Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira kíváncsi vagyok, mit...

Annyira kíváncsi vagyok, mit csinálnak azok akik mindössze 3 kg-ot vagy még annyit se híznak a terhességük alatt? Koplalnak, vagy "csak" a szénhidrátot iktatják ki teljesen? Egyébként szerintem lehetetlen.

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 07:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Bizonyára igazuk van azoknak akik azt írják, hogy akik csak ilyen keveset híznak azoknak eleve volt valamennyi feleslegük.

Nem idegesítem magam ezen, csak kicsit bosszantó és érthetetlen számomra és mindig arra gondolok, hogy valamit biztos nagyon rosszul csinálhatok, bár hozzá kell tennem egyszer nem hánytam, nem voltam rosszul eddig, és az étvágyam is mindig szuper volt kezdetektől.

Ja, és leszoktam a cigiről ami szerintem szintén hozzájárul/t a súlynövekedéshez.

Hasonlóan az egyik kedves válaszolóhoz korábban 1 kg-ot képtelen voltam hízni akármennyit ehettem.

Egyébként 169 cm 56 kg-ról indultam, most vagyok 61kg...ha ha "csak" 15 kg plusz lenne a vége én örülnék neki...

2012. aug. 29. 08:30
 12/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyforma alkatok.

Barátnőmmel kb. egyszerre voltunk terhesek (ő a harmadikkal, én a másodikkal.

Neki sem volt 2-3 kilónál több feleslege, én sovány voltam (49 kg a 162 cm-hez). Ő 5 kilót hízott szülésig, én 23-at. Hozzá kell tennem, hogy soha senki nem mondta, hogy sok lenne (a védőnőt leszámítva, aki pampogott egyszer, én meg mondtam neki, hogy amíg az orvos nem szól, addig hagyjon). Kikerekedett az arcom, de jól néztem ki.

Utána: barátnőm szoptatás alatt felszedett 10 kilót, amit azóta sem tudott leadni (4 éves a gyermeke), én meg a babám fél éves korára már a régi voltam.

Sőt, azóta én is megszültem a harmadikat, akivel "csak" 13 kilót híztam, mert cukor miatt 180 Ch-n voltam, de ebből a 13 kilóból SEMMI nem látszott, az arcom még szülés környékén is sovány volt kifejezetten, csak a combomra jött fel valami. Most 3 hónapos a babám, és azt remélem, hogy már nem nagyon fogyok tovább, 53 kiló ideális lenne, de ahogy magamat ismerem, nem marad így...


Szóval a terhesség alatti hízás még nem minden. Máshogy használja fel a szervezetünk, nem szabad másokhoz viszonyítani, azt kell nézni, hogy az adott kismama jól van-e a bőrében, egészséges-e stb.


Boldog babavárást Neked!

2012. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Pl. úgy,hogy nem nagyon kívánnak enni...így vagyok én most,a 3.gyerkőccel.Igaz,hogy én 6 kg-nál tartok(a héten fogytam 0.5 kg-t),de nem kezdtem túlsúlyról(172/65).Ja,és a 36. hétben vagyok.Ez már a terességem eleje óta így van.Nem voltam rosszul,nem volt szagundorom,hányingerem,ám amint 1 zsemlényi mennyiségnél többet ettem(bármiből),olyan érzésem volt,mintha kő lenne a gyomromban,és már jött is ki.Ez most is így van.
2012. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Disi ***** válasza:
Egy ismerősöm végighányta az egész terhességét. Ennek köszönhetően kisebb súllyal ment szülni, mint amennyi elinduláskor volt. Ráadásul végigstresszelte az egészet, hogy a babának emiatt ne legyen baja, jusson neki elég tápanyag a fejlődéshez. Szerintem ezen nincs semmi irígylésre méltó.
2012. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Akit én ismerek és nem hízott sokat, ő is kisebb súlyfelesleggel kezdte a terhességet. Az elején az állandó rosszullétektől, hányástól csak fogyott, így nem volt nehéz "csak" pár kilót híznia.


Ráadásul, aki cukordiétán van, az pláne nem hízik annyit.


Aki sokat hízik sem mindig sokat eszik, lehet vizesedik vagy sok a magzatvize és minden plusz kiló csak a pocakon van.


Ne hasonlítgasd magad másokhoz. Különbözőek vagyunk.

A lényeg, hogy odafigyelsz, sok zöldséget és gyümit eszel, változatosan táplálkozz és nem lesz gond :)


Én 26 hetesen +5 kg-nál tartok.

Majd utána leadjuk!! :))

2012. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

szerintem minden terhesség más és más még ugyanannál a kismamánál is.

Én eleve vékony vagyok, de mindig normális étvágyam volt. Most 18 hetes vagyok, eddig 1 kg-t híztam csak, mert állandóan úgy érzem, hogy tele vagyok...nagyon rossz és megmagyarázhatatlan érzés..ezért csak keveset tudok enni..ez van, de még változhat:-)

2012. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

160 cm vagyok és ehhez 75 és fél kg-al estem teherbe. 80 kg-al mentem szülni. Szóval mindösszesen 4 és fél kg-ot híztam. Szóval volt súlyfeleslegem, aggódtam is, hogy miért nem hízok, mivel ugye mindenhol azt hallani, hogy 6-8 kg-ot legalább hízni szoktak, meg még többet is, meg is említettem az aggodalmat a védőnőnek, aki erre annyit mondott, hogy a baba nagyon szépen tud fejlődni, mert van miből, mert van rajtam felesleg. És igaza lett, mert teljesen egészségesen született a kisfiam, ráadásul nem is kicsinek. 3960 gramm és 54 cm volt, mikor megszületett.

Egyébként nem koplaltam a terhességem alatt, mindent ettem, a képviselő fánkért és a somlói galuskáért voltam oda a legjobban!:)

De rengeteget volt hányingerem, jó sokáig is és hányós is voltam. Azért ez is hozzá tartozik az igazsághoz. Bár egy rokonommal együtt voltunk terhesek, ő még nagyobb súlyfelesleggel indult, neki sima hányinger, hányásmentes terhessége volt, ő is evett mindent, ami jól esett neki és 6 kg-ot hízott a terhessége alatt és 3330 grammos kislányuk született.

Akik viszont eleve vékonyan kezdték a terhességet a környezetemben, ők híztak a végére több mint 10 kg-okat.

2012. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Én 57 kilóval indultam az elején (165 centimhez), és az elején simán lement 4 kiló (ami ezek szerint felesleg volt). Nem hánytam, nem volt bajom, jókat ettem.

Végül 60 kilóval mentem szülni, tehát eredeti súlyomhoz képest 3 kiló jött fel (amúgy 7 a fogyástól számolva).

Pedig ettem rendesen, és nem vontam meg semmit magamtól.

Akinek több feleslege van, annál valóban teljesen igaz, hogy először a belső tartalékokat "éli fel" a baba. S úgy látszik nálam is voltak tartalékok, pedig nem vagyok egy nagydarab, és tényleg nem vontam meg semmit magamtól, a terhesség közepén állandóan csak csokitortát kívántam, és ettem is bőven.

2012. aug. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező 169 cm-hez 56 kiló voltál, nem csoda hogy hízol, 19 es volt a Bmi-d majdnem az alultáplált kategória:) Akinek ilyen a súlya annál eleve még 13-15 kiló sem számít sok hízásnak terhesen. Normál súllyal 8-10 kiló, túlsúlynál 7-8 kiló a max ami megengedett.
2012. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok:

én 170 cm és 60 kg ról indultam és én sem zabáltam, mégis 16,5 kgnál tartok. én sem voltam sosem rosszul (3 hétig az elején, de mindig csak alkalmanként 10-20percig tartott), jó étvágyam volt, minden leletem szuper volt eddig, a kánikulai bokaduzzadáson kívűl semmi gondom nem volt. sem a dokimat, sem a védőnőmet teljesen nem érdekli a hízás, szerintük túl nagy figyelmet szentelnek ennek az emberek, orvosok manapság, és a szervezet tudja, hogy az adott szervezetnél kell e tartalékolnia vagy sem. és igen a genetika is számít, húgommal egyszerre várjuk a babákat 3 hét különbséggel és ugyanolyan ütemben hízunk mindketten. nem tudom én sem mennyi lesz a vége, és csak én szoktam egyedül ezen beroncsizni, de próbálok arra gondolni, hogy a szoptatás miatt is tartalékol a szervezetem. sógornőm most a 2.babánál iszonyúan figyelt hogy beleessen a 12kgos hízásba és bár sikerült neki, de a szoptatás megkezdésétől rögtön vissza is kezdett kúszni néhány kg...másik barátnőm szintén 12kgos hízásra törekedett, sikerült, de nem tudott szoptatni, így visszafogyott minden gond nélkül, csak nem sikerült anyatejet kapnia a gyerkőcnek:( nem tudom, sztem ez sokmindentől függ ki mennyit hízik, és az sem biztos hogy fogunk 36 után, sokan akkor már nem híznak és azt mondják ami akkor jön, általában már csak víz...koncentráljunk inkább a babáinkra!:)


33hkm

2012. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!