Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házasság vagy apasági nyilatko...

Házasság vagy apasági nyilatkozat? Melyiknek mi a hátránya és előnye? Ti mit választanátok/választottatok? Házasság is csak a baba miatt lenne.

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 13:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%
azért mert egy férfi később vesz el egy nőt nem azt jelenti,hogy nem vele akarja leélni az életét..a párom és én egy véleményen vagyunk: most babát várok tőle de eszünk ágába sincs most egybekelni mert az nagyon erőltetett lenne szerintünk.másfelől a kapcsolat igazi próbatétele a gyerek.itt derül ki igazán milyen apa lesz,hogy viszonyulunk majd egymáshoz amikor már a kis poronty van a középpontban és nem csak mi.és ha nem működik,nem kell még válással kinlódni.ergo mi azt valljuk ha a kapcsolatunk átmegy ezeken a "próbatételeken" akkor érünk meg egy házasságra is és még boldogabban kelünk majd egybe (mert nem vagyunk házasságellenesek) meg az tényleg aranyos amikor a gyermekünk is velünk táncol a lagzin.
2012. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyiknél nincs semmi, se hátrán sem előny. A lányunk 11 hónapos volt, mikor összeházasodtunk és boldogan vett el a férjem, nem azért mert van gyerekünk.

Miért kellen az oviban kijavítani, hogy élettársad? Senkinek nincs köze hozzá. Amúgy én a házasság után is a lánykori nevemet használom és még sosem kérdezték meg az oviban sem, hogy most házasok vagyunk e. Az első lányomnál bementünk az önkormányzathoz és nyilatkoztunk. Nem nézett rám senki ferde szemmel a szülőszobán sem, pedig csak én voltam az "élettáskás viszonyos". Aztán összeházasodunk magunk miatt, nem azért mert gyerekünk van. A házasságunk után is szültett egy lányunk, nála már vittem ugye a házasságkötési papírt. Mikor anyakönyvezik a gyereket akkor mondják, hogy apaságit vagy házassági anyakönyvit adjon az ember lánya és kész.

Meg azt hiszem a 2. hozzászóló írta, hogy minek vannak együtt, ha csak a baba miatt lenne esküvő. Hát mert szeretik egymás nyilván, csak ha nehézkes az apasági akkor házasodnak egyébként később akarnak... ez nem egyértlmű?!

2012. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi sok baromságot rég olvastam már!

Mitől lenne előnyös bárkinek is, ha házasságban él az ember? Valamelyik nagyokos magyarázza már el nekem. Kösz.


Semmilyen hátrányos megkülönböztetésben nem volt részem a kórházban, mert apasági nyilatkozatot vittem. Ugyanúgy apukának hívták ott bent pld.

Ha azt mondja bárki, "hogy a férjed...." nem javítom ki, hiszen olyan, mintha az lenne, csak nincs erről papírunk!

Ha meg különválunk, mindenki azt viszi magával, amit bevitt az élettársi kapcsolatba. AZ élettársi kapcsolaton belül szerzett dolgok meg ugyanúgy közösek, amint a házasságban szerzett vagyon.

Miért kéne a kérdezőnek külön mennie, mert nincsenek összeházasodva? Hol van az leírva, hogy a szerelem a házassági levéllel jön meg?

Te jószagú úristen...

2012. júl. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

8. válaszoló vagyok

Hű, hát én is olvastam most nagyon nagy balgaságokat... :)

Lakást vettünk hitellel, gyerek születése után, házasság előtt. Kutyát nem érdekelte, hogy házasok vagyunk-e, pedig még a bejelentett lakcímünk sem volt ugyanaz, egyébként mikor a gyerek született, akkor sem volt közös lakcímünk. Bölcsibe iratkozásnál sem volt kérdés, hogy házasok vagyunk-e. Ha valaki a párom férjemnek mondta, a legtöbbször nem javítottam ki, hiszen papír nélkül is ugyanúgy összetartoztunk.

A gyerekelhelyezés és vagyonmegosztás meg végképp nem függ a házasságtól, főleg ha az ember már eleve évek óta együtt él és közösen már egy csomó mindent vettek, illetve a kapcsolatba is vittek. Ezt úgy mondom, hogy mellesleg bíróságon dolgozom. Egy esetleges "szétmenésnél" ugyanúgy kell gyerekelhelyezést indítani kapcsolattartással, teljesen mindegy, hogy az ember férjnél van-e, vagy sem, inkább annak, hogy tett-e apasági nyilatkozatot. Vagyonmegosztásnál pedig ugyanúgy bizonyítani kell, hogy ki mit vitt a kapcsolatba, legyen az házasság vagy élettársi kapcsolat. Sőt, ha már odáig fajul a dolog, a házasság felbontása több hercehurcával jár, mint egy élettársi kapcsolat. Tehát miről is beszélünk?! Tényleg mindenki maga dönti el, hogy házasodik-e vagy sem, de a mai világban, ha azt nézed, hogy melyiknek van nagyobb előnye vagy hátránya... teljesen mindegy!!! Csak akkor házasodjon az ember, ha úgy érzi mindketten boldogabbak lesznek tőle. Az viszont tuti, hogyha egy pár terhesen, baba miatt házasodik össze, a legtöbben megkérdőjelezik a házasság tisztaságát, főleg ha még néhány év után szét is mennek, még akkor is, ha tényleg szerelemházasság volt.

Gyerek születése után még 3 évig voltunk "csak" élettársak, soha, egyetlen egy alkalommal sem történt olyan, hogy ez bármiben is akadályozott volna, bárminek a nehézségét okozta volna, vagy hátrányt szenvedtünk volna. Annak sem látom előnyét, hogy azóta házasok vagyunk, semmi nem lett egyszerűbb, vagy könnyebb, max. annyi, hogy a második babánknál már az apasági nyilatkozat miatt nem kell bemenni a hivatalba.

2012. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
Mi csak apasági nyilatkozatot csináltattunk, majd ha lesz 1-2 millió forintunk egy gyerek és építkezés mellett, akkor lesz házasság. Hülyeségnek tartom azt, hogy húú terhes vagyok akkor legyen gyorsan esküvő.
2012. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanúgy voltunk, mint ti! Mi házasság mellett döntöttünk. De semmi flanc, gyűrűnk sincs (majd tetoválást fogunk csináltatni), 2 tanú volt ott, ruha, fotó nincs. Nem ettől leszünk együtt vagy megyünk szét. Csak azért döntöttünk így, mert egyrészt tök mindegy, hogy mit megyünk be aláírni, másrészt a férjem tudta csak igényelni az adókedvezményt a várandósság 91. napjától.
2012. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

mi apaságit csináltattunk, és később össze is házasodtunk

ha valaki nem házasságpárti, akkor a gyerek miatt nem kell erőltetni

egyébként nem szenved attól a gyerek semmi hiányt, hogy nem vagytok házasok.

2012. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!