Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is van/volt szülés előtt...

Más is van/volt szülés előtt 3 hónappal olyan helyzetben, hogy nem tudja/tudta hol fognak lakni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van lakásunk, 4. emeleti 2 szobás erkély nélküli lakásban élünk.

Anyósomék már 1 éve szociális otthonban vannak, mert betegek, így egy nagy kertes ház - amiben éltek - üresen áll. 1 éve minden másnap vagy harmadnap kimegyünk a házhoz, kiürítjük a postaládát, szellőztetünk, ha kell füvet nyírunk, télen begyújtunk, hogy ne fagyjanak le a csövek stb. Tehát tök macerás az egész.

Mivel anyósomék állapota nem javul, tehát nem sok esély van rá, hogy valaha végleg haza jönnek, ezért azt találtuk ki, hogy megbeszéljük velük, hogy odaköltözünk, és ezt a lakást meg kiadjuk.

De ez a beszélgetés már hetek óta húzódik, és én már nem bírom ezt a bizonytalanságot. Egész éjjel emiatt hánykolódtam az ágyban, hogy mi lesz? A pocakom már méretes, és nem tudom, hogy várandósan hogy lehet végig csinálni egy költözést?

Célul kitűztem még anno, hogy a 32. héten a kiságyat fel kell állítani, és el kell kezdjem kimosni, vasalni a kis ruhákat, hogy a 36. hétre minden a helyén legyen. De így hogy???

Más is volt már ilyen helyzetben, hogy azt sem tudta hova viszik haza a babát?

Válaszokat előre is köszönöm!

27+4 hkm


2012. aug. 8. 09:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.Kedves utolsó válaszoló nem lennék a helyedben!Szegény te!!!Gondolom kész vagy idegileg!?Még szerencse hogy a mostohaanyukád ilyen aranyos meg kedves!
2012. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nem semmi! Tudom, most hülye p*csának tűnök, hogy a fenti problémán rugózók, holott vannak sokkal rosszabb helyzetben lévő emberek. De valahogy én ilyen vagyok. Mindig mindent tudatosan megtervezek, és ezt a költözést úgy érzem nem tudom megfelelően levezényelni.

Na mindegy is. Azért örülök, hogy van hová menjetek. Az ilyen "baráti alapon" elvállalom munkák mindig lehúzással vagy veszekedéssel végződnek. :(

Kívánom, hogy rendeződjenek a dolgok, és könnyen, problémamentesen szülessen meg a kisbabátok! :)

Kislány lesz vagy kisfiú?

2012. aug. 8. 12:09
 13/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, van meg idod. Mi koltozkodtunk a masodik babat varva ketszer is, egyszer 30 hetesen, majd 37 hetesen. A nagyobbik gyerek is csak 14 honapos volt, mikor a kicsi szuletett, de vele is megoldottuk.

Persze benne volt a pakliban, hogy a masodik baba az atmeneti helyre erkezik, ezert 35 hetesen kimostam kb egy hetre valo ruhat neki, attorolgettem a kisagyat meg osszerakott allApotban.

Harom napig ugyis korhazban voltam, ferjem osszerakta volna azalatt, de ha pont akkor kellett volna menni az uj helyre, akkor harom nap alatt ket baratTal siman atkoltozott volna nelkulem.

Igazabol egy ujszulott eleg sokat alszik, sok mindent en is akkor fejeztem be, amikor mar megszuletett a fiam.

2012. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm a biztató szavakat!

Kedves Kérdező: Egyáltalán nem tűnsz hülye pi...nak! Ez butaság! Azért a ti helyzetetek sem egyszerű! Ne halogassátok azt a beszélgetést, mert úgy jártok mint mi! Hidd el, jobb előbb túl lenni rajta és még a költözés sem lesz olyan macerás.


Kisfiúnk lesz, első baba. :) Igen, tényleg nagy szerencse, különben nem tudnánk mihez kezdeni. Igaz, nekem sem lesz valami öröm oda költözni mert van egy 4 éves húgom aki borzasztó rossz gyerek. Nagyon félek tőle. Tudom hogy rám lesz bízva mert én otthon leszek a gyerekkel. De nem mondhatom azt nekik hogy bocs, de nem vigyázok rá. Nem lenne hozzá elég bőr a pofámon. :( Pedig tényleg pokolian rossz kislány mert nem nagyon foglalkoznak vele. Az hagyján hogy mindenkit üt ver de akkor borult ki nálam a bili amikor a nagy pocakom felé lendítette a kezét! Arról ne is beszéljünk hogy állandóan üvöltözik és rosszalkodik és ha rá lesz szólva hogy kicsit halkabban üvöltözzön mert a kicsi aludni szeretne még jobban rázendít. Szóval borzasztóan reménykedem hogy azért belehúznak abba a lakásba... Na, de nem panaszkodom nektek, lányok, van elég problémátok így is, úgy látom! :(


Boldog Babavárást/babázást kívánok mindenkinek és kitartást!

2012. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsó válaszadóval. Szerintem se halogassátok beszélgetést. Kerek- perec kérdezzetek rá,persze normális hangnemben, hogy ne érezzék úgy, hogy ki akarjátok dobni a saját lakásukból. Ha pozitív a válasz, nekiállhattok a költözésnek, ha nemleges, akkor még van időtök kigondolni más alternatívát.
2012. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Na, tegnap megejtettük a beszélgetést. Tök aranyasok voltak, azt mondták, hogy részükről rendben, legalább lakva lesz a ház.

úgyhogy most még izgatottabb vagyok, mint eddig, mert nem tudom, hogy 2-3 hónap alatt hogy tudunk mindent megcsinálni, mert közben befejezték a szennyvízhálózat kiépítését is az utcában, ami azt jelenti, hogy rá lehet kötni a rendszert. Csakhogy ehhez fel kell dúrni a fürdőszobát meg egy-két helyiséget, mert régi a cső. :( Úgyhogy ez most még jobban nehezíti a körülményeket. Na, meglátjuk mi lesz.

Ma megyünk 4D-re, úgyhogy most megpróbálok ezzel foglalkozni!!!

Boldog babavárást mindenkinek és köszönöm a tanácsokat, válaszokat.

2012. aug. 9. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!