Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek kötelező elmenni...

Mindenkinek kötelező elmenni genetikai UH-ra? (ok nélkül! ) itt nálunk a körzeti doki minden kismamát elküld.

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon a terhesgondozás 4 kötelező ultrahangot foglal magában, 12., 18., 28., 36. héten. A 18. heti uh volt az ún. genetikai uh, amikor nagyon alaposan megvizsgálják a magzatot, de most már a 12. heti is ugyanolyan fontosságú kezd lenni. Ahol én voltam a 2. babával ultrahangon, ott a 12. és a 18. heti uh vizsgálat is 1 órát vett igénybe.


Mire gondolsz, hogy ok nélkül? Ezeken az ultrahangokon kívül küld még valahova az orvosod?

2012. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A genetikai uh kötelező vizsgálat a terhesgondozás során. Mi az oka, hogy nem akarsz elmenni? NYilván az a célja a dokinak is, mint neked, hogy minden rendben legyen a babával.

ha nem akarsz elmenni, hát ne menj, lelked rajta.

2012. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
persze hoyg kötelezö
2012. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Éppen nem kötelező, mert senki nem fog fegyverrel állni mögötted sem a 12. sem a 18. heti uh alatt, de érdemes ezeket megcsináltatni. Ezeken az uh-kon észrevehetik a durvább fizikai rendellenességeket (pl végtaghiány, egyes belső szervek hiánya) és néhány genetikai betegséget is ki tudnak szűrni (pl. Down szindróma). Persze az eredmény csak tájékoztató jellegű azaz nem egyenértékű a vérből vagy magzatvízből vett mintákból elvégzett vizsgálatokkal, de azért megnyugtató tud lenni, ha minden rendben van. Ha ezek a vizsgálatok valami problémát jeleznek, természetesen továbbküldenek pl. genetikai tanácsadásra.


A későbbi uh-k meg arra jók, hogy kiderüljön, ha a pici valami miatt nem megfelelően fejlődik, tehát ezek is hasznos vizsgálatok.


Én mindkét gyerkőccel megcsináltattam a vérteszteket (integrált teszt) is, biztos ami biztos alapon, szerencsére "feleslegesen".


Megkérdezhetem, hogy miért nem szeretnél elmenni?

2012. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincs okod elmenni? Jobb szeretnél nem elmenni és ha gond van, egy fogyatékkal élő gyereket szülni? Oka van a vizsgálatnak! Nálunk a 20.héten van a legnagyobb mérvű genetikai uh, ami az én esetemben 3/4 óra volt.
2012. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ettől nem kell megijedni. Rutin Uh-vizsgálat, a neve az, hogy genetikai uh, és a terhesgondozás része. Nem egyenlő a genetikai kivizsgálással, amivel szerintem te kevered a dolgot. Azért küldi a kismamákat, mert kell.
2012. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Sosem értem az ilyen kérdéseket. Miért baj az hogy odafigyelnek, és igyekeznek kiszűeni minden gondot? Kérlek kérdező, világosítsd már ezt meg nekem!
2012. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát engem ez a kérdés kiakasztott! Kedves kérdező kismama! Ha nem akarsz, ne menj, de ha véletlenül fogyatékos vagy beteg gyermeket szülsz, csak magadnak köszönheted!


26 hkm

2012. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A genetikai ultrahangot ne úgy értelmezd, hogy valami probléma lenne és azért küldenek, hanem ennek az ultrahangnak ez a neve, mivel ilyenkor szűrik a genetikai rendellenességeket. Én örültem és minden lehetőséget megragadtam, hogy láthassam a picit. Minden szűréssel és vizsgálattal megnyugodhatsz egy picit, hogy minden rendben van. Semmilyen vizsgálat nem kötelező, de célszerű.
2012. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!