Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen haterrel es tortenettel...

Csajszibarackk kérdése:

Ilyen haterrel es tortenettel ti csinalnatok abortuszt? Annak fejeben, hogy te megtartanad a babat? (Nem itelkezest kerek hanem tanacsot! )

Figyelt kérdés

20eves lany vagyok,kozepsulimbol meg hatra van egy evem.Baratommal lassan 7honapja vagyunk egyutt,egyeb okok miatt mar 4honapja egyutt lakunk a szuleinel.Jelenleg 10hetes terhes vagyok,habar ez feltehetoleg nem pontos info,mert reg nem voltam orvosnal.

Kb 5-6hete derult ki h terhes vagyok,en elso gondolattol kezdve megakarom tartani a babat,vilag eletemben abortusz ellenes vagyok.De sajnos a baratom,edesanyam,baratom szulei,novere es parja elso reakcioja az volt,hogy nem maradhat meg a baba!!!Anyum.ezt 7gyerek utan mondja,baratom tesoja is tul van mar egy szuleseen.

Kezdetben nagyon sokat vitaztunk ezen baratommal,mert o egyaltalan nem akartam.felt,hogy az anyagiak miatt ez lehetetlen,meg neki az anyujanak kell segitenie anyagilag...

Majd eltelt egy kis ido es fkrdult a kocka,baratom megakarta tartani a babat,alberletet neztunk,nezett nekem vitamint,utana jartunk.dolgoknak..Majd en elutahtam par napra,es a csaladja telebeszelte a fejet h neki meg elnie kell,hogy o ehhez fiatal ott vannak az adossagai.stb S mar nem akarja a babat,(( Azt mondja a szive szakad meg,es szeretne ot de.most meg nem lehet;((

Edesanyumnak amikor wlmondtam o rogton azt kerdezte h most mi lesz,s oda lyukadtunk ki h nem akarja h megtartsam..Milesz az eletemmel..stb Sokat vacialtam azon h mi legyen hol azt mondtam anyumnak h marad hol hogy nem,szinte naponta vltozott..S ezen osszebalheztunl.s kozolte velem,hogy ot nem erdekli a baba,semmi.koze nincs hozza,semmi felelossege,es ha beteg a gyerek vagy barmi ot nem erdekli hagyjam.beken...O mar teljesen depis ettol az egesztol

Azota max az abortuazrol kepes beszelni arrol h en mit erzek soha!!!

Minden csaladtagom azt akarja ne tartsam meg..s annyira ezt mondogattak h keddre van idopontom beszelgetesrw;((( De annyira rossz,mert en akarom ot megtartanam...de swnki sincs melettem es ugy erzem egyedul maradtunk a babammal;(

Felek h mi lesz abortusz utan,valaha megbocsajtom-e magamnak;((( S hogy fogok a "csaladomhoz"viszonyulni;(

Hianyozno fognak a rosszulletek,a pcakom ami mar latszik;(((



2012. aug. 20. 06:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
0%
Hát nagyon nehéz ez a helyzet :( De ha egy mód is van rá, tartsd meg. Biztos azért segítene valaki anyagilag is, a sulit be lehetne fejezni estin is gondolom. Szurkolok Neked hogy a legjobb döntést hozd.
2012. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
14%

én még tanácsot sem szeretnék adni..mert nem tudok..

de azt tudom h ha megtartod és meglátják a rokonok családtagok..nagyon megfog lágyulni a szívük..meg a barátodnak is :)

2012. aug. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
22%

#12 - vagy igen, vagy nem, az ilyent biztosra állítani elég nagy merészségre vall. Valójában még a mindkét fél által kívánt és várt gyerek sem ritkán robbantja szét a kapcsolatot (tessen szétnézni a válás rovatban), ha az egyik fél tényleg nem akarta, akkor meg az aritkább, hogy a pár még néhány év múlva együtt van. Az én ex párom is szépen becumizta ezt a "nagyon megfog lágyulni a szívük..meg a barátodnak is" - dumát... és hát baromira nem ez történt...

Itt a kérdés kb az, hogy Kérdező párja valóban nem akarja most ezt a terhességet, vagy csak megy a többiek után. Utóbbi esetben lehet igazad.

2012. aug. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
39%

szia!

én majdnem hogy pont ebben a helyzetben voltam, csak 18 évesen. teljesen bepánikoltam, utolsó évem volt a suliban, már felvettek a fősulira, természetesen egy percet se melóztam addig. az apja meg akarta tartani ő tartotta bennem a lelket addig, amíg a karrierista anyja tele nem beszélte a fejét és kitalálta h vetessük el. én nem akartam elvetetni, mondtam neki elmehet, csinálhat amit akar én megtartom. persze tökre be voltam szarva. anyám nekem se örült, csak vallásos, ezért nem mondta, hogy vetessük el. apám meg a testvérem mellettem álltak. a barátom szülei meg kijelentették, hogy ők semmiben nem segítenek. a két tűz közé szorulásnak öngyilkosság lett a vége... a baba megmaradt. azóta eltelt 10 év és én imádom a gyerekemet. életem legjobb döntése volt, hogy megtartottam.


a te sztoridhoz pedig: döntsd el te egyedül, hogy mit szeretnél, ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted. aki azt mondja, vége az életednek, ha megtartod az hazudik. utána még mehetsz egyetemre stb én is mentem. a családod szeretni fogja a babát, teljesen más ha már megszületik. bele se gondolnak, mit kérnek tőled azzal, hogy el akarják vetetni. tény, hogy egy gyerek rengeteg lemondással jár, döntsd el, hogy ez neked megéri e (bulik, barátok hirtelen eltűnnek, lenéznek az emberek h korán vállaltál gyereket, beszólnak, lehet hogy csórók lesztek egy dbig) nekem megérte. idővel rendeződtek a dolgok. és olyan emberek is segítettek (pl tanáromtól kaptam babaruhákat..) akiről sose gondoltam volna.

én drukkolok nektek és a babának, majd írd meg, hogy döntöttél

2012. aug. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:
Egeszen addig mig nem voltam.tole tavol akarta,tan jobban is mint en.Terhesvitamint nezett nekunk a neten,penzes dolgoknak is utana kerdezett,fejeben mara gondolattal jatszott hogy o az apukaja hogy fogsz jatszani vele;((( Szeretgette a pocimat,meg minden;(((.Aztan elmentem par napra es akkor beszelt vele a csaladja amikor en tavol voltam...!!Velen sosem beszeltek pedig itt voltam meg a temat sem hoztak fel..S kapora jott nekik h nem vagyok vele;(( Es mire visszajottem mar nem akarta a a babat,nemis szeretgeti a pocimat es total maskent beszel rola mint eddjg..A csaladja szavait gondolatait velem felfedezni a nondataiban;((( S nagyon faj;((( Nem ra eroltetni szeretnem es nemis eroszakoskodni,de tidom h megtudnank oldani s mindent megtudnank adni a gyerekunknek;((( S ezert faj az egesz most nekem nagyon;(((
2012. aug. 20. 11:15
 16/76 anonim ***** válasza:
0%
pontosan tudom, hogy mit érzel. én is örjöngtem annak idején vele, hogy mekkora patkány, hogy arra hajlik, amerre a szél fújja stb. nálunk az lett a vége, hogy mondtam neki menjen el, nem kell gyerektartás semmi én egyedül is bevállalom a gyereket. akkor kellett neki néhány nap, míg lenyugodott, aztán előkerült, hogy ő is akarja a gyereket és nem érdekli, hogy mit mondanak az anyjáék. csakhogy ők meg nem adták fel. 4hónapos terhes voltam, mikor meghalt.
2012. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:
Uramisten,nagyon sajnalom;(( Baratom egyebkent mondott mar ilyet a napokba h vonat ala ugrik mert mar nem birja;(( Ma is jonnek hozzank tesojaek es azt mondta el ne merjek menni,meet nem akarja egyedul vwgig hallgatni a papolasukat...;((( De kozben ugye abortuszra osztokel;(((
2012. aug. 20. 11:41
 18/76 anonim ***** válasza:
0%
sajnos ezt az időszakot túl kell élned, meg számítanod arra, hogy piszkálni fognak végig a terhesség alatt. a család gondolom abbahagyja a piszkálást, ha már nem lehet elvetetni, de nayon bunkók tudnak lenni az emberek. én tiszta lelkibeteg voltam annak idején emiatt. ráadásul annyinak se néztem ki, amennyi voltam. mennyi idős terhes vagy?
2012. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:
Papiron 10het 2napos..De 6 hete vtam.utoljara orvosnal szal lehet nagyobb is;(( De a szivem szakad mar meg komolyan..Hnap mit mondok csaladvedelmisnek h en megakarom tartano de korulottem mimdenki azt mondja ne tartsam meg azert vagyok itt?!:O;((( Vagy mi..;((
2012. aug. 20. 12:05
 20/76 anonim ***** válasza:
18%
mikor jött meg utoljára? a 12. hétig lehet elvetetni. próbáld eldönteni, mi legyen a sorsa a babának és ahhoz tartsd magad. a családvédelmis se fogja helyetted eldönteni, bár lehet, hogy megpróbál vmilyen irányba befolyásolni, de ezt neked kell eldöntened
2012. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!