Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köttök valamit születendő...

Köttök valamit születendő babátoknak?

Figyelt kérdés

Aki igen, az egy kicsit segítene nekem?

Most kezdem az első pulcsikát, csak nem tudom hány szemmel álljak neki. (dupla fonallal fogom kötni, mert nekem így tetszik. Ezt csak az arányok miatt mondom :D)

De ha egy centit megadnátok, hogy mekkora legyen, az is sokat segítene! :):):)

Köszönöm!


2010. ápr. 15. 19:57
 1/6 A kérdező kommentje:

:(

Nem gondoltam volna, hogy én vagyok az egyetlen elvetemült, aki kötni szeretne a babájának. :(

2010. ápr. 15. 21:40
 2/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ne légy elkeseredve! Tisztelem az elhatározásodat, de manapság már kötni tudó, szülőképes korban lévő nőt ritkán találni, és ha szerecsétlenségedre te éppen ilyen vagy, hát kicsi az esély, hogy a környezetedben van még egy :o) én is csak a nagymamámat ismerem, mit "kötőgépet". Figyu, biztos van már egy pár babaruhád, azokról vehetsz méretet, azt meg nyilván bele tudod kalkulálni, hogy a kötött anyag mennyivel lesz rugalmasabb vagy épp merevebb. Aztán nagyot nem hibázhatsz, ha egy kicsit nagyobbat kötsz, mondjuk úgy saccolsz, télre majd 62-es méret kell a babádnak, és 68-ast kötsz. A nagyobba bele lehet tenni, és még alá is lehet öltöztetni, ha szükséges. Jó kötögetést!
2010. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám kötött a lányomnak, nem is egy rucit. Nagyon szépek. Ő is úgy csinálta, hogy ami jó volt a kicsire, azt a ruhát mérte meg, és az alapján kötötte. Nagyrészt eltalálta a méretet így.
2010. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok akkor ezekszerint a 2. elvetemült aki kötött és köt is babájának. Én úgy szoktam csinálni, hogy kötök egy 10X10 cm-es darabot azzal a mintával amival majd kötni akarom a pulcsit és úgy szoktam kiszámolni, hogy hány szemmel induljak el. Mert minden fonal más vastagságú, hiába írod, hogy duplán akarod, az még nem sok mindent segít. Volt hogy vissza kellett bontanom is mert túl nagy, vagy túl kicsi lett, de ezt már 10 cm után úgyis látni fogod, ha az első kész akkor utánna már könnyebb mert lesz egy viszonyítási alapod ami után köthetsz.

2010. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15.21-es vagyok, meg elvileg rá van írva, a papírjára a fonalnak, hogy egy 10x10 cm-es darab hány sorból és hány szemből jön ki, az is lehet kiindulási támpont.
2010. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jelentem, közben elkészült az első remekmű. Azért kérdeztem igazából, mert még nem vettem a babának semmit, mert szerettem volna, ha az első ruhadarabja az lenne, amit az anyukája készít neki. :)

Megmutattam anyukámnak, szerinte pont jó lesz, majd a kórházból kijönni! :):):) Októberi lesz, szóval vastagabbat, s kicsit nagyobbat próbáltam ... hát remélem tényleg sikerült.

További szép babavárást, vagy esetleg már babázást Nektek!

2010. ápr. 21. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!