Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen haterrel es tortenettel...

Csajszibarackk kérdése:

Ilyen haterrel es tortenettel ti csinalnatok abortuszt? Annak fejeben, hogy te megtartanad a babat? (Nem itelkezest kerek hanem tanacsot! )

Figyelt kérdés

20eves lany vagyok,kozepsulimbol meg hatra van egy evem.Baratommal lassan 7honapja vagyunk egyutt,egyeb okok miatt mar 4honapja egyutt lakunk a szuleinel.Jelenleg 10hetes terhes vagyok,habar ez feltehetoleg nem pontos info,mert reg nem voltam orvosnal.

Kb 5-6hete derult ki h terhes vagyok,en elso gondolattol kezdve megakarom tartani a babat,vilag eletemben abortusz ellenes vagyok.De sajnos a baratom,edesanyam,baratom szulei,novere es parja elso reakcioja az volt,hogy nem maradhat meg a baba!!!Anyum.ezt 7gyerek utan mondja,baratom tesoja is tul van mar egy szuleseen.

Kezdetben nagyon sokat vitaztunk ezen baratommal,mert o egyaltalan nem akartam.felt,hogy az anyagiak miatt ez lehetetlen,meg neki az anyujanak kell segitenie anyagilag...

Majd eltelt egy kis ido es fkrdult a kocka,baratom megakarta tartani a babat,alberletet neztunk,nezett nekem vitamint,utana jartunk.dolgoknak..Majd en elutahtam par napra,es a csaladja telebeszelte a fejet h neki meg elnie kell,hogy o ehhez fiatal ott vannak az adossagai.stb S mar nem akarja a babat,(( Azt mondja a szive szakad meg,es szeretne ot de.most meg nem lehet;((

Edesanyumnak amikor wlmondtam o rogton azt kerdezte h most mi lesz,s oda lyukadtunk ki h nem akarja h megtartsam..Milesz az eletemmel..stb Sokat vacialtam azon h mi legyen hol azt mondtam anyumnak h marad hol hogy nem,szinte naponta vltozott..S ezen osszebalheztunl.s kozolte velem,hogy ot nem erdekli a baba,semmi.koze nincs hozza,semmi felelossege,es ha beteg a gyerek vagy barmi ot nem erdekli hagyjam.beken...O mar teljesen depis ettol az egesztol

Azota max az abortuazrol kepes beszelni arrol h en mit erzek soha!!!

Minden csaladtagom azt akarja ne tartsam meg..s annyira ezt mondogattak h keddre van idopontom beszelgetesrw;((( De annyira rossz,mert en akarom ot megtartanam...de swnki sincs melettem es ugy erzem egyedul maradtunk a babammal;(

Felek h mi lesz abortusz utan,valaha megbocsajtom-e magamnak;((( S hogy fogok a "csaladomhoz"viszonyulni;(

Hianyozno fognak a rosszulletek,a pcakom ami mar latszik;(((



2012. aug. 20. 06:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim válasza:
egyébként lassan az időből is kifutsz,1-2 hét múlva már az orvos azt fogja mondani hogy nem veszi el..oda is vizsgálatok kellenek,időpontok,családsegítő szolgálatnál jelentkezés,ahol 3 napos gondolkozási időt adnak,az is 1-2 hét mire odajutnál,lehet már nem is vállalnak.
2012. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 A kérdező kommentje:

Naaah fogtam magam,s amielott

elmennek az 12es idopontomra

eljottem nogyogyaszhoz,s ha azt

mondja kifutottam az idobol illetve

necces akkor marad a baba es kesz!

Amugy sem lehetne mut tenni,de igy

egy rosst szava nem lehet hozzam

egyik csaladnak sem.!Ha meg

nem,akkor..de erre most nem

gondolok!Ugy lesz ahogy isten akarja!!

2012. aug. 21. 08:40
 43/76 Orsi_ ***** válasza:

szia! mit mondott a nögyogyasz?

Orsi

2012. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:
Meg varok,de amint megvizsgalt irok!
2012. aug. 21. 08:53
 45/76 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudok neked ebben érdemben segíteni és tanácsot adni csak az én gondolatomat írnám le neked. Szóval, szerintem két emberre tartozik a baba vállalás rád illetve párodra. Én is totál ki szoktam akadni amikor a családból olyan emberek akarnak bele szólni a mí életünkbe akinkek köze nincs hozzá. Ilyenkor megpróbálhatod azt, hogy elmondod neki, hogy elég nagy vagy már hozzá, hogy egyedül döntsél a sorosotokról. A másik a pároddal meg le fog kelleni ülni, hiszen ez nem járja, hogy ha a szülei b-t mondanak akkor ő is és teljesen elfordul mellőled. Javaslom azt, hogy négy szem közt beszélgess el vele, mondja el az érzéseit ez ügyben. Mond el neki, hogy saját szavaival mondja el és nem akarod azt érezni, hogy azt mondja amit te illetve a családja mond.

2012. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nagyon nagy a nyomas rajta..es raadasul o anyucipi pici fia,mert kozte es a novere kozott 14ev van:/ Nem tudok mar vele erdemben beszelni,mert elzarkozik es ink nem beszel a dologrol komolyabban:(
2012. aug. 21. 10:22
 47/76 anonim ***** válasza:
0%
nem hagyhatod, hogy masok dontsenek a te babad sorsarol. ez gyakorlatilag buncselekmeny, es ezert siman feljelenthetned a csaladtagjaidat, hogy ilyenre kenyszeritenek. anyamat meg reg szembekoptem volna ha ilyet mond nekem hogy hazudjak az abortusz miatt. egy anyanak az lenne a feladata hogy a barmilyen donteseben tamogassa a gyereket, nem az hogy rakenyszeritse egy biztosan rossz dontesre!!
2012. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:

45dik hozzászóló vagyok. Azért tanácsoltam azt, hogy négy szem közt beszéljetek erről a dologról. Mert ha megtartjátok a babát akkor nektek 2tőknek kell felnevelni őt és ha mindenki csak beleszólna akkor nem lenne egy rendszer a gyerek életébe. (Tudom van egy 21 hónapos lányom, és bizony a nagyiknak és nekem is teljesen más az elképzelésünk) na abból sem lenne semmi jó.

Kívánnom, hogy sikerüljön úgy az életed, ahogy szeretnéd.

Várom a válaszod, hogy végül is mit mondtak az uh-on.

2012. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
0%

"ez gyakorlatilag buncselekmeny, es ezert siman feljelenthetned a csaladtagjaidat, hogy ilyenre kenyszeritenek" - előző, itt a Btk, megmutatnád?

[link] (magzatelhajtás 169.§)


(félreértés ne essen, szerintem sem jó, ha ebbe az érintett 2 félen, a nőn és a férfin túl más is beleszól a véleménye elmondásán túl, de az meg rohadtul unalmas, hogy a beteg amcsi krimiken szocializálódott válaszadók mindenre megállapítják már, hogy "ez bűncselekmény")

Nem, nem bűncselekmény az, ha valaki a törvényi kereteken belül maradva presszionál valaki mást az általa elképzelt irányba. Legfeljebb bunkóság.

2012. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
0%
... ja és persze a bunkóságon túl hülyeség is, mert az emberek zöme ilyenkor "csakazértis" fog dönteni.
2012. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!