Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van rajtam kívül még olyan...

Van rajtam kívül még olyan nő, aki legszívesebben képen vágná azokat (a főleg férfiakat), akik kijavítanak, hogy nem "terhes", hanem "áldott állapot"?

Figyelt kérdés
Magyarán: én vagyok megkövezni való anyuka, és a terhesség/ várandóság tényleg akkora csoda és a legszebb 9 hónap, vagy ezt kell mondani, mert ez az általánosan elvárt és szörnyű vagy, ha nem ezt mondod. Én most 26 hetes terhes vagyok, és már alig várom, hogy vége legyen. Nagyon várom őt, mert már szeretném a kezemben fogni, de azért is, mert utálok terhes lenni. Az első 3 hónapot végig hánytam vagy aludtam, a bőröm tönkrement, a fogaim romlanak bármit csinálok, hangulatingadozásaim vannak, elviselhetetlen voltam...aztán amikor ez elmúlt, azóta méhösszehúzódások, görcsök, ágyhoz kötés, forgófájdalom úgy, hogy alig bírok lábra állni, nem tudok aludni, állandóan pisilni kell, savas a gyomrom stb., hízok Pedig minden megpróbálok tenni, amiket írnak, hogy jó legyen: kismama torna, egésszéges étkezés, vitaminok stb. Van még vele így valaki? Mert kezdem magam egy szarnak érezni, hogy így vagyok vele!

2012. szept. 7. 20:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
ne akadj ki ezen.. egy férfi sose fogja tudni megérteni, mit jelent végigcsinálni egy terhességet. nem is várható el tőlük. engem jobban bosszant, ha nő mondja ezt :D persze az ember igyekszik tartani magát, de azért vannak nagyon nehéz pillanatok.. aki volt terhes az tudja.
2012. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyik fórumon engem is kiosztottak (férfi), hogy nem terhesség, mert a gyerek nem teher, hanem áldott állapot. És ha nem tetszik, akkor minek nekem gyerek, minek csináltam meg, milyen anya vagyok így. Én imádom a gyerekeimet, az égő házba berohannék értük, de nekem a terhesség igenis teher volt a durva rosszullétekkel, a görcsökkel, a keményedéssel, a fájó mellekkel, 2 hónapig olyan gyomorégésem volt, mintha sósavat ittam volna, az utolsó napokban meg úgy vizesedtem, hogy járni sem bírtam. Áldott állapot, ja.....
2012. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%

Hát akkor engem is legszívesebben képen vágnál : (


A gyermek: áldás. Tehát a gyermekvárás: áldott állapot.


Képzeld el, mennyire vágyhatnak erre az áldásra azok, akik szeretnének, de nem lehet gyermekük...

2012. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van az utolsónak.
2012. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Igen, a gyerek áldás, attól még a kihordása nem feltétlenül az... szerintem nem szabad összekeverni a kettőt! sajnos én nagyon megszenvedem- testileg és lelkileg is. Olyan, mintha 5 hónapja beteg lennék, pedig ez nem betegség...
2012. szept. 7. 20:15
 6/32 anonim ***** válasza:
18%
Sajna a baba ezzel jár. Attól még nem kell bántani a férfiakat.
2012. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg mind a kettő igaz :-) Terhesség is és áldott állapot is :-)


Enegm azért szóltak meg, mert azt mondtam hogy élveztem a terhességem, mert ilyen nincs, ez csak reklámszöveg :-)

2012. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

JAjj az okos férfiak. Mikor feküdtem szülés után mint egy rakás sz@r és a többiket végignéztem ahogy a karukban tartják a babáikat az enyém meg koraszülött osztályon feküdt még meg sem nézhettem reggel 10 ig /aznap szültem/ és bejött a jóképű dokibácsi és kérdezte hol a gyerek. Aztán van e tejem. Persze nem volt szülés után 5 órával és erre azt mondta hogy a mai fiatal plázamamik már nem szoptatnak. Szerinted mit éreztem?

HA valaki beszólt volna a második terhességemmel hogy áldott állapot pofán is verem 3 hónapot voltam infúzión mert megint majdnem koraszültem. Ha ez áldott állapot akkor király

2012. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%

A 2. hónaptól a 4-ig alig ettem olyan hányingerem volt 0-24-ben és mindig fájt a fejem. Utána én nagyon élveztem a pocakom, a magzatmozgásokat stb.(: Az utolsó hónapban nagyon nehezen jártam és sokszor ülve aludtam a gyomorsav miatt, már amennyire lehet aludni félóránkénti pisilések között és elgémberedve.

A köztes 6 hónap gyönyörű volt, imádtam.


Az én férjem is kijavít mindig mikor terhességet mondok, de én nem úgy értem hanem valamiért mindig ez a szó jön a számra. Egyetértek vele, valóban áldott állapot.


Kérdező, elhiszem hogy kivagy, azt is elhiszem, hogy több a kellemetlen tüneted mint nekem volt, de nem így kell ezt megélned. Gondolj arra a pici kis életre a pocakodban, hidd el megéri kiállni ezt a sok próbát... és akkor még nem is szültél...nem tudod mi az igazán "kellemetlen". :D

2012. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
4%
Húúú bakker..végig olvastam amit írtál,de már régen hoztak belém ilyen ideget!!TE NORMÁLIS VAGY??Ha ezt így éled meg,akkor neked nem való gyerek!!!Szegény gyereket már előre sajnálom,hogy ilyen anyja lesz!!Ha te ezt nem tekinted áldásnak,hanem tehernek,akkor neked nem való gyerek!!Senki nem mondta,hogy a terhesség csak jó dolgokkal jár együtt.Bizony néha szenvedni kell,de ilyenkor egy ,,normális,, kismama nem panaszkodik,hanem elviseli és örül neki,mert imádja a kisbabáját már akkor is,amikor még bent van a pociban!!Te is elkényeztetett nő lehetsz,aki nem szivesen hoz áldozatot a babájáért!!Erre csak annyit tudok mondani,hogy:ha arra volt eszed,hogy megcsináltasd a gyereket,akkor most már viseld el a kismamaságot!!Más a fél karját oda adná azért,hogy állapotos legyen!!Te meg itt rinyálsz.A terhesség egy nő életében a legszebb dolog..sok nőtől hallottam már,hogy imádott terhes lenni,és meg is tudom érteni,amikor egy új élet fejlődik a szíve alatt!!De a ,,szarok,, mint amilyen te is vagy,ezt nem tudod értékelni.
2012. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!