Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira kíváncsi vagyok, mit...

Annyira kíváncsi vagyok, mit csinálnak azok akik mindössze 3 kg-ot vagy még annyit se híznak a terhességük alatt? Koplalnak, vagy "csak" a szénhidrátot iktatják ki teljesen? Egyébként szerintem lehetetlen.

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 07:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm végig hányta a terhességet és 1 kg-ot hízott.
2012. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Szia



37 hetes vagyok 3 kilót híztam. Ennek a következők az okai:


-volt rajtam alapból kb 5 kiló súlyfelesleg

- az első 16 hétben nagyon rosszul voltam, nem bírtam semmit enni max egy kis gyümölcs vagy zöldség

- van egy 3 éves fiam, aki nagyon sokat mozog, így én sem a kanapén ültem az elmúlt 37 hétben :)

- 28. hétig dolgoztam, sokat kellett lépcsőznöm és sétálnom, szinte egész munkaidő alatt lábon voltam (tanár vagyok)

- és végül az utolsó trimeszterben újra elment az étvágyam. megint alig tudok enni. Viszont most nem a rosszullétek miatt, hanem mert a baba akkor, hogy nyomja a gyomrom (és tegnapelőtt óta többször van székletem, és tegnape ste hánytam megint, gondolom tisztul a szervezetem)


Tehát én ezek miatt nem híztam. Mondjuk nem is nagyon bánom. Nem diétáztam, mindent ettem amit megkívántam (bk-es kaját is és sütiket, péksütiket is). A babám nagyon jól fejlődik. És az én orvosi értékeim is mindig tökéletesek voltak.


37 hetes kismama

2012. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Némelyik igencsak elgondolkodtatott...

Igen, mindenki más alkat, ki kisebb ki nagyobb szerencsével megáldva:)de a lényeg valójában nem is ez, mint ahogy ezt mindenki tudja, hanem az az apró kis CSODA ami odabent fejlődik,növekedik... Az, hogy ezt a csodát megélni plusz 3 vagy plusz 23 kg-ba kerül az már lényegtelen...

Ehhez kívánok Mindenkinek mosolygós, boldog napokat, hónapokat!

2012. aug. 29. 10:15
 24/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Jót mosolyogtam a kérdéseden.


Én 174cm-hez, 85 kilóval kezdtem a terhességet, tehát nem voltam nádszál :) A 25ik hétig étvágytalanság miatt fogytam 5 kilót. Azaz 79,8 voltam a védönőnél.

Most a 34ik héten tartok és 83,7kiló vagyok. Azaz még mindig kevesebb mint amivel kezdtem. Az is lehet, hogy pont utolérem magam, de lehet h 1-2 kilóval túllépem.


Ez egyébként normális jelenség azoknál akik némi felesleggel kezdték a terhességet. Ha belegondolsz nálunk a babának van miből elvennie, mig egy 55 kilós anyukánál nincs :)

Egyébként a fehér kenyértől a szalonnáig mindent eszek és ettem is. Csak a nasit iktattam teljesen az étrendemből , helyette sok sok gyümölcs van.... azaz rengeteg :D


34hkm

2012. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

én mindkettő gyermekemnél 14-15kg körül híztam.

47kg voltam (167cm) és 61kg a szülőszobán.

Ettem ami jól esett.sok gyümölcsöt,salátát,de volt nasi is és péksüti is,ha megkívántam.

Én mindig csak a védőnőnél álltam mérlegre különben egyáltalán nem néztem mennyit hízok.

szülés után 4hónappal már újra 48kg voltam.

Most a harmadikat várom,kíváncsi vagyok mi lesz.

2012. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Pontosan leírták a többiek, mik lehetnek az okai, ha valaki keveset hízik, esetleg fogy a terhesség alatt.

Egy dolog nem igaz: a baba nem tudja az anyuka tartalékait felélni! Azt csak az anyuka szervezete tudja energiává alakítani, és saját maga felélni. A baba a méhlepényen keresztül kapja a tápanyagokat abból, amit az anya éppen bevisz a szervezetébe. Ezért veszélyes fogyókúrázni terhesség alatt, mert anyuka szervezete nem sínyli meg, ha van tartalék, de a baba igen. (Már a cukorbetegség miatti CH diéta, abban annyi tápanyag megvan, ami a babának kell, és az előírt mennyiséget be is kell vinni, annál nem csak többet nem szabad enni, hanem kevesebbet sem, mert az veszélyeztetné a babát. Persze anyuka simán fogyhat mellette, mert a saját tartalékait is elkezdi felélni. A szervezetünk "okos", mindig elsősorban a babának juttatja azt amire szüksége van, ha marad még anyukának is belőle, megkapja, ha nem, akkor elkezdi felélni a tartalékokat.


Egyébként meg ne aggódj, és ne hasonlítsd magadat másokhoz, mert mindenki más. A terhesség amúgy is egy eléggé egyedi állapot, sok minden megváltozik alatta.

2012. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Masodik fiammal vagyok 36 hetes terhes es meg csak 5 kg-t hiztam.

Hogy lehetseges? Hat ugy,hogy az 5.hettol van hanyingerem es meg mindig nem mult el,ugy tunik mar igy marad. Az elejen meg fogytam is,majdnem korhazba kerultem kiszaradassal.

Es extra nagy etvagyam sincs, igyekszem enni, a ferjem mar ugrik is ha vmit megkivanok de foleg gyumolcsot ennek ,csokit es edesseget pl. abszolut nem kivanom.

Szoval en nem koplalok egyaltalan csak a hanyinger miatt nincs igazan jo etvagyam.

Az elozo fiammal is osszesen 9 kg-t hiztam es ahogy megszultem egybol visszajott a jo etvagyam.(na en akkor hiztam meg)

2012. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szerintem alkati kerdes az egesz. Nagynenem 3 kilot hizott, amibol 2,7 kg volt a baba. Anyam velem 2,5 kilot hizott, de en 2,8 kg-val szulettem. A csaladi monda nem irja, hogy voltak-e rosszul az elejen es fogytak-e, vagy tulsullyal kezdtek-e a terhesseget. En es a hugom kivetelek vagyunk, akik erositik a csaladi szabalyt. Hugom sovanyan (164cm/48-50 kg) esett teherbe es mindket gyerekkel tobb, mint 20 kilot hizott. En jelentos tulsullyal inditottam es 10 kilot hiztam.
2012. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!