Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Clexane Ha valaki tud, segítse...

Clexane Ha valaki tud, segítsen légyszi!?

Figyelt kérdés
Hétfőn leszek 7 hetes várandós, és mivel öröklött trombofíliám van (leiden mutáció - heterozigóta), pár napja szúrom a clexane-t. Szeretnék ezzel kapcsolatban pár dolgot kérdezni.1.49 kg-ra kell 0,6-osat szúrnom. Nem sok ez egy kicsit?! Általában 0,4-eset szoktak kapni.2. Nem kellene emiatt haematológushoz ellenőrzésre járnom, vagy legalább vérvételre elmennem, hogy hogyan reagálok rá, nehogy valami gond legyen?! Mert a nőgyógyászom nem mondta, pedig genetikus.3. Mióta szúrom, időnként megint menstruáció szerűen fáj a hasam. Ez összefügghet a clexane-nal (esetleg h. nagy adag)? 4. Ezt a szurit csak hasba lehet szúrni? És köldök fölé tényleg nem lehet? Ugye nem muszáj visszaszívni?
2009. júl. 12. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én eü-s dolgozó vagyok /bár most 32 hetes kismama/. NEm kell vissza szívni mielőtt beadod magadnak, valóban csak a hasba lehet /bár mi a kórházban adtuk vállba is, de ott nem tudod magad normálisan megszúrni/. Az adagról annyit, ha a dokid így látta jónak, akkor biztosan 0,6-os kell. És szerintem úgyis kell menned laborba, azért nem küldött külön el, mert a kötelező laborokban a protrombin ellenőrzés is benne van. De ha téged ez aggaszt, akkor menj vissza hozzá, és beszélj vele.
2009. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp jelezd a haematológusnak a terhességed, lehet hogy rendszeresebb kontrollt igénylesz. Bár elviekben a nőgyógyászodnak is kell ehhez érteni, én beszélnék haematolódussal is a biztonság kedvéért.
2009. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó szintén eü. dolgozó és ismerősöm is van hasonló szituban. Rendszeresen jár haematológiára, vérvételre. A terhesség még speciálisabbá teszi ezt a betegséget, nagyobb odafigyelést igényel.
2009. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is Eü. dolgozó vagyok és anyukám ráadásul szülésznő. Ők nem szurkálják a kismamák hasát, felkarba adják. De mivel te azt egyedül nem tudod megoldani, kérdezz rá, hogy adhatod e combba. Ki írta ki a Clexant? Attól a dokitól érdeklődj! Biztos, hogy gyakrabban fognak ellenőrizni.
2009. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szintén eü.dolgozó.Az én véleményem 49kg-ra sok a 0.6,de biztos oka van amiért igy irta,nem vagyok orvos.Mi a klinikán adjuk combba is.
2009. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Felhívtam az előbb a szegedi haematológiát, és ott azt mondta egy doktornő, hogy nem kell ellenőrizni mert nem szokott gond lenni, az adagra meg mondta h.kg-ra szokták adni, tehát végülis semmi gond nem lehet a 0,6-ból, de ha gondolom, nyugodtan nyomjak ki belőle h.vsak 0,5 maradjon. De azt mondta, nem lehet bajom nekem se és a babának se.

Kicsit megnyugodtam, mert elég ideges voltam már, nehogy valami gond legyen.

Úh.lehet h.most az első pár hónapban így csinálom, h.kinyomok belőle egy keveset. Szerintetek ez jó megoldás lehet??

2009. júl. 13. 12:15
 7/14 A kérdező kommentje:

Lenne még egy-két kérdésem, és nagyon megköszönném, ha ezekre is tudnátok válaszolni.

Az nem baj, hogyha abba az oldalba is adom a szurit, ahol a Baba van? Mert a másik oldal lassan tele lesz már szúrkálva.

Mi van ha véletlen érbe szúrom, vagy bemegy egy kis levegő? (Még nem volt ilyen, csak ha mégis...)

Köldök fölé miért nem szúrhatom?

2009. júl. 13. 23:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan tű,ha teljesen derékszögbe szurod,akkor sem,tudsz eret találni,kicsi ahhoz.Talán egy kis hajszál eret.Nem fog levegő bejutni,ha olyan veszélyes lenne,nem engednék otthon embereket szurkálni vele.Nyugodj meg.Viszont én ugy tudom,hogy a Clexane mellett nem lehet szoptatni.Erre kérdezzél majd rá,ha még akkor is kell alkalmaznod.
2009. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!! :)


Már csak azt szeretném tudni, az nem baj, hogyha abba az oldalba is adom a szurit, ahol a Baba van? Mert a másik oldal lassan tele lesz már szúrkálva. És hová szúrhatom még hason kívül(comb, felkar, hátsó stb)?

2009. júl. 15. 14:18
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is leiden heterozygota vagyok, én a terhesség 20. hetétől kaptam fraxiparine-t,ez olyan mint a clexane.Soha nem hasba adtam, hanem hátra, fenék és a derék közé, felváltava az oldalakat.Én nem mertem hasba.Kb 65kg-ra kaptam 0,6.Szülés után 2 hétig kaptam clexane-t,szoptattam vele.Nem jártam ellenőrzésre vele.Egyébként engem is nagyon érdekel ez a kérdés, mert most szeretnénk 2. babát, és teljesen tanácstalan vagyok ,mert valamelyik haematológus azt mondja, hogy nem kell heparint kapnom.Ráadásul valószínű, hogy allergiás lettem a heparinra.
2009. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!