapotban van a méhszájam, mivel az sztk-s orvos senkit nem vizsgál max. csak a terhesség vége felé.


Hasi UH-on meg tudják mondani?

Holnap lesz a genetikai, hátha ez is kiderül.

2012. júl. 5. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!