Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Clexane Ha valaki tud, segítse...

Clexane Ha valaki tud, segítsen légyszi!?

Figyelt kérdés
Hétfőn leszek 7 hetes várandós, és mivel öröklött trombofíliám van (leiden mutáció - heterozigóta), pár napja szúrom a clexane-t. Szeretnék ezzel kapcsolatban pár dolgot kérdezni.1.49 kg-ra kell 0,6-osat szúrnom. Nem sok ez egy kicsit?! Általában 0,4-eset szoktak kapni.2. Nem kellene emiatt haematológushoz ellenőrzésre járnom, vagy legalább vérvételre elmennem, hogy hogyan reagálok rá, nehogy valami gond legyen?! Mert a nőgyógyászom nem mondta, pedig genetikus.3. Mióta szúrom, időnként megint menstruáció szerűen fáj a hasam. Ez összefügghet a clexane-nal (esetleg h. nagy adag)? 4. Ezt a szurit csak hasba lehet szúrni? És köldök fölé tényleg nem lehet? Ugye nem muszáj visszaszívni?
2009. júl. 12. 15:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 8 hetes vagyok és szúrnom kell a clexane-t, 0,4-el naponta, 53 kg vagyok.

Biztos van oka, hogy a 0,6ost irta fel a doki, viszon t heamatologiára mindenképpen kellene menni.Nekem ugy kellett, hogy mielőtt elkezdtem szúrni 1x, rá 1 hétre még 1x( ellenőrzésképpen, hogy elég e az adag, nem e csökken a trombocitaszám a vérben) utánna pedig négyhetente.A másik, hogy részt veszek egy kutatásban, ami annyit jelent, hogy 1 kémcsovel több vért vesznek le és abbol nézik, h a terhességi kor előrehaladtával, hogy változik az adag, ugyanolyan hatékony-e vagy növelni kell.Semmit nem csinálnak veled és nem jelent plusz szúrást vérvételkor, szerintem ennyivel segíthetünk, a másik meg h igy nekem soron kívül veszik le.:)Ja még annyi, hogy ha este adod, akkor vérvétel előtt 3 nappal át kell állni a areggeli adásra, hogy az utolso beadástol és a vérvétel között elteljen kb. 24 óra.Ne izgulj, minden rendben lesz!

2009. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjatok, hogy kerdezek, de hogy derült ki nalatok ez a rendellenesseg? Ha valakinel ez fenn all tud rola, ugye?
2009. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a másik leiden heterozygota, aki írt.Nekem az orvosok azt szokták mondani, hogy lehet a szomszédnak is ez van,és lehet, hogy soha nem fog kiderülni.Nekem anyukám is ez volt, ezért kivizsgálták a családot.Ezt a rendellenességet nem érzed, és ha szerencséd van gond se lesz belőle.
2009. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!!

Fura, mert azt mondta nekem telefonon a haematológus, h.nem kell ellenőrizni, mert nem szokott gond lenni belőle, és nyugodtan szúrhatok 0,5-öt is 0,6 helyett, amíg nem nagyon lépem át az 50 kg-t. Érdekes, mert én is úgy gondoltam, h.azért kéne ellenőrizni néha.

Egyébként nekem úgy derült ki h.kijött a migrénem de szörnyen és mivel már nem tudott mit kitalálni a neurológusom, rákérdezett, szedek-e fog.gátlót... És mivel akkor még szedtem (a házasságunk 1-2.évében volt ez kb.), elküldött a haematológiára, hátha van hozzá valami köze. Úh.nekem szerencsém van, de ha nem szedtem volna a gyógyszert és nem leszek migrénes, lehet h.csak 2-3 vetélés után jönnek rá esetleg. Sztem ez sokszor a nődokik hibája is, akik fűnek-fának felírják a gyógyszert vizsgálatok nélkül, pedig nem gondolom, hogy nagy valami lenne minden nőnél kivizsgálni ezt, mielőtt gyógyszert szed, mivel csupán ettől is lehet gond.

2009. júl. 30. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!