Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen haterrel es tortenettel...

Csajszibarackk kérdése:

Ilyen haterrel es tortenettel ti csinalnatok abortuszt? Annak fejeben, hogy te megtartanad a babat? (Nem itelkezest kerek hanem tanacsot! )

Figyelt kérdés

20eves lany vagyok,kozepsulimbol meg hatra van egy evem.Baratommal lassan 7honapja vagyunk egyutt,egyeb okok miatt mar 4honapja egyutt lakunk a szuleinel.Jelenleg 10hetes terhes vagyok,habar ez feltehetoleg nem pontos info,mert reg nem voltam orvosnal.

Kb 5-6hete derult ki h terhes vagyok,en elso gondolattol kezdve megakarom tartani a babat,vilag eletemben abortusz ellenes vagyok.De sajnos a baratom,edesanyam,baratom szulei,novere es parja elso reakcioja az volt,hogy nem maradhat meg a baba!!!Anyum.ezt 7gyerek utan mondja,baratom tesoja is tul van mar egy szuleseen.

Kezdetben nagyon sokat vitaztunk ezen baratommal,mert o egyaltalan nem akartam.felt,hogy az anyagiak miatt ez lehetetlen,meg neki az anyujanak kell segitenie anyagilag...

Majd eltelt egy kis ido es fkrdult a kocka,baratom megakarta tartani a babat,alberletet neztunk,nezett nekem vitamint,utana jartunk.dolgoknak..Majd en elutahtam par napra,es a csaladja telebeszelte a fejet h neki meg elnie kell,hogy o ehhez fiatal ott vannak az adossagai.stb S mar nem akarja a babat,(( Azt mondja a szive szakad meg,es szeretne ot de.most meg nem lehet;((

Edesanyumnak amikor wlmondtam o rogton azt kerdezte h most mi lesz,s oda lyukadtunk ki h nem akarja h megtartsam..Milesz az eletemmel..stb Sokat vacialtam azon h mi legyen hol azt mondtam anyumnak h marad hol hogy nem,szinte naponta vltozott..S ezen osszebalheztunl.s kozolte velem,hogy ot nem erdekli a baba,semmi.koze nincs hozza,semmi felelossege,es ha beteg a gyerek vagy barmi ot nem erdekli hagyjam.beken...O mar teljesen depis ettol az egesztol

Azota max az abortuazrol kepes beszelni arrol h en mit erzek soha!!!

Minden csaladtagom azt akarja ne tartsam meg..s annyira ezt mondogattak h keddre van idopontom beszelgetesrw;((( De annyira rossz,mert en akarom ot megtartanam...de swnki sincs melettem es ugy erzem egyedul maradtunk a babammal;(

Felek h mi lesz abortusz utan,valaha megbocsajtom-e magamnak;((( S hogy fogok a "csaladomhoz"viszonyulni;(

Hianyozno fognak a rosszulletek,a pcakom ami mar latszik;(((



2012. aug. 20. 06:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon örülök, hogy így döntöttél. Eddig csendben figyeltem a dolgok alakulását. Én is abszolút azon a véleményen voltam, hogy meg kellene tartanod. Egyértelműen érződött az írásodból, hogy te szeretnéd ezt a babát, és így egy abortusz akár egy életre tönkre tehet lelkileg. 19 évesek voltunk amikor az egyik barátnőm teherbe esett, de nem tartotta meg a babát, akkor megígértette velem, hogy vigyázok majd és ha lehet soha nem kerüljek ilyen helyzetbe, mert pokolian megviselte a dolog. Rám ez nagy hatással volt. Viszont sajnos mégsem úsztam meg a dolgot. Most vagyok 35, első babámat vártam, amikor kiderült, hogy genetikai rendellenessége van a babának, így a 19 hétben meg kellett szülnöm. Lelkileg még így is eléggé megviselt, hogy indolokolt volt a terhességmegszakítás. Mondtam is anyának, hogy nem tudom, akik egészséges babát vetetnek el, hogyan bírkóznak meg a lelkiismeretfurdalással.

(Félreértés ne essék, nem vagyok egyébként abortuszellenes, véleményem szerint ez mindenkinek a saját döntése, csak én lennék rá képtelen, hogy egészséges babáról lemondjak. És nem csak most, hanem 20 évesen is az lettem volna.)

2012. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim válasza:
kitartottál az akaratod mellett és most minden jól sült el.gratulálok hozzá,a szülők pedig hamarosan kötögetnek majd...nálunk is így volt.
2012. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:

mondtam én h megfognak lágyulni a szívek :)

majd mutogatod az uh-ás képeket ..és már támogatni is fognak:)

jól döntöttél..most már ne is szomorkodj..örülj neki h minden jóra fordult!:)

2012. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy így alakult. Kívánok egy boldog baba várást és könnyű szülést. Azért a pároddal beszélgessél el a hozzáállásáról, hogy szertnéd boldogan felnevelni a babátokat.
2012. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
A legjobb dönést hoztad!
2012. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:

Jaj, de örülök!!! A legjobban alakultak a dolgok! Ha anyagi gondjaid lennének, kérhetsz babakelengyét pl. az alfa szövetségtől: [link] vagy a kiáltás az életért alapítványtól: [link] Írj privátot is nyugodtan, és szerzek segítséget!

Boldog életet kívánok mindhármotoknak! :)

2012. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!