Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen haterrel es tortenettel...

Csajszibarackk kérdése:

Ilyen haterrel es tortenettel ti csinalnatok abortuszt? Annak fejeben, hogy te megtartanad a babat? (Nem itelkezest kerek hanem tanacsot! )

Figyelt kérdés

20eves lany vagyok,kozepsulimbol meg hatra van egy evem.Baratommal lassan 7honapja vagyunk egyutt,egyeb okok miatt mar 4honapja egyutt lakunk a szuleinel.Jelenleg 10hetes terhes vagyok,habar ez feltehetoleg nem pontos info,mert reg nem voltam orvosnal.

Kb 5-6hete derult ki h terhes vagyok,en elso gondolattol kezdve megakarom tartani a babat,vilag eletemben abortusz ellenes vagyok.De sajnos a baratom,edesanyam,baratom szulei,novere es parja elso reakcioja az volt,hogy nem maradhat meg a baba!!!Anyum.ezt 7gyerek utan mondja,baratom tesoja is tul van mar egy szuleseen.

Kezdetben nagyon sokat vitaztunk ezen baratommal,mert o egyaltalan nem akartam.felt,hogy az anyagiak miatt ez lehetetlen,meg neki az anyujanak kell segitenie anyagilag...

Majd eltelt egy kis ido es fkrdult a kocka,baratom megakarta tartani a babat,alberletet neztunk,nezett nekem vitamint,utana jartunk.dolgoknak..Majd en elutahtam par napra,es a csaladja telebeszelte a fejet h neki meg elnie kell,hogy o ehhez fiatal ott vannak az adossagai.stb S mar nem akarja a babat,(( Azt mondja a szive szakad meg,es szeretne ot de.most meg nem lehet;((

Edesanyumnak amikor wlmondtam o rogton azt kerdezte h most mi lesz,s oda lyukadtunk ki h nem akarja h megtartsam..Milesz az eletemmel..stb Sokat vacialtam azon h mi legyen hol azt mondtam anyumnak h marad hol hogy nem,szinte naponta vltozott..S ezen osszebalheztunl.s kozolte velem,hogy ot nem erdekli a baba,semmi.koze nincs hozza,semmi felelossege,es ha beteg a gyerek vagy barmi ot nem erdekli hagyjam.beken...O mar teljesen depis ettol az egesztol

Azota max az abortuazrol kepes beszelni arrol h en mit erzek soha!!!

Minden csaladtagom azt akarja ne tartsam meg..s annyira ezt mondogattak h keddre van idopontom beszelgetesrw;((( De annyira rossz,mert en akarom ot megtartanam...de swnki sincs melettem es ugy erzem egyedul maradtunk a babammal;(

Felek h mi lesz abortusz utan,valaha megbocsajtom-e magamnak;((( S hogy fogok a "csaladomhoz"viszonyulni;(

Hianyozno fognak a rosszulletek,a pcakom ami mar latszik;(((



2012. aug. 20. 06:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
40%

Egy babát nem elég megszülni,azt fel is kell nevelni!

Én sem pártolom az abortuszt,de ebben az esetben nem tartanám meg! Sem lakásotok,sem megfelelő jövedelmetek nincs. Te még tanulsz. Ha akarsz,sem tudsz elmenni dolgozni. Kicsi babával nem is vesznek fel sehova.

Még mindig jobb,ha arra gondolsz,hogy nem születik meg,mintha megszülöd és nyomorogsz vele.

Az abortusz CSAK akkor lelkiteher,ha állandóan ezen parázol. Józan ésszel bele kell törődni.

2012. aug. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 Eszter858585 ***** válasza:
70%
Szerintem meg ha te megakarod tartani a babat, de kulso nyomasra megis elveteted, az nagyon nagy lelki teherrel jar. Le lehet pontozni, hogy felelotlen vagyok stb., en akkor is megtartanam. Ez a te dontesed, nem a csaladode.
2012. aug. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
39%

Senki nem adhat neked tanácsot. Itt nincsen jó döntés.


Mondom ezt úgy, hogy én is magamra maradtam a döntésemmel és megszültem a kisfiam. Csodálatos érzés anyának lenni, a gyermekem a világ legnagyobb kincse. De ezen kívül, minden más iszonyúan rosszra fordult az életemben.

A legnagyobb baj nem is az anyagiak hiánya. Nálam sem az. A nyomort azt el lehet viselni, lehet rajta segíteni. A legnagyobb baj, ha mindenki bánt, mindenkinek csak teher vagyok/voltam és a gyerekemmel is így bánnak. Ha nincsenek szerető nagyszülei, apja, egyéb rokona, akkor az anyai feltétlen szeretet is kevés neki.

A második babámmal sok-sok sírás után ab-n kötöttem ki. :(

Az első teherbeesésnél még reménykedő és végtelenül magabiztos voltam, a másodiknál pedig már tapasztalt.


Már csak 1-2 heted maradt gondolkodni. Próbálj pihenni, járd végig újra a rokonságot.

2012. aug. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
52%
Ha úgy érzed egyedül is fel tudnád nevelni, ha úgy adódik, még ha nem is luxuskörülmények közt, de rendes életet tudnál biztosítani neki, szerintem akkor tartsd meg. Hasonló volt nálam is a helyzet, mindenki ellenem volt/van. A barátom sem akarja a babát(?), de engem szeret és velem van azóta is, de ha nem lenne most velem akkoris lenne egy kisfiam aki számomra a világot jelenti.
2012. aug. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
11%
Mindenképpen megtartaném!!! 20 éves lány vagyok én is és 8 hetes terhes!
2012. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
48%

2 gyermekem van.24 évesen szültem az elsőt.

Én a helyedben nem tartanám meg,bár én is abortusz ellenes vagyok,DE Ha szülsz,magadnak szülsz!Nem a családtagoknak.

Nem várhatod el mástól,hogy támogasson,ha segítenek örülj neki,de elvárni nem lehet!

Persze vágysz a picire,megértelek,de gondolj bele reálisan!

Ha megszületik:

pelenka ,gyógyszerek,ruhák,kiságy,babakocsi esetleg tápszer,ha kell és később még sokkal több minden lesz!

Albérlet,rezsi,kaja neked!

40 000 ft-ból(családi+gyes) nem lehet megélni egy gyerekkel!

Ha igazán a gyerek érdekét nézed!Nem csak megszülni kell,fel is kell nevelni!

Úgy érzed kész vagy,elég felnőtt vagy ehhez?

És le tudsz mondani mindenről ami neked fontos?

Mert ez is vele jár az első időszakban!

Ha igen,és kész vagy mindennel megküzdeni,akkor tartsd meg!Kitartás és gondold át alaposan!

2012. aug. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
42%

Miből tartanád el? Mert ez nagyon szép hogy szeretnéd meg hogy mindenki ellened van és a babád ellen , de senkit nem lehet erre kényszeríteni hogy eltartson téged és a gyereket is.

Én védekezés mellett lettem terhes 20 évesen, semmi de semmi nem volt alkalmas rá hogy megtartsam, semmi támogató környezet, a páromnak nem volt munkája egyáltalán iszonyú fiatal is volt, nekem sem volt munkám iskolába jártam.

Haragudtam akkor anyámra de végülis beláttam, az volt a helyes döntés. Elvégeztem az iskolát, dolgoztunk, megteremtettük a dolgokat és van 2 gyerekem azóta és nem lettem lelkisérült egy életre. Én azt mondom van amikor jobb annak a gyereknek ha nem születik meg.

2012. aug. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


20 évesen simán megtarthatod szerintem! :)

Anyukád biztos megfogja szeretni a babát, ha most nem is de mikor megszületett akkor igen. Aztán úgy is segíteni fog.

Gondold végig te mit akarsz!

Ha megtartod a babát akkor lehet megkíméled magad attól hogy egész életedben kísértsen, hogy lemondtál egy életről,mert más nem akarta.

Nem könnyű a helyzeted, de nyugodtan megtarthatod szerintem. Nem nekik kell átélni az abortuszból származó lelki fájdalmakat.

2012. aug. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
46%

Ha elveteted ,lelkileg össze fogsz törni,ennél sokkal sokkal jobban,soha nem fogod tudni feldolgozni mert más nem akarta,Te meg igen.Továbbá tönkre mehet a kapcsolatod a pároddal is,soha nem fogod se Neki sem a családodnak megbocsájtani.

Mert Ő már egy élet, a Te kisbabád,egy kisgyerek.

Ok,ha nem tudod megtartani,de add örökbe,mert ha elveteted abba tönkre is mehet az ember ha szereti azt a kis lényt.És akkor legalább élne,lenne egy családja,aki fel tudja nevelni.És van nyílt örökbe fogadás is.Én ezt tenném.

2012. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
27%

"De sajnos a baratom,edesanyam,baratom szulei,novere es parja elso reakcioja az volt,hogy nem maradhat meg a baba!!!"

Kérdező, ebből a társaságból a barátod véleménye az, ami mindenképpen megfontolandó, lévén neki ugyanannyi köze van az embrióhoz, mint neked. A többi, az tanács, amit vagy figyelembe veszel, vagy nem.

2012. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!