Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegem ota alig tudok...

Terhessegem ota alig tudok allni, allandoan szedulok es az ajulas kerulget. Alacsony a vernyomasomis, de mindig az is volt. Nem birok bevasarolni menni, es az ulestol meg bedagad a labam. Jar meg valaki ebben a cipoben?

Figyelt kérdés
Gyomorfajas, mindentol, amit eszem puffadok, pedig mostanaban megnott az etvagyam is. A derekfajasrol meg ne is beszelek. Olyan ez, mintha lappangana benned vmilyen virus. Ezeket a "problemakat" leszamitva nagyon elvezem a terhessegem, imadom, hogy a gyerkoc annyit mozog es csuklik. Rengeteg zenet hallgatun es sokat beszelek hozza, meselek neki:). 31km

2012. aug. 26. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
A lábdagadásod természetes már ennyi idősen, polcold fel amikor csak tudod! A vérnyomásod miatt esetleg igyál napi 1-2 bögre tejeskávét, vagy capucino-t, talán segít. Jó babavárást!
2012. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mofilda válasza:

Védőnőként azt tanácsolom neked, hogy ha szédülsz, azonnal csücsülj le, lehetőleg nyitott ablak mellé. Reggel és este jó egy kis séta (amennyi jól esik).

A láb dagadás tipikus várandósság alatti tünet, ülésnél polcold fel a lábadat, ne viselj szoros zoknit (habár mostanság a zoknihordás veszélye nem igazán kerülget), körözgess a lábfejeddel és át is masszírozgathatod.

A derékfájásra jó az un. cicahát gyakorlat, amikor 4kézláb helyzetben domborítod a hátadat lefelé lógó fejjel, majd utána homorítod úgy hogy a fejedet a plafon felé irányítod. Ezt egymás után csináld meg többször.

Az étkezésnél pedig:

Sok folyadék, többszöri kis adagok, és a puffasztó ételek kerülése.

Kívánom, hogy szép, egészséges babátok szülessen! :)

2012. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!!!!
2012. szept. 2. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos lehet homorítani? Nagyon-nagyon sok helyen olvastam a domborítást, de a homorítást tiltják. Sajnos az én lábam is dagad a 3. héttől, és egy sportcipőn és az itthoni papucson kívül nincs az a cipő, amit fel tudnék venni. Így sajnos egész nyáron hosszúnadrágban, zokniban és sportcipőben mentem ki. :( Nagyon vártam a nyár végét, mert napközben be voltam zárva a lakásba.

26hkm

2012. szept. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én immel-ámmal szoktam itthon "kismama jógázni" DVD-re és a gyakorlatsorok között is csak a domborítás szerepel, viszont nagyon jót tesz a hátamnak a 40 perces mozgás. A terhességem elején rendszeresen végig csináltam, mostanában meg kell magam erőszakolni. Bár kb. egy hete vasat szedek és be kell valljam javult az állapotom, most már picivel aktívabb vagyok, kevésbé fáradékony. De sok ülés után vagy éppen napközben étkezés után még mindig megduzzad a lábam és a szandálomba már nem férek bele:). Viszont lassan vége a kánikulának és ez talán enyhülést hoz ennek a kellemetlenségnek. De te is pihenj sokat!!
2012. szept. 3. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, olvasod-e még, de hátha.... Nekem is alacsony mindig a vérnyomásom, én is azt hittem, emiatt szédülök kismamaként. De kiderült, hogy vérszegény vagyok. Femibion vasat kell szednem a dokim tanácsára, el is múltak a szédülések.
2012. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is javasolta még az orvos, de a vérképem alapján nem voltam vashiányos, így nem hallgattam rá. De 2 hete elkezdtem szedni drogériákban is kapható vastartalmú étrendkiegészítőt (Kräterblut) és ettől tényleg energikusabbnak érzem magam és székrekedéses mellékhatása sincs:). De azért sokat pihengetek. Te hány hetes kismama vagy?
2012. szept. 7. 15:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Most nézem csak, hogy írtál. Én már a "végét járom", 34. hétben vagyok. Örülök, hogy jobban vagy kicsit!
2012. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!