Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha alacsonyabb a cukrom, az...

Ha alacsonyabb a cukrom, az is baj? Vagy csak a magas cukor a veszélyes?

Figyelt kérdés

26 hetesen megállapították a terhességi diabetest, a kétórás cukrom 8,4 lett. Diétára fogtak. Viszont azóta sok családi problémám van, kicsit idegesek a mindennapjaim. Mult hét hétfőn a dietetikus 8,5 cukrot mért, ami ugye sok. Visszahívott szerdán, akkor 7,4 lett. És jövő kedden megyek laborta.

Viszont most a védőnő kölcsönadta a cukromérőt, és a reggeli éhgyomrim is és evés után a kétórás cukromis 3,9 lett. Ez meg igen alacsony az eddigiekhez képest.

Ez lehet baj? Vagy annyire nem pontos a mérő? Fucsán is érzem magam, nyomott vagyok, kicsit kavarog a gyomrom...De ez lehet a nyomott időtől is...

Szóval ha alacsony, az nem baj a babának? ( a tegnapi eredményeim sem voltak magasak...)


2008. máj. 9. 10:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, most vagyok 36 hetes..
2008. máj. 9. 10:55
 2/10 anonim ***** válasza:
A 3,9 egy nagyon jó cukorszint (6-ig normális), de ezt az értéket ne hasonlítsd össze a terheléses cukorvizsgálattal, mert ott más (magasabb az értékhatár)érték számít jónak. Rosszul azért vagy, mert kevesebb a cukor a szervezetedben. Gondolom szénhidrátban gazdag kajákat sem ehetsz és a szénhidrát megvonása bizony elvonási tünetekkel jár. Ilyenek az ingerlékenység, fáradtság, állandó cukor utáni sóvárgás. Néhány nap alatt viszont hozzászokik a szervezeted és megszűnnek ezek a tünetek. Amíg otthon méricskélsz magadnak és 6 alatti értéket kapsz, addig ne aggódj.
2008. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jaj, még azt hozzátenném, hogy az otthoni vércukormérők meglehetősen nagy pontosságúak, bízhatsz bennük. Én ilyenekkel foglalkozom.
2008. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A napokban beszéltük át a dokimmal a vércukor eredményemet, a leletemről írom neked, hogy az éhgyomri és az evés utáni határértékek megegyeznek, 3,89-5,83-ig jó. Illetve, ha kicsit magasabb, alacsonyabb, az sem baj, mert magasabb a szervezet terhelése.

A babucidnak ez nem baj.

2008. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha 7 fölött van tartósan az nem jó, de az is gondot okozhat, ha hirtelen lemegy. Kérdezd meg a dokid minden rossz eredménynél, azt is kérdezd meg mit csinálj ha hirtelen lemegy, mert elszédülhetsz. vigyázz magadra és semmi kérdést ne hagyj függőben!az előzőek nagyon jó válaszok. ha otthon méred evés előtt és után is mérd pár napig mert úgy adja ki magát a normáleredmény.
2008. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és ha lehet más ne böködje magát a te szúróddal!!!
2008. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok:-)

Kicsit meg is nyugodtam, és már nem is érzem olyan rosszul magam, igaz ette is pár falatot:-)

A tűt csak én használom:-)

Dietetikushoz meg szerdán megyek:-)

2008. máj. 9. 11:31
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor a dietetikus tudni fog mindent, a tesóm is az, tökre okosak, de a cukorbaj miatt nem kell már aggódnod pár hét és szülsz, utána meg rendszerint helyreáll, legfeljebb a babád pár dekával nagyobb lesz, :D
2008. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok Még annyit, hogy a tűvel is vigyázz, vagy minden alkalommal használj újat vagy minden szúrás után fertőtlenítsd le, jó hozzá a sima házipálinka is, vagy sebbenzin, vagy más erős szesz, nem kell kimondottan eszközfertőtlenítő!
2008. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 3.9 az tényleg jó.Az idegeskedést(tudom nehéz),de valahogy próbáld meg hanyagolni,mert sajna az is felviszi a cukrodat.Az hogy furcsán érzed magad,telejesen természetes,ha most kezdted a diétát.De kb 1 hét és belejössz,velem is így volt.Nekem 8.0lett a 2órás cukrom.Arra vigyázz,hogy amíg nem áll rá a szervezeted a diétára,addig a "koplalás"miatt könnyen leeshet a cukrod,ezért ha mondjuk egyedül mész valahova,mindig legyen a táskádban 100/-os narancslé,vagy szőlőcukor.És amint elkezdessz szédülni(velem a diéta elején többször előfordult),rögtön vegyél be 1 szem szőlőcukrot,v igyál narancslét,mert ezek gyorsan normalizálják az alacsony cukrot.Velem többször előfordult a szédülés pl tömött buszon,v boltban a pénztárnál sorbanálláskor,de ez mindig segített.Én az első 2-3 diétás hétben már nem mertem menni egyedül sehová,mert mindig elszédültem,de a dietetikus akkor mondta,hogy ezt kell csinálnom.Az otthoni cukormérők elég jók,pontosak,és méréskor még az nagyon fontos,hogy jól be legyen kalibrálva a mérő,hogy pont hozzávaló csíkot használj(ugy jártam,hogy 2 féle csíkot lehetett használni az én mérőmhöz,de elég érdekes eredmények lettek az eggyik fajtánál,még a diabetológián rájöttek,hogy a csíkom hibás),és ami még nagyon fontos,hogy elegendő vérrel végezd a mérést,mert a kevesebb vér,kevesebb eredményt mutat.Épp tegnap jártam így,pedig én már rutinos méregető vagyok,de elég alacsonynak találtam egy értéket(3.8)ezért rámértem mégeggyszer kicsit több vérrel,és akkor már mindjárt mást mutatott(4.2).Azt hiszem talán ezek a leg lényegesebb dolgok... 34hetes kismama
2008. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!