Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez most mi? Mit kellene...

Ez most mi? Mit kellene csinálnom? SOS!

Figyelt kérdés

36+2 hetes kismama vagyok, cedrvixem 2222 és a nyákdugóm már a múlt héten távozott.


Kb 2 órája fáj a hasam alja, olyan közepes erősségű mensi görcsöt érzek a szeméremcsontomtól egészen a köldökömig. (nem időközönként, hanem folyamatosan) Néha keményedek is, de az nem fáj, csak olyan nehéz lesz ahasam tőle. Kicsit fájdogál a derekam is, de az nem vészes. Ma már kétszer volt székletem, de nem hasmenés jellegű.


Holnap megyek a dokimhoz.


2012. aug. 27. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy meleg vizes zuhanyt.

Ha nem múlik ez után sem, akkor várhatod hogy a fájások rendszereződnek.

Gratulálok, szerintem ebből nemsokára baba lesz!:)

2012. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ülj be egy kád meleg vízbe (ne forró, de kellemes meleg) és próbálj ellazulni.

Mérd a keményedések idejét. Ha indulna a szülés, akkor rendszereződni fognak és sűrűsödni.

Ha leáll, akkor jóslók. Egyik babámmal az utolsó 3 hetet így töltöttem.

Lényeg hogy nincs semmi baj, ha esetleg beindulna, akkor is elég nagy már, nem lesz semmi baj.


Ja, a jóslók kb. 20-30mp-esek, a szülési fájások pedig 40-60mp-ig tartanak. Azt csak félve írom, hogy azok sokkal jobban fájnak, mert tudom, hogy vannak néhányan, akiknél nem olyan erős...


Minden jót!

2012. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a múltkor kerültem ismét kórházba,szintén folyamatos volt a fájás,tehát nem volt közte szünet(mondjuk nekem ketté akart törni a derekam kb.),nekem akkor azt mondta a szülésznő,hogy csak jósló. Nem múlik el meleg(nem forró) zuhanyra? vagy kis sétára? én a helyedben betelefonálnék a szülészetre,hogy mit mondanak,és ha semmire sem múlik el,akkor pedig bemennék. (legalábbis én ezt csináltam)

35hkm

2012. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ne haragudj,de te most komolyan itt kérdezősködsz,ahelyett,hogy kihívnád az orvost? szerinted látatlanban itt bármelyikünk is tud majd értelmes dolgot mondani? hívd ki az orvost azonnal! főleg,ha meg van keményedve!!!!!!!!!!!!!!!
2012. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

bocs, kicsit sokszor írtam a "semmi bajt", megszakítottam az írást közben... :D

2

2012. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Ez jó időzítés, nézzétek mindenki ugyanakkor küldte az üzijét!:)))

2012. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Drága 4!


Miért kell pánikot kelteni?

36 hetesen teljesen normális dolgok történnek Kérdezővel. Nem vérzik, nem ájult el, semmi veszélyes nincs. A "néha keményedik" a legtermészetesebb ennyi idős terhesen.

2012. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze,Kedves Kérdező,nehogy bepánikolj a 4-es miatt :)

Nem lesz már ennyi idősen semmi baj a picivel,sok kórházban már a 36.héttől sem mondják korababának,van ahol meg 37,de változó. Tehát ha tényleg szülsz,akkor is örülni kell,hogy babázhatsz,mert már nem lesznek gondok a drágáddal :)

Azért írj majd,hogy mi történt Veletek,hogy hol tartotok :)

3-as voltam :)

2012. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást és a kedves szavakat! Mindjárt ebédeltetem és altatom a kisfiamat és utána megpróbálom a meleg fürdőt. Ha nem múlik el kora délutánig, akkor hívom a dokimat. A múlt héten is volt egy csomó jóslóm és keményedésem, ami miatt voltam is dokinál (3 alkalommal is), de mindegyikre azt mondta, hogy normális. Viszont most már kicsit hányingerem is van és ez, hogy ma már kétszer voltam nagy WC-zni, kicsit megijesztett. Ilyen még nem volt és sokat olvastam, hogy van akinek ilyenkor már tisztul a szervezete. Hát nem tudom, kicsit félek és elég bizonytalan vagyok. :(


Azért nem rohanok egyből be a klinikára, kedves 4-es válaszoló, mert itthon van velem a 3 éves kisfiam, akit nem cipelhetek magammal. (be se ebgedik, meg ha megvizsgálnak az is egy csomó idő, addig meg nincs aki vigyázzon rá). A férjem tőlünk 40 km-re dolgozik. A szüleim 70 km-re laknak, az anyósomék pedig 500 km-re. tehát nem tudom kire bízni a kisfiam, viszont a férjemnek már szóltam, ha esetleg van valami komoly vagy, ha nem múlik, akkor tudjon indulni haza.

2012. aug. 27. 11:37
 10/11 anonim ***** válasza:

mi a helyzet kérdező?

Elmúlt a keményedés?

2012. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!